آمار مهاجران خارجی در ترکیه طی سال 2019؛ افغان‌ها در رده سوم و ایرانی‌ها پنجم

17/07/2020 12:11:00 ب.ظ

آمار مهاجران خارجی در #ترکیه طی 2019؛ #افغان‌ها در رده سوم و #ایرانی‌ها در رده پنجم

افغان‌ها, ایرانی‌ها

آمار مهاجران خارجی در ترکیه طی 2019؛ افغان‌ها در رده سوم و ایرانی‌ها در رده پنجم

سال گذشته 677 هزار و 42 نفر از کشورهای مختلف به ترکیه مهاجرت کرده‌اند که از این تعداد 8.2 درصد اتباع افغانستان ی و 7.3 درصد آن‌ را اتباع ایرانی تشکیل‌ می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی

17.07.2020استانبول/ شاهین دمیر/ خبرگزاری آناتولیبراساس گزارش «آمار مهاجران خارجی در سال 2019 » مرکز آمار ترکیه، سال گذشته شمار مهاجران خارجی در کشور با 17.2 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 677 هزار و 42 نفر رسیده است.مطابق این گزارش، بیشترین میزان مهاجران خارجی با 14.5 درصد را شهروندان عراقی تشکیل می‌دهند. شهروندان ترکمنستان با 13.8 درصد در جایگاه دوم، اتباع افغانستان با 8.2 درصد در جایگاه سوم، اتباع سوریه با 7.5 درصد در جایگاه چهارم و اتباع ایرانی با 7.3 درصد در جایگاه پنجم قرار دارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

'این ترکیه، ترکیه قدیم نیست'؛ چرخش در سیاست‌ خارجی ترکیهبه دنبال گسترش حضور ترکیه در خاورمیانه و شمال آفریقا، بحث نظامی‌گری در سیاست خارجی این کشور قوت گرفته است. از جمله اقدامات آنکارا، اتخاذ استراتژی دریایی موسوم به 'میهن آبی' است که به مسائل امنیتی در مدیترانه شرقی اولویت می‌دهد و دیپلماسی را به حاشیه می‌راند.

انتشار عکس‌هایی از عملیات «صلح قبرس» ترکیه در توئيتر

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسید

سه تروریست پ.ک.ک در عملیات هوایی ارتش ترکیه از پای درآمدند

تاکید بر ادامه همکاری ایران، روسیه و ترکیه در روند آستانه در مورد سوریهدکتر روحانی در گفتگو با رئیس جمهور روسیه: تاکید بر توسعه همکاری‌های دوجانبه و متوازن در همه سطوح قدردانی از روسیه بابت حمایت از برجام تاکید بر ادامه همکاری ایران، روسیه و ترکیه در روند آستانه در مورد سوریه

مراسم گرامیداشت 15 جولای در سفارت ترکیه در ایران

سال گذشته 677 هزار و 42 نفر از کشورهای مختلف به ترکیه مهاجرت کرده‌اند که از این تعداد 8.Image caption عدنان اوزبال، فرمانده نیروی دریایی ترکیه ( سمت چپ) روز ۳۰ ژوئن به طرابلس سفر کرد بسیاری معتقدند حمایت ترکیه از دولت وفاق ملی لیبی(مورد حمایت سازمان ملل متحد) از طریق امضاء توافق‌نامه‌های امنیتی و دریایی و فرستادن سرباز و تجهیزات نظامی، به این معناست که این کشور استراتژی میهن آبی را به کار گرفته است.وزارت دفاع ملی ترکیه به‌مناسبت چهل و ششمین سالگرد عملیات «صلح قبرس» عکس‌هایی از این عملیات را منتشر کرد.16.

2 درصد اتباع افغانستانی و 7.3 درصد آن‌ را اتباع ایرانی تشکیل‌ می‌دهند." او به سایت خبری اودا تی‌وی گفت:"این قراردادها جلوی هر توافق احتمالی میان یونان و مصر یا یونان و قبرس در مدیترانه شرقی را می‌گیرند. 17.2020 آنکارا/ سلما قصاب/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ملی ترکیه به‌مناسبت چهل و ششمین سالگرد عملیات «صلح قبرس» در صفحه رسمی خود در توئیتر عکس‌هایی از این عملیات را منتشر کرد.07. مداخله نظامی ترکیه در لیبی تازه‌ترین نمونه‌‌ از اقدامات امنیتی شدیدتر این کشور در سال‌های اخیر است.2020 استانبول/ شاهین دمیر/ خبرگزاری آناتولی براساس گزارش «آمار مهاجران خارجی در سال 2019 » مرکز آمار ترکیه، سال گذشته شمار مهاجران خارجی در کشور با 17.

