آلودگی هوا در نپال برای نخستین بار مدارس را به تعطیلی کشاند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

کارشناسان معتقدند که آتش‌سوزی‌های متعدد در مناطق جنگلی به همراه ثابت بودن شرایط جوی سبب شده تا دود غلیظ ناشی از تجمیع آلاینده‌ها بسیاری از مناطق این کشور را فرا بگیرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

یک کارشناس هواشناسی در بخش پیش‌بینی شرایط جوی نیز به فرانس‌پرس گفت که در حال حاضر هوا به اندازه کافی جابحا نمی‌شود و این مسئله سبب تجمیع آلاینده‌هایی شده که به دلیل آتش‌سوزی ایجاد شده‌اند.

به گفته این کارشناس، شرایط موجود سبب شده تا میزان آلایندگی هوا در حد هشدار قرار گیرد و بالاترین سطح نگرانی را برای سلامت شهروندان ایجاد کند. برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به خصوص کاربران توییتر در پایتخت نپال نسبت به شرایط جوی موجود واکنش نشان داده و اعلام کرده‌اند که به دلیل آلودگی هوا دچار سوزش چشم و خارش شده‌اند.

از سوی دیگر کاهش دید ناشی از دود و مه غلیظ برنامه پروازهای فرودگاه کاتماندو را با اختلال همراه کرده و مسافران با تاخیر‌های طولانی مدت موفق به انجام سفر هوایی می‌شوند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش آلودگی هوا در ایران با شیوع کروناافزایش آلودگی هوا در ایران با شیوع کرونا رئیس مرکز تحقیقات آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد در ایران بر خلاف اغلب کشورهای دنیا، با شیوع کرونا آلودگی هوا نیز افزایش پیدا کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رگبار و رعد و برق در بیشتر استان‌ها/ کاهش دمای هوا در برخی مناطقرگبار و رعد و برق در بیشتر استان‌ها کاهش دمای هوا در برخی مناطق مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در کشور و کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مرگ زودرس سالانه ۴۰ هزار ایرانی بر اثر آلودگی هوا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افزایش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق کشورافزایش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش پراکنده در کشور گفت: طی دو روز آینده دمای هوا در برخی مناطق بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

محسن رضایی: کشور دچار یک آلودگی امنیتی گسترده شده استمحسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، حادثه نطنز را رخدادی حیثیتی برای ایران دانست و تاکید کرد با دماغش الودگی رو جمع کنه. محسن رضایی سرباز گمنام شیطان اینم یادت رفت بگید : این آلودگی ها در مواد غذایی ها و اثر بادها به منطقه کشورهای دیگر هم می رود و مواد غذایی هایی که به دیگر کشورها می دهید ضرر های خطرناکی می شود برای جهان هم ضرر دارد چون رفت و آمد به ایران و جهان نه بابا !!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »