آلوده‌ شدن برخی شیرخوارگاه‌ها به کرونا/ هیچ مورد فوتی نداشتیم

17/08/2020 12:02:00 ب.ظ

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آلوده‌ شدن برخی شیرخوارگاه‌ها و مراکز شبه‌خانواده به کرونا گفت: خوشبختانه هیچ موردی از فوت در این مراکز گزارش نشده است.

ایلنا, شیرخوارگاه

ایلنا : رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آلوده‌ شدن برخی شیرخوارگاه ‌ها و مراکز شبه‌خانواده به کرونا گفت: خوشبختانه هیچ موردی از فوت در این مراکز گزارش نشده است.

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آلوده‌ شدن برخی شیرخوارگاه ‌ها و مراکز شبه‌خانواده به کرونا گفت: خوشبختانه هیچ موردی از فوت در این مراکز گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه اگر تست کرونای فردی در مراکز مثبت شود، بلافاصله از همه افراد در آن مرکز تست گرفته می‌شود، ادامه داد: چنانچه در یکی از مراکز فرد مبتلا به بیماری کرونا دچار وضعیت حاد بیماری شود با توجه به هماهنگی که با وزارت بهداشت در این خصوص داریم، این افراد قطعا به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: اما اگر فرد مبتلا هیچ علامتی از بیماری را نداشته باشد و صرفا تست او مثبت شده باشد، در همان مرکز قرنطینه شده و دوران قرنطینه را می‌گذارند و هر روز میزان اکسیژن خون این افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد تا خدای نکرده مشکلی برای کسی پیش نیاید. مراکز ما نیز مانند یک خانه است و تا زمانی که به خدمات درمانی نیاز نباشد، فرد در همان مرکز قرنطینه می‌شود و بار اضافه به وزارت بهداشت تحمیل نمی‌کنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 37 هزار 551 نفر رسیدشمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با شناسایی 45 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 37 هزار و 551 نفر و شمار قربانیان نیز به 1370 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی

موارد روزانه ابتلا به کرونا در فرانسه به بالای 3 هزار نفر رسیدشمار موارد ابتلای روزانه در فرانسه پس از مدتی دوباره از مرز 3 هزار نفر عبور کرد. - خبرگزاری آناتولی

نامه قالیباف و رییسی به رهبری در انتقاد به نحوه فروش نفت در بورسنامه قالیباف و رئیسی به رهبر انقلاب درباره فروش اوراق نفتی یک نماینده: گشایش اقتصادی مدنظر دولت همان فروش اوراق سلف نفتی دربورس است دولت، مجلس و قوه قضاییه را دور زده است دولت این طرح را به گونه‌ای دیگر اجرا کرد این یعنی موضوع بر گردن دولت بعدی می‌افتد

وعده پوتین به لوکاشنکو: اعتراض‌های خیابانی را به زودی تمام می‌کنمولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در تماس تلفنی با همتای بلاروس خود به او وعده داد که به زودی به ناآرامی‌های خیابانی در این کشور پایان خواهد داد.

شمار مبتلایان به کووید-19 در افغانستان به 37 هزار 599 نفر رسیدشمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در افغانستان با شناسایی 48 مورد دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 37 هزار و 599 نفر و شمار قربانیان نیز به 1375 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی

مراسم شیرخوارگان حسینی به شرط به خطر نیفتادن جان فرزند و مادر قابل برگزاری استمدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در شرایط فعلی مشروط به این است که همه پروتکل‌های لازم برای برگزاری مراسم رعایت شود، به گونه‌ای که جان فرزند یا مادر یا جان دیگران به خطر نیفتد.

«محمد نفریه» رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه نوزدان و کودکان نیز به کرونا مبتلا می‌شوند، در حال حاضر وضعیت مراکز شبه خانواده و شیرخوارگاه‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی چگونه است؟ گفت: مراکز شیرخوارگاه و شبه خانواده‌ها نیز به صورت معدود آلوده شده‌اند، اما خوشبختانه ما هیچ آمار مرگ و میری در این مراکز نداشته‌ایم.شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با شناسایی 45 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 37 هزار و 551 نفر و شمار قربانیان نیز به 1370 تن رسید.شمار موارد ابتلای روزانه در فرانسه پس از مدتی دوباره از مرز 3 هزار نفر عبور کرد.ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گشایش اقتصادی مدنظر دولت همان فروش اوراق سلف نفتی در بورس است، اما دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه را دور زده است چون آنچه که امروز اجرا شد با آنچه که دولت در جلسه سران قوا مطرح کرده، متفاوت است.

