آمار ۴۵ درصدی استفاده از ماسک در کشور/ تهران در قعر رعایت بهداشت فردی ضدکرونایی

07/03/1401 09:39 ق.ظ

آمار ۴۵ درصدی استفاده از ماسک در کشور در هفته ۱۱۸ همه‌گیری کووید ۱۹ در کشور، همچنان تعداد شهرهای قرمز و نارنجی صفر بوده و در عین حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی با کاهشی مجدد به حدود ۵۰ درصد رسیده است.

در هفته ۱۱۸ همه‌گیری کووید ۱۹ در کشور، همچنان تعداد شهرهای قرمز و نارنجی صفر بوده و در عین حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی با کاهشی مجدد به حدود ۵۰ درصد رسیده است. بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به هفتم خرداد ماه ۱۴۰۱ (از ۳۱ اردیبهشت تا ۷ خرداد ماه)، همچنان پایین و بالغ بر ۵۰.۵۴ درصد بوده است.

روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از ۳۱ اردیبهشت تا ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۸۳ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان آذربایجان غربی با ۶۶.۴۲ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان تهران با ۴۶.۹۴ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۸۳ درصد بوده است که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۳.۱۹ درصد بیشترین میزان رعایت و مراکز ورزشی با ۴۹.۷۶ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند. headtopics.com

بنابر اعلام وزارت بهداشت، میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه بالغ بر ۴۵.۷۱ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان هرمزگان با ۶۵.۲۷ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به قم با ۳۵.۱۰ درصد بوده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

در حال مذاکره با روسیه در مورد توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر هستیمکمالوندی: *در حال مذاکره با روسیه در مورد توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر هستیم *با همکاری ایران و روسیه در ساخت نیروگاه هسته‌ای، یک نیروگاه تاسیس و دو نیروگاه در حال ساخت است *این موارد پروژه‌های بزرگی هستند به سرمایه‌گذاری زیادی نیاز دارند فاز یک و راه اندازی کن فاز 2و 3 پیشکش

تیکای ترکیه در 5 سال گذشته 1884 پروژه را در آفریقا اجرایی کردآژانس همکاری و هماهنگی ترکیه هزار و 884 پروژه را در 5 سال گذشته در قاره آفریقا اجرا کرده است. - خبرگزاری آناتولی

در 'سانحه'ای در پایگاه نظامی پارچین یک نفر کشته شد | DW | 26.05.2022وزارت دفاع جمهوری اسلامی از بروز یک 'سانحه' جدید در 'یکی از واحدهای تحقیقاتی' پایگاه پارچین خبر داه است. در جریان این حادثه یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند. به کوری چشم دشمنان_زبون،مزدورانِ حقیر،رسانه های موذی غربی وفارسی خارج نشین! ایران؛ با فرزندان دلاورِخویش به پیشرفت ادامه میدهدبی وقفه...'شهادت' افتخارمااست.

کشته شدن یک نفر در سایت تحقیقاتی وزارت دفاع در پارچینخبرگزاری‌ «ایلنا» از وقوع یک حادثه‌ در واحد تحقیقاتی وزارت دفاع در منطقه پارچین در جنوب شرق تهران، خبر داده است.در این واحد وزارت دفاع، یکی از تکنسین‌ها به نام «احسان قد بیگی» جان خود را از دست داده و یکی از همکاران او نیز زخمی شده است. اخبار_ایران

درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن؛ آغاز موج نوظهور دیگری در سینمای ایران🔺درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن؛ آغاز موج نوظهور دیگری در سینمای ایران ▪️حضور دو فیلم ایرانی در بخش رقابتی اصلی جشنواره کن، و یک فیلم ایرانی در بخش هفته منتقدان، رویداد مهمی برای سینمای ایران محسوب می‌شود. ⬇️ بیشتر بخوانید: لابد فیلمی است که ایران را عقب مانده و مردمانش را بی فرهنگ معرفی میکنه 😂

کیروز: ترکیه با میانجیگری در بحران اوکراین نقش مهمی در منطقه ایفا کردکیروز: ترکیه با میانجیگری در بحران اوکراین نقش مهمی در منطقه ایفا کرد مدیر بخش خاورمیانه، اروپا و شمال آفریقا مجمع جهانی اقتصاد تاکید کرد که ترکیه با میانجیگری در بحران اوکراین نقش مهمی در منطقه ایفا کرد.

به گزارش ایسنا، به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین نقشه رنگ‌بندی کشور که از سوی وزارت بهداشت منتشر شد، همچنان هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی قرار ندارد. در حال حاضر تعداد شهرهای زرد به ۲۵۳ شهر و شهرهای آبی به ۱۹۵ شهر رسیده است.

بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به هفتم خرداد ماه ۱۴۰۱ (از ۳۱ اردیبهشت تا ۷ خرداد ماه)، همچنان پایین و بالغ بر ۵۰.۵۴ درصد بوده است.

روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از ۳۱ اردیبهشت تا ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۸۳ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان آذربایجان غربی با ۶۶.۴۲ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان تهران با ۴۶.۹۴ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۸۳ درصد بوده است که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۳.۱۹ درصد بیشترین میزان رعایت و مراکز ورزشی با ۴۹.۷۶ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه بالغ بر ۴۵.۷۱ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان هرمزگان با ۶۵.۲۷ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به قم با ۳۵.۱۰ درصد بوده است.

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۵.۷۱ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به سالن‌ها با ۹۳.۱۰ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به استخرها و مراکز تفریحی با ۳۵.۸۶ درصد است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، ۴۷.۹۹ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان هرمزگان با ۶۰.۵۸ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۳۵.۱۹ درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، ۴۷.۹۹ درصد بوده که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۳.۱۰ درصد بیشترین درصد رعایت و پاساژها با ۳۷.۸۹ درصد کمترین میزان رعایت پروتکل فاصله‌گذاری را داشته‌اند.

میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خردادماه ۱۴۰۱، ۵۵.۰۷ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان آذربایجان غربی با ۶۹.۵۵ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به تهران با ۴۹.۵۶ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، ۵۵.۰۷ درصد بوده است. فرودگاه‌ها با ۹۵.۳۵ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مراکز ورزشی با ۴۸.۹۷ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.

در عین حال وضعیت واکسیناسیون در اماکن عمومی کشور از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، را می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۲۰۱۴۹۱ مورد بازرسی انجام شده است.

همچنین طی این مدت تعداد ۳۲۵۸۹ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و ۸۱۹ مورد از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.