آمار خبرنگاران و روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده در جهان باز هم رکورد زد | DW | 09.12.2021

18/09/1400 12:29:00 ب.ظ

کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران (CPJ) می‌گوید، شمار خبرنگاران و روزنامه‌نگاران بازداشتی در جهان باز هم رکورد زده است. در سال جاری میلادی ۴۲ خبرنگار نیز جان باخته‌اند.

کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران (CPJ) می‌گوید، شمار خبرنگاران و روزنامه‌نگاران بازداشتی در جهان باز هم رکورد زده است. در سال جاری میلادی ۴۲ خبرنگار نیز جان باخته‌اند. بنا بر مستندات این سازمان غیرانتفاعی و غیردولتی در نیویورک، چین با ۵۰ روزنامه‌نگار زندانی در صدر...

بنا بر مستندات این سازمان غیرانتفاعی و غیردولتی در نیویورک، چین با ۵۰ روزنامه‌نگار زندانی در صدر فهرست کشورهایی است که خبرنگاران را به دلایل شغلی دستگیر می‌کنند. میانمار با ۲۶ خبرنگار زندانی در رده دوم قرار گرفته است. حکومت نظامی این کشور پس از کودتا در ماه فوریه سرکوب نیروهای اپوزیسیون و رسانه‌ها و خبرنگاران مستقل را آغاز کرد.

ترکیه، اریتره، عربستان سعودی، روسیه و ایران نیز در این فهرست ثبت شده‌اند. کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران همچنین از کشته شدن ۲۴ خبرنگار به دلیل انجام وظایف خود خبر داده است. ۱۸ خبرنگار هم طوری کشته شده‌اند که مشخص نیست به خاطر شغلشان به قتل رسیده‌اند یا به دلایل دیگر جان خود را از دست داده‌اند.

نگاهی به وضعیت بد آزادی رسانه‌ها در چند کشور جهان دولت راستگرای پوپولیست ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، می‌کوشد صداهای انتقادی در این کشور را خاموش کند. بیشترین فرستنده‌های رادیو تلویزیونی مجارستان دولتی هستند. مطبوعات محلی نیز در اختیار شرکت‌های نزدیک به اوربان قرار دارند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اینفوگرافی| آمار واکسیناسیون کامل کرونا در ایران و جهانآمار واکسن کرونا در ایران رشد بسیار خوبی داشته و تقریبا می‌توان گفت واکسیناسیون در ایران به اندازه کشورهای توسعه یافته شده است.

کریسمس و رکوردهایش به روایت تصویر | DW | 09.12.2021گزارش تصویری: به نظر می‌رسد انسان‌ها علاقه عجیبی به 'ترین‌'ها دارند. مردم بسیاری از کشورها این روزها به استقبال کریسمس می‌روند. با دست‌چینی از رکوردهای کریسمس در این گزارش تصویری آشنا شوید:

رهبران و نقض مقررات کرونا، یکی در دیسکو، دیگری در مهمانی کریسمس | DW | 08.12.2021نخست وزیر فنلاند با وجود آنکه با یک فرد مبتلا به کرونا تماس داشته تا نیمه شب آخر هفته در یک دیسکو در حال رقصیدن بوده است. ویدیویی نیز از دفتر جانسون منتشر شده که نشان می‌دهد او در دوره قرنطینه در یک مهمانی شرکت کرده است.

منابع محلی در کابل: سپاه پاسداران ایران به طالبان آموزش رسانه‌ای می‌دهدمنابع محلی در کابل به خبرنگاران رسانه‌های افغانستان گفته‌اند که علی کمیلی و حسام رضوی، دو عضو سپاه پاسداران ایران هستند که در کابل حضور یافته و به جنگجویان خوب است به جای آموزش های رسانه ای آموزش های نگهداری از اماکن دیپلماتیک و شخصیت های دیپلماتیک را بدهند مودل حکومتداری طالبان مودل ایرانی است در تمام زمینه ها بوی ایران میاید دو تروریست برای بقای هم آموزش می دهند!

امارات با تعطیلی شنبه و یکشنبه با جهان هماهنگ شد | DW | 07.12.2021امارات متحده عربی اعلام کرده که از اول ژانویه سال آینده میلادی دو روز شنبه و یکشنبه در این کشور تعطیل خواهند بود. امارات هدف از این تصمیم را هماهنگی بهتر با اقتصاد جهان و تقویت ارتباط با بازارهای جهانی خوانده است. ادم / حاکمیتی که دست از سر تعصبات قومی / قبیله ائی / اعتقادی برداره و به اینده و کاربری قوانین برای زندگی بهتر نگاه کنه ، بطور حتم موفقتره . ای کاش که ملت امارات هم از ما عبرت بگیره و از سر تعصبات بدوی ، طغيان برای حفظ تحجر نکنند . یک کشوری اسلامی اما با رسومات غربی دولت امارات به این فکر می کند که چگونه به مردم خود آرامش دهد و وسایل شادی را برای آنها فراهم کند

طرح وزارت علوم برای دانش آموختگان مقطع دکتری به جای گذراندن خدمت سربازی- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimحذف سربازی فارغ‌التحصیلان دکتری وزیرعلوم: طبق رایزنی با ستادکل نیروهای مسلح، از این به بعد دانشجویان دکتری بجای سربازی امریه پسادکتری را می‌گذرانند این افراد باید یک طرح تحقیقاتی در راستای نیازهای کشور ارائه کنند و این طرح به منزله سربازی محسوب می‌شود پس چرا میگید حذف؟؟ و باز هم تبعيض HamzeGhalebi گول نخورید اینا میخوان با دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی ها پول در بیارن!