آمار رسمی ابتلا به کرونا دو برابر تعداد تخت مراقبت‌های ویژه در ایران است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

حتی با احتساب آمار رسمی هم تعداد کل مبتلایان به کرونا در کشور دو برابر بیشتر از تعداد کل تختهای مراقبت ویژه است. اگر تعداد افراد بهبود یافته را هم کم کنیم باز هم چیزی حدود ۲هزار تخت کمتر از تعداد بیماران داریم. گزارش علی رنجی پورranjipour 👇 اخبار_ایران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در ایران، تعداد کل مبتلایان به کووید ۱۹ تا ساعت ۲ بعد از ظهر روز ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ از ۱۶ هزار نفر گذشت. آمار کشته شدگان به نزدیک هزار نفر رسید و گفته شد که چیزی در حدود ۵ هزار نفر هم بهبود یافته از این ویروس مرگبار جان سالم به در برده‌اند.تردیدهای زیادی درباره صحت یا دقت این آمار وجود دارد. شواهد و قرائن حکایت از آن دارد که آمار واقعی ابتلا به ویروس کرونا چندین برابر بیش از آمار رسمی است.

اما پیش از دقیق شدن در جزئیات آمار ببینیم آیا همه افراد مبتلا به کرونا نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند؟ پیش از این نیز در لابلای اظهارات مقام‌های وزارت بهداشت نشانه‌هایی از آن بود که به جز موارد خاص مانند سیاست‌مداران و افراد مشهور، آزمایش کرونا صرفا برای بیماران بستری -آن هم نه همه آنها- انجام می‌شود.روز ۱۳ اسفند علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت اشاره کرد که گفته بود: «از ابتدا تاکنون بیش از ۸ هزار و ۵۳۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس بستری شدند که برای ۵ هزار و ۷۳۷ نفر تست انجام شده و دو هزار و ۳۳۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

تا روز سه‌شنبه ۲۷ اسفند، طبق آمار رسمی در استان تهران ۴۰۴۷ نفر به کرونا مبتلا بوده‌اند، در حالی که تعداد کل تخت مراقبت‌های ویژه در استان تهران تا دو سال پیش ۲۴۰۲ تخت بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ranjipour و اين تازه آمار رسمي است. روزي ارقام واقعي درخواهند آمد. مثل آمار كشتار آبان. آيا هنوز در مورد دليل بي اعتمادي مردم ابهام داريد؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اینفوگرافی| آمار ابتلا به کرونا در ایران با تفکیک استانی📊 اینفوگرافی| آمار ابتلا به کرونا در ایران با تفکیک استانی 👈مشاهده تصویر باکیفیت 👈عضویت
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

آخرین آمار رسمی ایران درباره کرونا؛ 1135 فوتی و 17361 نفر مبتلاعلیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت ایران روز چهار‌شنبه 18 مارس 2020 از شناسایی 1192 مورد جدید ابتلا به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بحران جهانی کرونا؛ آمار قربانیان به حدود ۸هزار نفر رسید؛ دولت‌ها تمهیدات بیشتری اتخاذ کردند🔺بحران جهانی کرونا؛ آمار قربانیان به حدود ۸هزار نفر رسید؛ دولت‌ها تمهیدات بیشتری اتخاذ کردند ⚡️در پی بحران کرونا براساس آمار مرکز علوم و مهندسی سیستم‌های دانشگاه جانز هاپکینز، شمار قربانیان کرونا در جهان به ۷هزار و ۹۰۵ نفر رسیده است. یکی از اثرات جهانی شدن و سیاست مرزهای باز همینه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مقام سازمان جهانی بهداشت: آمار واقعی کرونا در ایران پنج برابر آمار رسمی است | DW | 17.03.2020یک مقام سازمان جهانی بهداشت که اخیرا به ایران سفر کرده، شمار واقعی مبتلایان به کرونا را ۵ برابر آمار اعلام‌شده دولتی ایران ارزیابی کرد. طبق آخرین آمار شمار مبتلایان در ایران ۱۴ هزار ۹۹۱ نفر و شمار کشته‌شدگان ۸۳۵ نفر است. همینم اشتباهه چرا متن رو اشتباه ترجمه کردید؟ برنان گفته: همانند کشورهای اروپایی، نه برخلاف کشورهای اروپایی... As text suggested, this downplay is not limited to Iran 'The reason was that testing, as is the case even in some wealthy European countries, was restricted to severe cases.' به نظرم DW از این داره بدتر میشه هر خبری از ایران کار کرده اخیرا missleading داشته و این بدتر از فقط خبر دروغ هست طرف گفته: گفته مثل همه کشورهای دیگه، ایران کیت نداره و طول میکشه بفهمن و “ممکنه” “اینجوری باشه قبلا هم این خبرعجیب و فقط در فارسی‌ها کارکردی:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان ادامه داردشمار مبتلایان جهانی کرونا تاکنون بیش از ۱۸۶ هزار و ۶۸۹ نفر اعلام شده که از این میان ۷۴۷۱ نفر جان باخته و بیش از ۸۰ هزار و ۸۳۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند دو برابر این آمار بلکم بیشتر آمار تو ایرانه.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شیوع کروناویروس در ۱۷۰ کشور و منطقه/ آمار مبتلایان از ۲۰۴ هزار نفر فراتر رفتافزایش شمار جهانی مبتلایان و قربانیان کروناویروس جدید که تاکنون در ۱۷۰ کشور و منطقه جهان شیوع یافته، هم‌چنان روندی صعودی دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »