آلوده‌ شدن برخی شیرخوارگاه‌ها به کرونا/ هیچ مورد فوتی نداشتیم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا:رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آلوده‌ شدن برخی شیرخوارگاه‌ها و مراکز شبه‌خانواده به کرونا گفت: خوشبختانه هیچ موردی از فوت در این مراکز گزارش نشده است.

«محمد نفریه» رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه نوزدان و کودکان نیز به کرونا مبتلا می‌شوند، در حال حاضر وضعیت مراکز شبه خانواده و شیرخوارگاه‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی چگونه است؟ گفت: مراکز شیرخوارگاه و شبه خانواده‌ها نیز به صورت معدود آلوده شده‌اند، اما خوشبختانه ما هیچ آمار مرگ و میری در این مراکز نداشته‌ایم.

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: اما اگر فرد مبتلا هیچ علامتی از بیماری را نداشته باشد و صرفا تست او مثبت شده باشد، در همان مرکز قرنطینه شده و دوران قرنطینه را می‌گذارند و هر روز میزان اکسیژن خون این افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد تا خدای نکرده مشکلی برای کسی پیش نیاید. مراکز ما نیز مانند یک خانه است و تا زمانی که به خدمات درمانی نیاز نباشد، فرد در همان مرکز قرنطینه می‌شود و بار اضافه به وزارت بهداشت تحمیل نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه میزان درگیری معلولان ضایع‌نخاعی وابسته به بستر به بیماری کرونا و همچنین مرگ و میر آنها نسبت به سایر معلولان بیشتر است با همکاری بنیاد مستضعفان کمک‌هایی به این افراد شد. همچنین سازمان بهزیستی فرزندانی دارد که در خانواده جایگزین نگهداری می‌شوند و هزینه‌های آنها از طرف بهزیستی پرداخت می‌شود و به این دسته از مددجویان نیز کمک‌هایی صورت گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 37 هزار 551 نفر رسیدشمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با شناسایی 45 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 37 هزار و 551 نفر و شمار قربانیان نیز به 1370 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موارد روزانه ابتلا به کرونا در فرانسه به بالای 3 هزار نفر رسیدشمار موارد ابتلای روزانه در فرانسه پس از مدتی دوباره از مرز 3 هزار نفر عبور کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نامه قالیباف و رییسی به رهبری در انتقاد به نحوه فروش نفت در بورسنامه قالیباف و رئیسی به رهبر انقلاب درباره فروش اوراق نفتی یک نماینده: گشایش اقتصادی مدنظر دولت همان فروش اوراق سلف نفتی دربورس است دولت، مجلس و قوه قضاییه را دور زده است دولت این طرح را به گونه‌ای دیگر اجرا کرد این یعنی موضوع بر گردن دولت بعدی می‌افتد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وعده پوتین به لوکاشنکو: اعتراض‌های خیابانی را به زودی تمام می‌کنمولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در تماس تلفنی با همتای بلاروس خود به او وعده داد که به زودی به ناآرامی‌های خیابانی در این کشور پایان خواهد داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کووید-19 در افغانستان به 37 هزار 599 نفر رسیدشمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در افغانستان با شناسایی 48 مورد دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 37 هزار و 599 نفر و شمار قربانیان نیز به 1375 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مراسم شیرخوارگان حسینی به شرط به خطر نیفتادن جان فرزند و مادر قابل برگزاری استمدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در شرایط فعلی مشروط به این است که همه پروتکل‌های لازم برای برگزاری مراسم رعایت شود، به گونه‌ای که جان فرزند یا مادر یا جان دیگران به خطر نیفتد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »