آمادگی راهداری برای انجام عملیات زمستانه/ کاهش ۱۵ درصدی قیمت بلیت هواپیما از اول آذرماه

01/09/1400 01:15 ب.ظ

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد: برنامه‌ریزی جهت رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای طی ۲ سال آینده آمادگی راهداری برای انجام عملیات زمستانه کاهش ۱۵ درصدی قیمت بلیت هواپیما از اول آذرماه

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی راهداری برای انجام عملیات زمستانه خبر داد و گفت: برای به صفر رساندن نقاط حادثه‌خیز جاده‌های کشور برنامه‌ریزی کرده‌ایم. وی ادامه داد: در حوزه راهداری بیش از ۳۰ هزار نفر راهدار و بیش از ۱۰ هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری در راهدارخانه‌‌های مختلف در سراسر کشور مستقر شده‌اند. امیدوارم امسال زمستانی کم حادثه برای مردم عزیز داشته باشیم.

قاسمی افزود: نقاط حادثه خیز در جاده‌های کشور وجود دارد. بخشی از این نقاط در سال‌های گذشته برطرف شده و ما برنامه‌ای تنظیم که این نقاط را به صفر برسانیم. امیدوارم در یکی دو سال آینده در این زمینه به نتیجه برسیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت توجه به وضعیت راهداران گفت: راهدارهای کشور واقعا مظلوم‌ترین افرادی هستند که خدمت می‌کنند. همواره در نقاط دور و پر حادثه در حال خدمت هستند و سالانه نزدیک به ۳۰ نفر شهید از میان راهداران تقدیم کشور می‌شود. بنابراین حتما باید توجه ویژه‌ای به این قشر شود و برای بهبود معیشت راهداران برنامه داریم. headtopics.com

مردم به شایستگی های خود می رسند.

قاسمی سپس به وضعیت ناوگان حمل‌ونقل کشور پرداخت و افزود: بیش از ۳۶۰ هزار کامیون در کشور وجود دارد که سن اکثر این کامیون‌ها بالا است. ناوگان ریلی نیز وضع خوبی ندارد و به خصوص عمر لکوموتیو‌ها زیاد است و در بخش هوایی هم وضعیت به همین شکل است. بنابراین طرح جامعی برای نوسازی ناوگان کشور تهیه شده و در حال ارائه به دولت و مجلس است.

ادامه مطلب:
PadDolat »

در پی بی توجهی مسوولان به مطالبات به حق مدافعان_سلامت ✅ دوباره می آییم و مطالبه می کنیم فوق_العاده_خاص_مدافعان_سلامت_با_حداقل_ضریب_3 🔻زمان 1400 /09/06 ساعت 10صبح 🔻مکان تهران مقابل سازمان برنامه و بودجه raisii_org mirkazemi_ir Eynollahi_ir M_Mokhber

اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در پروژه‌های اقتصادی افغانستانضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفت که کشورش آماده است در پروژه‌های اقتصادی و تجاری افغانستان مشارکت کند.کابلوف، ‎‌شنبه، 20 نوامبر (29

کرونا در ایران؛ دستور رئیسی برای لغو منع تردد شبانه

'تضمین' وزارت خارجه برای تامین امنیت ایرانیان خارج از کشور | DW | 21.11.2021وزیر خارجه دولت سیزدهم وعده داد برای ورود و خروج بدون مشکل ایرانیان خارج از کشور به زودی سامانه‌ای راه‌اندازی می‌شود. او می‌گوید 'ایران‌هراسی' در میان ایرانیان خارج از کشور به یک معضل تبدیل شده است. اگر یک سیستم و یک دولت حاکم بود حرف شما درست بود ولی وقتی وزارت اطلاعات محیط زیستی های زندانی را بیگناه میداند انها از سوی اطلاعات سپاه به زندان های طولانی محکوم کرده و سالهاست در زندانند، بنابراین کسی نباید فریب بخورد چون هرکس ساز خودش را میزند خخخخخخ گور پدر دروغگوت‼️اول اونایی را کردی تو زندان ، آزاد کن، بی پدر حرومزاده، بعد از ملت دعوت کن که بیان تو ایران ویران شده توسط شما کثافتهای وقیح و دزد و قاتل‼️🤨 ایران هراسی نیست آقای Amirabdolahian بلکه قانون شکنی آشکار است. چگونه یک کارمند اجازه دارد مستقیماً بگوید اعمال قانون نمیکند؟ کشور صاحب، قانون و قانوگذار نداره؟ AhmadMasoumifar از کجا بدانم همان کارمندان با فساداداری دوستان خود در ایران به من انگی نزنند؟

شرایط جدید و عجیب بانک‌ها برای افتتاح حساببرخی از بانک‌ها مقررات جدیدی را برای افتتاح حساب وضع کرده‌اند و مشتریان باید مدارک بیشتری برای احراز هویت ارایه دهند.