2 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 677 هزار و 42 نفر رسیده است. آنکارا از سوی دیگر به حملات هوایی خود علیه مواضع حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در شمال عراق و جنوب شرقی ترکیه ادامه داده است.. مطابق این گزارش، بیشترین میزان مهاجران خارجی با 14.5 درصد را شهروندان عراقی تشکیل می‌دهند. تضاد منافع ترکیه و روسیه در سوریه و لیبی چه پیامدهایی برای دو کشور دارد؟ در ماه‌های اخیر هم تنش میان ترکیه و یونان در دریای اژه بالا گرفته و هر دو طرف یکدیگر را به نقض حاکمیت ملی متهم کرده‌اند. شهروندان ترکمنستان با 13.8 درصد در جایگاه دوم، اتباع افغانستان با 8. روزنامه حامی دولت ینی شفق ژانویه ۲۰۱۸ از استقرار سربازان ترکیه در بیش از ۱۰ کشور از جمله سومالی، لیبی، عراق، سوریه و قطر گزارش داد.

2 درصد در جایگاه سوم، اتباع سوریه با 7.5 درصد در جایگاه چهارم و اتباع ایرانی با 7." آنکارا همچنین سرمایه‌گذاری در بخش دفاعی را افزایش و تولید تجهیزات ساخت داخل از جمله فن‌آوری‌های پیشرفته هواپیماهای بدون سرنشین را رونق داده است.3 درصد در جایگاه پنجم قرار دارند. بر این اساس، 54. برخورد متفاوت تركيه با بحران لیبی حسن بصری یالچین، ستون‌نویس روزنامه صباح، از نشریات حامی دولت روز ۱۸ ژوئن گفت:"هر روز صبح با یک عملیات نظامی جدید از خواب بیدار می‌شویم.4 درصد از این مهاجران را مردان و 46.

6 درصد از آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند." یالچی در مقاله‌ای که به تازگی منتشر شده، نوشته:"ترکیه در سه جبهه در حال انجام عملیات‌های نظامی است. شهر استانبول با 45.3 درصد بیشترین میزان مهاجران خارجی را به خود جذب کرده است. اما حالا به تاثیرگذارترین قدرت در لیبی، سوریه و عراق تبدیل شده‌ایم. پس از استانبول، آنکارا با 9.2 درصد، آنتالیا با 6. در حال پیشروی در مسیری سرنوشت‌ساز برای ساختن ترکیه‌ای بزرگ هستیم.

5 درصد، بورسا 3.5 درصد و ازمیر با 2. ساریکایا گفت:"ترکیه در گذشته ظرفیت انجام عملیات‌های نظامی همزمان در منطقه‌ای به این وسعت را نداشت … اما با در نظر گرفتن شرایط زمانی و تحولات منطقه‌ای، به هر حال این امکان وجود نداشت که سیاست‌های خارجی قبلی خود ادامه دهیم.2 درصد به ترتیب پس از استانبول قرار گرفته‌اند. افراد بین سنین 25 الی 29 سال، با 13. اوزگل علاوه بر این معتقد است استراتژی جدید"دفاع رو به جلو"ی آنکارا به جای پایان دادن به سیاست"تنش صفر با همسایگان"، باعث پیشرفت آن شده است.3 درصد غالب گروه سنی مهاجران خارجی در ترکیه در سال گذشته را به خود اختصاص داده‌اند.

مطابق این آمار، سال گذشته 330 هزار و 289 نفر از ترکیه مهاجرت کرده‌اند." به اعتقاد او استراتژی میهن آبی دیدگاه‌های مختلف موجود در تشکیلات امنیتی ترکیه را کنار هم قرار داد و درک مشترک از منافع ملی ترکیه همبستگی"ملی‌گرایان غیر مذهبی"و ژنرال‌های"اسلام گرا" را به دنبال داشت. از این تعداد 245 هزار و 426 نفر را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند. بر این اساس 23. تصوراتی که"سیاست‌های پویاتر مبتنی بر قدرت … و تقریبا بدون ذره‌ای دیپلماسی" را به همراه داشته است.9 درصد از این تعداد را شهروندان عراقی، 7.3 درصد شهروندان ایرانی، 6. جنگ‌افروزی در خارج از کشور بازتابی از سیاست‌های داخلی ترکیه است: اردوغان، رهبر حزب عدالت و توسعه، جنبش‌های سیاسی کردها را سرکوب می‌کند، از سال ۲۰۱۵ با حزب حرکت ملی ائتلاف تشکیل داده و ترکیه از نظر شاخص‌‌های دموکراسی جهانی سیری نزولی در پیش گرفته است.

8 درصد را شهروندان افغان، 6 درصد را شهروندان جمهوری آذربایجان و 5.7 درصد از آن را اتباع ترکمنستانی تشکیل‌ می‌دهند. رویکردهای سیاست خارجی برای سیاست‌های داخلی حکم بنزین را دارد … سیاست‌های داخلی و خارجی بر هم تاثیر می‌گذارند و یکدیگر را تقویت می‌کنند. .