آمادگی مدارس برای بازگشایی از نیمه شهریور/ لغو مجوز ۱۳ مدرسه غیردولتی به دلیل عدم استرداد شهریه‌های مازاد

31/07/2020 09:05:00 ق.ظ

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از لغو مجوز ۱۳ مدرسه غیردولتی به دلیل عدم استرداد شهریه‌های مازاد خبر داد.

ایلنا, مدرسه

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ آمادگی مدارس برای بازگشایی از نیمه شهریور/ لغو مجوز ۱۳ مدرسه غیردولتی به دلیل عدم استرداد شهریه ‌های مازاد

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از لغو مجوز ۱۳ مدرسه غیردولتی به دلیل عدم استرداد شهریه ‌های مازاد خبر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: پیش‌تر ما گفتیم به دلیل اینکه در این ایام فوق برنامه‌ای انجام نگرفته باید شهریه مسترد شود، در غیر این صورت والدین و دانش‌آموزان می‌توانند به قسمت شکایت و ارزیابی سایت آموزش و پرورش مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت کنند.  تاکنون موارد متعددی هم داشتیم، اما رفع و رجوع شده و پیگیری کردیم شهریه را پس بدهند و اکنون کمترین شکایت را در این زمینه داریم. 

فولادوند اظهار داشت: طبق دستورات اعلام شده، باید تعداد کل جلساتی که روز اول قرارداد بستند حساب کنند و کلاس های برگزار شده را جدا کنند و آنهایی که برگزار نشده به تناسب میزانی که هست را حساب کنند. وی با بیان لغو مجوز ۱۳ مدرسه غیردولتی گفت: شهریه‌های مازاد که مربوط به سال گذشته بوده بعضا به خانواده‌ها بازگردانده شده، ما هم به مدارسی که شهریه اضافه گرفته بودند و شاکی داشتند فشار آوردیم و گفتیم باید شهریه را قانونی بگیرند و مازادش را برگردانند، در این میان مجوز مدارسی که شهریه مسترد نکرده بودند، لغو شد که در مجموع ۱۳ مدرسه بودند. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

کرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اندکرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اند وزارت بهداشت وضعیت ۱۵ استان از جمله تهران را قرمز و وضعیت ۱۱ استان دیگر را در شرایط هشدار اعلام کرد.

آیا اثبات نسبت یک بچه خارج از ازدواج رسمی با پدرش از نظر قانونی ممکن است؟

الهام یک هنرمند اسرائیلی از اثر «شام آخر» برای انتقاد از نتانیاهوبنیامین نتانیاهو اکنون که با موجی از انتقاد‌ها و اتهام‌ها به دلیل داشتن پرونده فساد مالی روبرو است این روزها به دلیل نحوه مدیریت بحران کرونا نیز تحت فشار زیاد افکار عمومی کشورش قرار دارد.

نماینده سابق مجلس ۱۹ ماه بعد از خودکشی زن قربانی، از اتهام تجاوز تبرئه شدنماینده سابق مجلس ۱۹ ماه بعد از خودکشی زن قربانی، از اتهام تجاوز تبرئه شد سلمان_خدادادی، از نمایندگان سابق و رئیس سابق کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی از اتهام تجاوز به «زهرا_نوید‌پور» تبرئه شد.

مراسم نماز عید قربان در کربلا لغو شداداره عتبات حسینی در کربلا امروز (چهارشنبه) از برگزار نشدن مراسم نماز عید قربان به دلیل شرایط بهداشتی کنونی عراق خبر داد.

وضعیت «زندان ‌باز» برای محکومان جدایی‌طلب کاتالونیا لغو شدکویم تورا، رئیس منطقه خودمختار کاتالونیا که حامی جنبش استقلال این منطقه است، در پیامی در رسانه‌های اجتماعی از حکم دادگاه انتقاد کرد و نوشت: «قانون، انتقام را به عنوان مجازات تعیین نکرده است. آیا این است گفتگویی که اسپانیا پیشنهاد می‌دهد؟»

"عبدالرضا فولادوند" مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره مسترد کردن شهریه کلاس‌های فوق برنامه مدارس غیردولتی به والدین از تاریخ اسفند ۹۸  تا خرداد  سال ۹۹ که به علت شیوع کرونا برگزار نشد، گفت: ما اعلام کردیم شهریه‌های فوق برنامه باید مسترد شده و همچنین شهریه دانش آموزان کلاس دوازدهم مستقیما به آنان برگردانده شود.صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی به شدت مورد تردید است وزارت بهداشت ایران روز سه شنبه ۸ مردادماه از مرگ ۱۹۶بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد.سلام؛ من خانمی را می‌شناسم که دو سال با یک مرد در ارتباط بود و از او حامله شد و بچه را هم به دنیا آورد اما متاسفانه آقا حاضر به پذیرش بچه نیست..

