آلکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف پوتین که مسموم شده 'به روسیه بازمی‌گردد' - BBC News فارسی

15/09/2020 05:00:00 ب.ظ

آلکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف پوتین که مسموم شده 'به روسیه بازمی‌گردد'

آلکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف پوتین که مسموم شده 'به روسیه بازمی‌گردد'

آلکسی ناوالنی، رهبران مخالفان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که مسموم شده امروز عکسی از خود منتشر کرد و نوشت که بدون کمک دستگاه می‌تواند نفس بکشد. آقای ناوالنی پس از مسموم شدن با سم نوویچوک در بیمارستانی در برلین آلمان تحت درمان قرار دارد.

۵۵ دقیقه پیش@navalnyتوضیح تصویر،ناوالنی این عکس را از روی تخت بیمارستان در آلمان در صفحه اینستاگرام خود منتشر کردسخنگوی آلکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که پس از مسمومیت با "سم نوویچوک" در بیمارستانی در برلین آلمان بستری است اعلام کرد که او به روسیه بازمی‌گردد.

کایرا یارمیش، سخنگوی آقای ناوالنی روز سه شنبه ۱۵ سپتامبر در توییتی نوشت که همه خبرنگاران از صبح از او می‌پرسند که آیا درست است که آلکسی ناوالنی می‌خواهد به روسیه بازگردد.خانم یارمیش افزود: "بار دیگر تایید می‌کنم که غیر از این گزینه دیگری وجود ندارد."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

اولین بار نیست که بورس اصلاح قیمت می‌کند/ کسانی که سهم‌هایشان را فروختند افسوس خوردندرییس هیات مدیره یک گروه صنعتی و معدنی با تاکید بر این‌که این نخستین بار نیست که بازار بورس اصلاح قیمت می‌کند، اظهار کرد: اصلاح قیمت‌ها باید انجام می‌شد. در سال ۱۳۸۵ نیز اکثر سهم‌ها بیش از ۷۰ درصد اصلاح شدند، اما افرادی که در آن سهم‌های خود را فروختند بعدا افسوس خوردند.

آیا می‌توانم مانع همسرم شوم که فرزندمان را پس از ۷ سالگی از ایران خارج نکند؟

دولتی که در عذرخواهی لکنت نداردتهران-ایرنا- فرهنگ فراموش شده عذرخواهی دولتمردان از مردم به گواه خبرها و گزارش‌ها در دولت تدبیر و امید احیا شد و این عدم لکنت نشان داد که عذرخواهی صادقانه و تلاش برای رفع نواقص، از مهم‌ترین کنش‌های احیای اعتماد میان دولت و ملت است.

روستاهایی که در نپال طعمهٔ رانش زمین شدندتا کنون جسد ۱۱ تن یافت شده و امدادگران می‌گویند دست کم ۱۵ تن دیگر همچنان زیر گل‌ولای دفن شده‌اند.

انتخابات آمریکا؛ رای‌دهندگانی که بایدن و ترامپ را دوست ندارند - BBC News فارسیانتخابات مناقشه‌آمیز آمریکا دارد وارد مرحله نهایی خود می‌شود و حامیان دونالد ترامپ و جو بایدن سعی می‌کنند که برای نامزد مورد علاقه خود تبلیغ کنند و رای‌دهندگان مردد را به اردوی خود بکشانند. اما همه از گزینه‌های موجود راضی نیستند.

۶ دختر اعجوبه و کارآفرین که در حال تغییر جهان هستندطی سال‌های اخیر ۶ دختر کارآفرین که بین ۱۱ تا ۱۸ سال سن دارند، موفق شده‌اند با ایده‌های جدید خود ضمن این که کسب و کارهای جدیدی راه‌نادازی کنند، امیدها را نسبت به آینده بهتر جهان و زندگی بشر افزایش دهند.

آلکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف پوتین که مسموم شده 'به روسیه بازمی‌گردد' ۵۵ دقیقه پیش @navalny توضیح تصویر، ناوالنی این عکس را از روی تخت بیمارستان در آلمان در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد سخنگوی آلکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که پس از مسمومیت با "سم نوویچوک" در بیمارستانی در برلین آلمان بستری است اعلام کرد که او به روسیه بازمی‌گردد.به گزارش ایسنا، ابراهیم جمیلی - رییس هیات مدیره یک گروه صنعتی و معدنی - در نشست خبری که امروز برگزار شد، با اشاره به صعود چشمگیر بازار سرمایه در ماه‌های اردیبهشت‌ و خرداد اظهار کرد: جو هیجانی مثبت در بازار سرمایه که در ماه‌های خرداد و اردیبهشت‌ آغاز شد، اکنون برعکس و منفی شده که به ضرر همه سهامداران واقعی است.با سلام؛  شوهر من اقامت یک ساله آلمان گرفته و هفت ماه است که آنجا زندگی می کند، الان ویزای من و پسر شش و نیم ساله ام آمده ولی ایشان به دلایل نامعلوم و احتمالا با تحریک مادر و خواهرش ما را ممنوع الخروج کرده و تهدید کرده ویزای من را باطل و لغو می‌کند.به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش از حذف تصویر دختران روی جلد یکی از کتاب های درسی ابتدایی، صادقانه و در عین حال عاقلانه‌ترین واکنشی بود که دولت در قبال انتقادات انجام داد.

کایرا یارمیش، سخنگوی آقای ناوالنی روز سه شنبه ۱۵ سپتامبر در توییتی نوشت که همه خبرنگاران از صبح از او می‌پرسند که آیا درست است که آلکسی ناوالنی می‌خواهد به روسیه بازگردد. خانم یارمیش افزود: "بار دیگر تایید می‌کنم که غیر از این گزینه دیگری وجود ندارد. جمیلی با تاکید بر این‌که این نخستین بار نیست که بازار بورس اصلاح قیمت می‌کند، اظهار کرد: اصلاح قیمت‌ها باید انجام می‌شد." آقای ناوالنی هم امروز، سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر عکسی از خود در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت که از دیروز بدون کمک دستگاه تنفس مصنوعی می‌تواند نفس بکشد. دوما در مورد ۷ سال عرض شود این زمانی است که طلاق صورت گرفته باشد. آقای ناوالنی روز ۲۰ اوت در یک پرواز در راه بازگشت از شهر تومسک به مسکو در هواپیما به زمین افتاد و هواپیما مجبور به فرود اضطراری در شهر امسک شد. او گفت: از یک طرف شاهد رشد قیمت فلزات در بازار جهانی هستیم و از طرف دیگر قیمت دلار در حال افزایش است. او بعدا برای مداوا به بیمارستان چارته در برلین پایتخت آلمان منتقل شد و مدتی را در حالت اغما بوده است. مروری بر عذرخواهی‌ها در دولت تدبیر و امید حذف تصویر دختران از جلد کتاب ریاضی سال سوم دبستان، یکی از مهم‌ترین موارد مورد بحث در رسانه‌ها به ویژه شبکه‌های اجتماعی بود.

آلمان اعلام کرد که نتیجه آزمایش‌های سم‌شناسی در یک آزمایشگاه نظامی این کشور حاکی از "شواهد مستدلی" از مسموم شدن آلکسی ناوالنی با سم اعصاب نوویچوک است. البته باید گفت که تحریم‌ها در روند صادرات محدودیت‌های زیادی ایجاد کرده اما صادرات کالا ادامه دارد و فقط در رابطه با بازگشت ارز سختی‌هایی را تحمل می‌کنیم. راه اول این است که مهریه تان را به اجرا گذاشته و سپس شوهرتان را ممنوع الخروج کنید در این صورت وقتی شوهرتان خودش نتواند خارج شود دیگر عملا خارج کردن پسرتان منتفی است البته این موقتی است چون ایشان میتواند اعسار داده و مهریه را قسط بندی کرده و بعد از این ممنوع الخروجی خود را رفع کند راه دوم این است که شما یک طرح دعوی در دادگاه خانواده در قالب نفقه یا طلاق بکنید و در دادخواست اشاره کنید که شوهرتان اقامت آلمان دارد و قصد دارد پسرتان را خارج کند و تقاضای صدور دستور موقت مبنی بر ممنوع الخروجی فرزندتان را بکنید. اطرافیان آقای ناوالنی می‌گویند که او به دستور ولادیمیر پوتین مسموم شده است اما کرملین هر گونه دخالت در این مساله را رد کرده است. . در طول یک ماه جلسات هیات پذیرش به بهانه کرونا تشکیل نشد و همین موضوع باعث شد هیجانات بازار بیشتر شود.