آلودگی در سه شناگاه بوشهر بحرانی و پرخطر اعلام شد

03/05/1399 09:21:00 ق.ظ

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر اعلام کرده که ۵۰ درصد شناگاههای این شهرستان از نظر وضعیت آلودگی «بحرانی» و «پرخطر» تشخیص داده شده‌اند. وی گفت«شناگاه پلاژ بانوان و ریشهر پرخطر و شناگاه جفره در وضعیت بحرانی قرار دارد.» اخبار_ایران محیط_زیست

صادق پورسالم گفته که «براساس نمونه برداری‌های انجام شده یک شناگاه وضعیت آلودگی آن بحرانی و دو شناگاه نیز پرخطر تشخیص داده شده است.

» پوسالم گفته «شناگاه‌های بوشهر شامل پارک لیان، بندرگاه، پلاژ بانوان، جفره، ریشهر و پارک سیادت است که شناگاه پلاژ بانوان و ریشهر پرخطر و شناگاه جفره در وضعیت بحرانی قرار دارد.»

وی اضافه کرده «شناگاه‌های لیان و بندرگاه در وضعیت سالم و شناگاه پارک سیادت بوشهر نیز به طور نسبی پاک است.» این مقام مسئول گفته «شهروندان به طور جد از شنا در شناگاه جفره بپرهیزند چراکه شنا در این محل آنها را در معرض ابتلا به بیماری‌های متعددی قرار می‌هد.»

پورسالم همچنین اضافه کرده «بخشی از مناطق ساحلی بوشهر که محل ورود فاضلاب خام شهری است به محل شناگاه پرخطر و بحرانی تبدیل شده است.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

سازمان ملل: هزینه‌های حدود سه میلیارد فقیر در بحبوحه کرونا تامین شودبرنامه عمران ملل متحد (UNDP) در گزارشی که در روز پنجشنبه ۲۳ ژوئیه (۲ مرداد) منتشر شد، پیشنهاد داد تا درآمد پایه‌ای موقت برای ۲.۷ میلیارد نفر به‌عنوان فقیرترین افراد در ۱۳۲ کشور در حال توسعه اختصاص یابد تا آن‌ها با در خانه ماندن به کند شدن شیوع ویروس کرونا کمک کنند.

جسد نهنگ ۲۳ متری در ساحل کوپانگ در اندونزیمقامات محلی اعلام کرده اند که از علت مرگ این نهنگ عظیم الجثه اطلاعی ندارند.

کرونا در ایران؛ ستاد اجرایی فرمان امام: آزمایش موفق واکسن کرونا در ایران!

در حمله نیروهای امنیتی در ننگرهار'۳۱ افراد طالبان از جمله ۱۳ پاکستانی' کشته شدندمقام‌های امنیتی از کشته شدن ۳۱ جنگجوی طالبان و زخمی شدن ۱۵ جنگجوی دیگر در ولایت شرقی ننگرهار خبر دادند. مقام‌های محلی می‌گویند در جمع کشته شدگان ۱۳ پاکستانی نیز شامل‌اند. طالبان اما تنها کشته شدن ۴ نفر از افرادشان را تایید می‌کند.

۲۲۱ فوتی جدید کرونا در کشور/ بستری ۲۰۰۴ تن در ۲۴ ساعت گذشتهآمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۱۵ هزار نفر عبور کرد *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۲۱ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۲۲۱ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۲۸۴۰۳۴ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۴۷۲۳۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۵۰۷۴ نفر

قشرهای مختلف مردم در نخستین نماز جمعه در مسجد ایاصوفیه شرکت می‌کنند