همچنین دانش آموزانی که از مدارس غیر دولتی می‌روند باید شهریه‌ را به آنها برگردانند و آنهایی که در مدرسه غیردولتی می‌مانند، می‌توانند شهریه‌شان را به صورت حساب سال آینده اضافه کنند‌ به تعبیر دیگر از مدرسه طلبکار می‌شوند.  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: پیش‌تر ما گفتیم به دلیل اینکه در این ایام فوق برنامه‌ای انجام نگرفته باید شهریه مسترد شود، در غیر این صورت والدین و دانش‌آموزان می‌توانند به قسمت شکایت و ارزیابی سایت آموزش و پرورش مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت کنند. سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت که در ۲۴ساعت گذشته دو هزار و ۶۳۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده در مجموع شمار مبتلایان در کشور به ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر ثبت شده است.  تاکنون موارد متعددی هم داشتیم، اما رفع و رجوع شده و پیگیری کردیم شهریه را پس بدهند و اکنون کمترین شکایت را در این زمینه داریم. سوال من این است که آیا در این صورت احتمال محکومیت این خانم به زنا وجود دارد؟ چه راه‌کاری پیشنهاد می‌دهید؟   با سلام؛ همان طور که خودتان گفتید، این خانم می‌تواند در قالب دعوای «اثبات نسب» به دادگاه مراجعه کند اما این دعوا از نظر حقوقی به معنای پذیرش رابطه جنسی نیست.  فولادوند اظهار داشت: طبق دستورات اعلام شده، باید تعداد کل جلساتی که روز اول قرارداد بستند حساب کنند و کلاس های برگزار شده را جدا کنند و آنهایی که برگزار نشده به تناسب میزانی که هست را حساب کنند. وزارت بهداشت وضعیت ۱۵ استان از جمله تهران را قرمز و وضعیت ۱۱ استان دیگر را در شرایط هشدار اعلام کرد.  وی با بیان لغو مجوز ۱۳ مدرسه غیردولتی گفت: شهریه‌های مازاد که مربوط به سال گذشته بوده بعضا به خانواده‌ها بازگردانده شده، ما هم به مدارسی که شهریه اضافه گرفته بودند و شاکی داشتند فشار آوردیم و گفتیم باید شهریه را قانونی بگیرند و مازادش را برگردانند، در این میان مجوز مدارسی که شهریه مسترد نکرده بودند، لغو شد که در مجموع ۱۳ مدرسه بودند.

  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا شیوع کرونا ویروس باعث شده دانش‌آموزان مدارس غیردولتی به سمت مدارس دولتی بروند؟ گفت: ما آمادگی داریم که در مدارس دولتی ظرفیت‌هایمان را بالا ببریم اما هنوز آمار چیزی به ما نشان نمی‌دهد. همچنین پس از آغاز دومین موج شیوع کرونا در ایران و بالا رفتن آمار روزانه مبتلایان و کشته شدگان براثر این ویروس، انتقادها به عملکرد ضعیف و مشکلات مدیریتی دولت روحانی افزایش یافته است. اما معمولا در عمل این کار انجام نمی‌شود؛ یعنی سیاست قضایی بر این نیست که در مورد افرادی که دعوای اثبات نسب مطرح می‌کنند، پرونده کیفری نیز باز شود. ولی فکر می‌کنیم و پیش بینی کردیم که 5 تا 10 درصد این جا به جایی صورت بگیرد از این رو آمادگی این جا به جایی را داریم. فولادوند با توجه به این که چندین بار به صورت قطعی گفتند شروع سال تحصیلی آموزشی از ۱۵ شهریور خواهد بود وقتی گفته شده ۵۰ درصد حضوری باشد، آیا مدارس ما در تهران برای ۵۰ حضوری آمادگی دارند که پذیرای دانش آموزان باشند؟ گفت: ما برای بازگشایی در ۱۵ شهریور ماه  سه سناریو داریم.. به این صورت که اگر وضعیت قرمز باشد آموزش مجازی شروع می‌شود، اگر وضعیت زرد باشد آموزش نیمه حضوری و اگر وضعیت سفید باشد کاملا حضوری خواهد بود، پس همه چیز  به وضعیت زمان بازگشایی مدارس بستگی دارد. لزومی ندارد گفته شود با آن مرد رابطه داشته است و امثالهم.  وی اضافه کرد: ما کم کم مدارس را برای بازگشایی آماده می‌کنیم، اما اگر وضعیت زرد باشد کارمان خیلی سخت می‌شود، زیرا مساله سرویس‌ها، ضدعفونی کردن، رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و استفاده از فضای مجازی برای نیمی از کلاس در خانه را داریم و اکنون در حال بررسی همه این موارد هستیم..

  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه وزارت بهداشت به کمک آموزش و پرورش بیاید، گفت:  متاسفانه غیر از نیروهای بسیج که به ما کمک کردند، عملا جای دیگری کمک نکرده است.البته ما مبلغی اختصاص دادیم ولی برای ضدعفونی باز هم باید مبالغی  اختصاص یابد..   فولادوند در پاسخ به این سوال که آیا آماری از دانش‌آموزان مبتلا به کرونا دارید یا خیر؟ گفت: ما پایش‌هایی  را در امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم انجام دادیم، اما قسمت بهداشت ما کارش را در این محور انجام می‌دهد.  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان اظهار داشت: ما دانش آموزان مشکوکی را در حوزه‌های امتحانی داشتیم که در هر حوزه جای جداگانه داشتند و به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شدند، همچنین در امتحانات دانش آموزان پایه دوازدهم که بیماری کرونا داشتند در یک اتاق ایزوله و به صورت جداگانه آزمون می‌دادند. لینک کوتاه .