آلودگی هوا بر توانایی شنا کردن اسپرم در جهت درست تاثیر منفی می‌گذارد

29/11/1400 02:29:00 ب.ظ

آلودگی هوا بر توانایی شنا کردن اسپرم در جهت درست تاثیر منفی می‌گذارد بیشتر بخوانید🔽

یک مطالعه که به تازگی بر روی ۳۰ هزار مرد انجام شده نشان می‌دهد توانایی اسپرم برای شنا کردن در جهت درست می‌تواند بر اثر آلودگی هوا تحت تاثیر قرار بگیرد. پژوهشگران در دانشکده پزشکی دانشگاه تونگجی در شانگهای چین برای این تحقیق داده‌های ۳۳ هزار و ۸۷۶ مرد از ۳۴۰ شهر این کشور را که به طور متوسط ۳۴ سال سن داشتند در حدفاصل زمانی ژانویه ۲۰۱۳ تا دسامبر ۲۰۱۹ مورد مطالعه قرار دادند.

پرسش اصلی مطرح شده این بود که آیا شرکت‌کنندگان ۹۰ روز قبل از آزمایش در معرض ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر، ۲.۵ تا ۱۰ میکرومتر و بزرگتر از ۱۰ میکرومتر قرار گرفته‌اند یا نه. محققان سپس روی تعداد، غلظت و تحرک اسپرم‌ها تمرکز کردند.

هرچند پژوهشگران نتوانستند ارتباط قابل توجهی بین آلودگی هوا و کیفیت اسپرم از نظر تعداد یا غلظت آن بیابند، با این حال دریافتند که هر چه شرکت‌کننده بیشتر در معرض ذرات آلاینده ریز قرار داشته باشد، حرکت پیشرونده اسپرم یعنی توانایی آن برای شنا به جلو کمتر می‌شود. headtopics.com

به فرزندان خود شنا بیاموزید

چه نکته ی جالبی اسپرم ها هم شنا می کنند این نشون میده ما از اسپرمی شناگر هستیم😌

نتیجه یک تحقیق: مردان سوئیسی بی‌کیفیت‌ترین اسپرم را در اروپا دارند به طور خاص برای فردی که در معرض ذرات آلاینده کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر قرار داشت، تحرک اسپرم کاهشی معادل ۳.۶ درصد ثبت شد در حالی که این میزان برای افراد در معرض ذرات ۱۰ میکرومتری۲.۴۴ درصد بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

سیلاب در برزیل دست‌کم ۱۰۵ کشته بر جای گذاشتشمار قربانیان سیل و رانش زمین در شهر کوهستانی پتروپلیس برزیل روز پنج‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه به ۱۰۵ نفر رسید.

رئیس پارلمان اروپا بر سر بحران اوکراین: دیکتاتورها باعث جدایی ما در اتحادیه نخواهند شدروبرتا متسولا: «پیام ما به روسیه بسیار واضح است: دیکتاتور ها باعث جدایی بین ما نخواهند شد. ما همبستگی خود را با اوکراین اعلام می کنیم و در صورت تشدید تنش، پارلمان همسو با سایر نهادها، برای اقدام فوری، سریع و محکم وارد عمل می شود» Globalconversation چرا صلیبچیهای استعمارجهانی با بایدن از افغانستان فرار میکنند۷میلیارد دلار افغانستان را برای خود با عناوین کذب اخطلاس میکنند برای اوکراین بیش از ۳۰۰۰تن مهمات ارسال میکنند در اوکراین دنبال جستجوی حق و حقوق سرنوشت ملتها هستند؟!!! افغانستان روغن نداشت اوکراین روغن دارد؟!!!... همان داستانی که برای عراق و سوریه و لیبی درست کردید بمپ کشتار جمعی و شیمیایی و هسته ای و ..... حالا دارید برای روسیه درست میکنید غافل از اینکه روسیه نه عراق است و نه سوریه و نه لیبی و نه ..... همبستگی با گوشت قربونی..... مث افغانستان....

رانش زمین در برزیل بیش از ۱۰۰ کشته بر جای گذاشت | DW | 18.02.2022در پی بارندگی شدید و رانش زمین دست‌کم ۱۱۷ نفر در شهر پتروپلیس در جنوب برزیل جان باختند و صدها نفر به پناهگاه‌های موقت منتقل شدند.

پنتاگون: هواپیمای روسی بر فراز مدیترانه به هواپیماهای نظامی آمریکا نزدیک شدپنتاگون روز چهارشنبه اعلام کرد که در روزهای اخیر یک فروند هواپیمای روسی به سه هواپیمای نیروی دریایی ایالات متحده بر فراز دریای مدیترانه نزدیک شده است.

می‌خواهم از ایران بروم؛ موج جدید مهاجرت چه بر سر کشور می‌آورد؟

تاثیر روزافزون تحریم‌ها بر روابط اقتصادی ایران با همسایگانشیکی از اعضای باسابقه اتاق بازرگانی ایران در مصاحبه با «آناتولی» به بررسی نگرانی اخیر فعالان و کارشناسان اقتصادی این کشور درباره کاهش روابط تجاری با کشورهای منطقه پرداخت. - خبرگزاری آناتولی