البته از ابتدای شیوع کرونا تا امروز گزارشاتی از فوت مددجویان در مراکز سالمندان، معلولان ذهنی و بیماران روانی مزمن داشته‌ایم، اما تاکنون خوشبختانه با وجود اینکه برخی مراکز شبه خانواده و شیرخوارگاه‌ها آلوده شده‌اند تا این لحظه هیچ آمار مرگ و میری در این مراکز گزارش نشده است. وی با بیان اینکه اگر تست کرونای فردی در مراکز مثبت شود، بلافاصله از همه افراد در آن مرکز تست گرفته می‌شود، ادامه داد: چنانچه در یکی از مراکز فرد مبتلا به بیماری کرونا دچار وضعیت حاد بیماری شود با توجه به هماهنگی که با وزارت بهداشت در این خصوص داریم، این افراد قطعا به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.08. رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: اما اگر فرد مبتلا هیچ علامتی از بیماری را نداشته باشد و صرفا تست او مثبت شده باشد، در همان مرکز قرنطینه شده و دوران قرنطینه را می‌گذارند و هر روز میزان اکسیژن خون این افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد تا خدای نکرده مشکلی برای کسی پیش نیاید.2020 پاریس/ یوسف اوزجان/ خبرگزاری آناتولی اداره بهداشت عمومی فرانسه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: تعداد کل بیماران کرونایی در کشور با ثبت 3310 مورد جدید طی شبانه روز گذشته به 238 هزار و 169 نفر افزایش یافته است. مراکز ما نیز مانند یک خانه است و تا زمانی که به خدمات درمانی نیاز نباشد، فرد در همان مرکز قرنطینه می‌شود و بار اضافه به وزارت بهداشت تحمیل نمی‌کنیم. همچنین طی شبانه‌روز گذشته با فوت یک بیمار کرونایی دیگر، مجموع جان باختگان این بیماری در افغانستان به 1370 نفر افزایش یافت. نفریه درباره کمک‌های صورت گرفته به مددجویان بهزیستی در ایام کرونا گفت: متاسفانه بودجه‌ای به ما اختصاص پیدا نکرده است تا بتوانیم به صورت جداگانه از این افراد حمایت کنیم.

تنها توانستیم به برخی از گروه‌های خاص کمک‌هایی را داشته باشیم. گفتنی است بیماری کووید-19 نخستین بار در دسامبر 2019 در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از 210 کشور تبدیل به پاندمی شد. در حال حاضر 4 هزار و 857 نفر از بیماران کرونایی در بیمارستان‌های این کشور بستری هستند که 376 نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند. وی ادامه داد: با توجه به اینکه میزان درگیری معلولان ضایع‌نخاعی وابسته به بستر به بیماری کرونا و همچنین مرگ و میر آنها نسبت به سایر معلولان بیشتر است با همکاری بنیاد مستضعفان کمک‌هایی به این افراد شد. همچنین سازمان بهزیستی فرزندانی دارد که در خانواده جایگزین نگهداری می‌شوند و هزینه‌های آنها از طرف بهزیستی پرداخت می‌شود و به این دسته از مددجویان نیز کمک‌هایی صورت گرفت. رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: یک و نیم میلیون مددجو در حوزه توانبخشی تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و همچنین حدود ۷۰۰ هزار نفر در حوزه معاونت اجتماعی تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.. همچنین در حوزه پیشگیری مددجویانی تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که البته من آمار مشخصی از آنها ندارم و ما نتوانستیم به همه این افراد کمک‌هایی در این مدت داشته باشیم.

نفریه یادآور شد: به غیر از برخی کمک‌ها که در ابتدای سال برای مددجویان داشتیم، در حال حاضر نیز کمک‌هایی به صورت بلاعوض و وام‌های قرض‌الحسنه برای ودیعه مسکن به مددجویان پرداخت می‌شود. استان‌ها نیز اقدامات لازم را انجام داده‌اند تا این وام‌های بلاعوض و تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار مددجویان قرار بگیرد. رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که برخی از معمولان که تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، مشاغل آنها با مشکلاتی به دلیل شیوع بیماری کرونا مواجه شده است مانند دستفروشان آیا بغیر از مستمری که هر ماه از سازمان دریافت می‌کنند، کمک دیگری به این افراد شده است، گفت: هر کمکی که دولت به سایر مردم کرده، شامل حال مددجویان ما نیز شده است. البته ما پیشنهاداتی داشتیم، اما با توجه به وضعیت اقتصادی کشور عملی شدن پیشنهادات ما بسیار سخت است و اگر کمک‌های مردمی و بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی حضرت امام به ما نمی‌شد، نمی‌توانستیم همین مقدار کم کمک هم به مددجویان داشته باشیم. لینک کوتاه .