وضعیت فعلی وزارت آموزش و پرورش درس سیاسی برای دولتمردان فعلی و آینده باشد/ تفکرات سیاسی برای آموزش و پرورش آفت استیک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آموزش و پرورش آنقدر نیرو در بدنه خودش دارد که برای وزارت‌خانه معرفی کند و نیاز نباشد از جای دیگری وزیر برای این وزارت خانه معرفی کنیم.

دولت برای حل مشکلات کشور مصمم به استفاده از ظرفیت های مردمی استدکتر مخبر در آیین افتتاح ۲۵۵۰ پروژه محرومیت زدایی سازمان بسیج مستضعفین:دولت برای حل مشکلات کشورمصمم به استفاده ازظرفیت های مردمی است/ هدف اصلی دولت واگذاری کارها به مردم است وبسیج واسطه ای امین، قدرتمند و خلاق است که می توانداین انتقال رابه خوبی انجام دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات راهداری زمستانه و در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک هفته بسیج گفت: امیدواریم امسال زمستان پرباران و پربرفی داشته باشیم و این به آن معنی است که دستگاه‌های مربوطه باید آمادگی کامل برای این شرایط داشته باشند. فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد تجهیزات لازم در این زمینه فراهم شده است و باقی حوزه‌ها چون هلال احمر و آتش‌نشانی نیز آماده هستند.

وی ادامه داد: در حوزه راهداری بیش از ۳۰ هزار نفر راهدار و بیش از ۱۰ هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری در راهدارخانه‌‌های مختلف در سراسر کشور مستقر شده‌اند. امیدوارم امسال زمستانی کم حادثه برای مردم عزیز داشته باشیم.

قاسمی افزود: نقاط حادثه خیز در جاده‌های کشور وجود دارد. بخشی از این نقاط در سال‌های گذشته برطرف شده و ما برنامه‌ای تنظیم که این نقاط را به صفر برسانیم. امیدوارم در یکی دو سال آینده در این زمینه به نتیجه برسیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت توجه به وضعیت راهداران گفت: راهدارهای کشور واقعا مظلوم‌ترین افرادی هستند که خدمت می‌کنند. همواره در نقاط دور و پر حادثه در حال خدمت هستند و سالانه نزدیک به ۳۰ نفر شهید از میان راهداران تقدیم کشور می‌شود. بنابراین حتما باید توجه ویژه‌ای به این قشر شود و برای بهبود معیشت راهداران برنامه داریم.

قاسمی سپس به وضعیت ناوگان حمل‌ونقل کشور پرداخت و افزود: بیش از ۳۶۰ هزار کامیون در کشور وجود دارد که سن اکثر این کامیون‌ها بالا است. ناوگان ریلی نیز وضع خوبی ندارد و به خصوص عمر لکوموتیو‌ها زیاد است و در بخش هوایی هم وضعیت به همین شکل است. بنابراین طرح جامعی برای نوسازی ناوگان کشور تهیه شده و در حال ارائه به دولت و مجلس است. امیدوارم بتوانیم در سال آینده از طرق‌ مختلف، نوسازی ناوگان حمل‌ونقل را در دستور کار قرار دهیم که این اقدام قطعا می‌تواند در کاهش حادثه‌ها موثر باشد.

این عضو کابینه سیزدهم با اشاره به آغاز محدودیت‌های هوشمند کرونایی در حمل‌ونقل عمومی ادامه داد: از امروز کسانی که می‌خواهند با وسایل نقلیه عمومی مسافرت کنند حتما باید دو دوز واکسن تزریق کرده باشند.

وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت بلیت هواپیما نیز گفت: نزدیک به دو سال است که کرونا در کشور وجود دارد و در این مدت هواپیماها مجاز به پذیرش مسافر به اندازه ۶۰ درصد ظرفیت بوده‌اند. امسال قبل از آغاز کار دولت سیزدهم افزایش قیمتی در قیمت بلیت هواپیما رخ داد که البته آنطور که اعلام شده به خاطر تورم سالانه بوده است. به هر حال در شورای عالی هواپیمایی کشور تصمیم گرفتیم که قیمت بلیت از اول آذر ۱۵ درصد کاهش یابد.

وی ادامه داد: در برنامه آینده وزارت راه و شهرسازی به روز رسانی گاردریل‌ها وجود دارد.