آلودگی هوا و کم بارشی، پدیده غالب هوای ایران تا اواخر بهمن ماه

16/10/1399 07:44 ق.ظ

آلودگی هوا و کم بارشی، پدیده غالب هوای ایران تا اواخر بهمن ماه سازمان هواشناسی: براساس مدل‌های اقلیمی جو ایران تا شش هفته آینده کماکان کم بارش و پایدار خواهد بود. از این‌رو دور از انتظار نیست که مشکل آلودگی هوا در کشور ادامه داشته باشد

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه نیمه اول دی ماه در کشور به‌شدت کم بارش بوده است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که کم بارشی در ایران تا شش هفته آینده (اواخر بهمن ماه) ادامه پیدا کند این درحالیست که دی و بهمن ماه زمان ورود سامانه‌های...

وی با بیان اینکه علاوه بر کم بارشی با افزایش دما نسبت به میانگین بلند مدت و کاهش باد در کشور طی چند هفته آینده مواجه خواهیم بود، تصریح کرد: امیدوار هستیم که قدری از این کم بارشی‌ها در اسفند ماه جبران شود.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ادامه داد: برقراری جوی آرام در کشور سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی می‌شود. از این‌رو دور از انتظار نیست که مشکل آلودگی هوا در کشور طی نیمه دوم دی و بهمن ماه ادامه داشته باشد.

وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های سازمان هواشناسی طی هفته‌های اخیر در تهران در سطوح بالای جو - فاصله حدود ۱۲ تا ۱۳ کیلومتری از سطح زمین - وزش باد نداشته‌ایم و جو کاملا پایدار بوده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که طی هفته آینده نیز کماکان کلانشهرهای کشور با آلودگی هوا مواجه باشند. headtopics.com

این دیگه پدیده نیست یک همراه تکراری است...

کلا همه چیز طبیعیه! مردم کصخول شدن نمیتونن بجای اکسیژن ،دی اکسید مازوت تنفس کنن!

هوا افتضاحه

ادامه مطلب:
isna_farsi »

اها ما فکر کردیم مازوت_سوزی هست😏

معضل مازوت و آلودگی هوا در ایران | DW | 03.01.2021انتشار گزارش‌ها از بحرانی‌شدن آلودگی هوای کلانشهرهای ایران در حالی است که بر اساس برآورد 'پروژه جهانی کربن'، ایران ششمین تولیدکننده بزرگ گازهای گلخانه‌ای بعد از چین، آمریکا، هند، روسیه و ژاپن در سال ۲۰۱۹ بوده است.

وزیر نفت ایران کرونا را علت آلودگی هوا اعلام کرد؛ زنگنه: چاره‌ای جز مصرف مازوت نداریمبیژن زنگنه، وزیر نفت ایران گفت که باز کردن پنجره‌های منازل توسط مردم با این تصور است که کرونا خارج می‌شود، یکی از علل افزایش مصرف گاز خانگی است و «در چنین شرایطی چاره‌ای جز تحویل مازوت به نیروگاه‌ها نداریم.» خود بى شرفش و خانوادش و همه زالوزادهاشون را بايد برد توى همين هوا گذاشت تا در اين دود نفس بكشند ، وقتى ميگيم اين جانوران ضد انسانى و ضد بشر و ضد ايران و ايرانى هستند به همين خاطره مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه و خامنه‌ای_جنایتکار و جبار دزدو فاسد 😯 ببینید تاوان سیاست های غلط جمهوری اسلامی را همه با هم می‌دهند حتی اونیکه از این جماعت حمایت می کند.

افزایش آلودگی هوا در ایران با شیوع کروناافزایش آلودگی هوا در ایران با شیوع کرونا رئیس مرکز تحقیقات آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد در ایران بر خلاف اغلب کشورهای دنیا، با شیوع کرونا آلودگی هوا نیز افزایش پیدا کرده است.

آلودگی هوا در نپال برای نخستین بار مدارس را به تعطیلی کشاندکارشناسان معتقدند که آتش‌سوزی‌های متعدد در مناطق جنگلی به همراه ثابت بودن شرایط جوی سبب شده تا دود غلیظ ناشی از تجمیع آلاینده‌ها بسیاری از مناطق این کشور را فرا بگیرد

اینفوگرافی| کدام کشورها بیشترین آلودگی هوا را تولید می‌کنند؟📊 اینفوگرافی| کدام کشورها بیشترین آلودگی هوا را تولید می‌کنند؟ 👈مشاهده تصویر باکیفیت اجتماعی EtemadOnline ایران سلام جایگاه چین ؟؟؟

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه نیمه اول دی ماه در کشور به‌شدت کم بارش بوده است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که کم بارشی در ایران تا شش هفته آینده (اواخر بهمن ماه) ادامه پیدا کند این درحالیست که دی و بهمن ماه زمان ورود سامانه‌های بارشی از جنوب و جنوب غرب به کشور هستند و متاسفانه آنومالی (بی‌هنجاری) بارش‌ها طی روزهای آینده به‌ویژه در نوار غربی و جنوبی کشور منفی خواهد بود.

وی با بیان اینکه علاوه بر کم بارشی با افزایش دما نسبت به میانگین بلند مدت و کاهش باد در کشور طی چند هفته آینده مواجه خواهیم بود، تصریح کرد: امیدوار هستیم که قدری از این کم بارشی‌ها در اسفند ماه جبران شود.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ادامه داد: برقراری جوی آرام در کشور سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی می‌شود. از این‌رو دور از انتظار نیست که مشکل آلودگی هوا در کشور طی نیمه دوم دی و بهمن ماه ادامه داشته باشد.

وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های سازمان هواشناسی طی هفته‌های اخیر در تهران در سطوح بالای جو - فاصله حدود ۱۲ تا ۱۳ کیلومتری از سطح زمین - وزش باد نداشته‌ایم و جو کاملا پایدار بوده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که طی هفته آینده نیز کماکان کلانشهرهای کشور با آلودگی هوا مواجه باشند.

به گفته وی از ابتدای پاییز تاکنون در کشور حدود ۷۱ میلیمتر بارش داشته‌ایم، اظهار کرد: این میزان نسبت به بلند مدت کشور حدود سه درصد کمتر است. از سویی دیگر برخی از استان‌ها ازجمله سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و هرمزگان به‌شدت کم‌بارش بوده‌اند و بارش‌ها در برخی دیگر از استان‌ها ازجمله آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، سمنان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان و مازندران کمتر از نرمال گزارش شده است.