آلودگی هوای تهران، یک ابرچالش زیست‌محیطی

07/09/1400 08:38:00 ق.ظ

آلودگی هوای تهران، یک ابرچالش زیست‌محیطی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران: آلودگی هوای شهر تهران یک ابر چالش زیست‌محیطی و حل این مشکل نیازمند کار بین‌بخشی است و فقط محیط زیست در این زمینه مسوولیت ندارد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: آلودگی هوای شهر تهران یک ابر چالش زیست‌محیطی و حل این مشکل نیازمند کار بین‌بخشی است و فقط محیط زیست در این زمینه مسوولیت ندارد. وی با بیان اینکه مشکل آلودگی هوا یک شبه حل نمی‌شود، اظهارکرد: برخی از راه‌ حل‌های کاهش آلودگی هوا...

وی با بیان اینکه مشکل آلودگی هوا یک شبه حل نمی‌شود، اظهارکرد: برخی از راه‌ حل‌های کاهش آلودگی هوا در بلندمدت به حل این مشکل کمک می‌کند مانند ارتقای کیفیت سوخت و بهره‌گیری از خودروی‌های هیبریدی. سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران در پاسخ به این پرسش ایسنا که کدام دستگاه تاکنون در استان تهران در زمینه اجرای قانون هوای پاک همکاری لازم را نکرده‌ است، گفت: نمی‌توان در این زمینه اظهارنظر قطعی کرد. در کل از همه دستگاه‌های متولی می خواهیم که پای کار بیایند.

وی به ذکر مثالی پرداخت و اظهارکرد: از واحدهایی مانند نیروگاه‌های حرارتی خواستیم که مصرف سوخت مازوت را متوقف کنند. این واحدها در حال حاضر از گاز طبیعی استفاده می‌کند. روشنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه یکی ازوظایف محیط زیست گشت و پایش است، گفت: ما حدود ۱۴ تا ۱۵ اکیپ گشت‌زنی داریم که شبانه‌روز از تمام واحدهای صنعتی بازدید می‌کنند. از اول آبان تعداد پایش‌های زیست‌محیطی را افزایش داده و طی این مدت بسیاری از واحدهای آلاینده را کنترل کرده‌ و به آن‌ها اخطار داده‌ایم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

شهودها بدون مفاهیم کور هستند| محمدرضا تاجیک

یک به اقتضای شرایط، و در هنگامۀ رخداد 1401، تکاپو و فعالیت مفهومی، یا رخدادآگاهی از رهگذر تأمل در مفاهیم بنیادین و سویۀ دلالتی و کنشی آنان، برایم موضوعیتی دوباره (و البته متفاوت) یافت. سخت دل‌مشغول یافتن «مفاهیم بنیادینی» (کوزلک، مفاهیم بنیادین را بخش‌های گریزناپذیر و غیرقابل جایگزین از واژگان سیاسی و اجتماعی تعریف می‌کند که تعیین‌کننده هستند و باید از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار گیرند) شدم که در فهم شرایط این رخداد نقشی اساسی داشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تهران باید خلوت شود از خود سازمان محیط زیست لطفا شروع کنید

بارش باران در ۱۰ استان/ تداوم آلودگی هوا در کلانشهرهاسازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که آسمان ۱۰ استان بارانی است و علاوه بر این آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور ادامه دارد.

قدرت بالای بیماری‌زایی در کرونای 'اُمیکرون' / تمایل 'ویروس' به سمت آلودگی در جوانانیک اپیدمیولوژیست: این احتمال وجود دارد که واریانت اُمیکرون در کشورهای همسایه ما هم وجود داشته باشد و ممکن است به کشور ما هم وارد شده باشد و یا اگر هوشیاری کافی نداشته باشیم، وارد کشور شود

بارش باران در ۱۰ استان/ تداوم آلودگی هوا در کلانشهرهاسازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که آسمان ۱۰ استان بارانی است و علاوه بر این آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور ادامه دارد.

انتخاب استانداران نظامی نشان‌دهنده حاکمیت نگاه امنیتی به مسائل است/ مجلس به جای حل مشکلات اقتصادی، دنبال شکار سگ و گربه در خانه‌های مردم استیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انتخاب استانداران نظامی در واقع حاکمیت یک نگاه نظامی و امنیتی به مسائل است و باتوجه به شرایط جامعه ما، این امر خودش التهابات را افزایش می‌دهد.

آیا زمانی می‌رسد که انسان با سرعت نور سفر کند؟نور سریع‌ترین پدیده جهان هستی است و با سرعت سیصدهزار کیلومتر در ثانیه حرکت می‌کند، این بدان معناست که یک پرتو نور می‌تواند اندکی بیش از یک ثانیه از زمین به سفر با سرعت نور که چیزی نیست ، صبر کنید ببینید دانشمندان ایرانی روزی شماها رو تا بیرون کهکشان راه شیری پرتاب خواهند کرد ، البته با تیپا گفته ها و درک ها و توجیه ها و داستان های انسانيت با سرعت نور در سفر هستند، حالا این تن گوشتی را با سرعت نور مثال توانست جا به جا کرد، بگویید برای چی؟ نه امکان پذير است و نه نیاز.

دبیرکل ناتو: تسلط دوباره طالبان بر افغانستان یک تراژدی استینس ستولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو»، جمعه، 26 نوامبر، در یک نشست خبری در بروکسل گفت، تسلط دوباره طالبان بر افغانستان برای مردم این کشور یک