آلمان: توافق برای جلوگیری از اقدام ایران به بی‌ثبات کردن منطقه مهم است

20/12/1399 07:52:00 ق.ظ

آلمان: توافق برای جلوگیری از اقدام ایران به بی‌ثبات کردن منطقه مهم است العربية

در حالی که تهران سه‌شنبه 9 مارس 2021 خواستار بازگشت بی قید و شرط واشنگتن به توافق‌ هسته‌ای شده، به گزارش خبرگزاری‌ها این اظهارات هایکو ماس وزیر خارجه آلمان سه‌شنبه در بیانیه وزارت خارجه این کشور بیان شد.

وزارت خارجه آلمان در این بیانیه مفاد اعلامیه هایکو ماس وزیر خارجه آلمان و جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر آمادگی دو کشور برای بازگشت به دیپلماسی و توافق هسته‌ای به شرط این‌که ایران آماده انجام چنین اقدامی باشد را تحسین کرد.

در این بیانیه همچنین آمده که محافظت از توافق هسته‌ای، نه تنها برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، بلکه به این علت که زمینه‌ را برای رسیدگی به دیگر مسائل مبرم، همچون برنامه موشکی ایران یا رفتار‌های منطقه‌ای بی‌ثبات کننده آن فراهم می‌کند، امری اساسی است.

توافق شبیه مرده این اظهارات وزیر خارجه آلمان در حالی مطرح می‌شود که ایران همچنان به تنش‌زایی ادامه می‌دهد و در این راستا حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس ایران سه‌شنبه در اظهاراتی گفته که توافق هسته‌ای دیگر شبیه‌مرده است و تنها نام آن به جای مانده است. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

سعودی ها با حمایت از داعش در عراق و سوریه و دیگر جاها نشان دادند که اصلی ترین عاملی بی ثباتی در منطقه هستند عربستان با بمباران مناطق مسکونی یمن عامل بی ثباتی نیست عامل ثبات است مشکل اساسی زیر سر عربستان است و این را همه ای دنیا می داند، اما اینکه کسی صدای بلند نمی کند، یک سوال است مشکل اساسی زیر سر عربستان است،

ایران مشکل نیست. عربستان مشکل اساسی است که کسی بدان توجه نمی کند. ایران مشکل نیست. باید جلوی عربستان را گرفت ایران مشکل نیست. ایران به هیچ کسی کار ندارد، ما عربستان را شیطان اصلی دیدهایم.

جدال احزاب مسیحی آلمان برای تعیین نامزدی مشترک برای جانشینی مرکل | DW | 14.04.2021انتخابات پارلمانی آلمان سپتامبر امسال برگزار می‌شود. با پایان دوره صدراعظمی مرکل، دو حزب خواهر سوسیال مسیحی و دمکرات مسیحی وارد رقابتی جدی بر سر تعیین نامزدی مشترک در انتخابات شده‌اند. این احزاب با ریزشی جدی روبرو هستند.

عربستان که تمام دنیا را نابود کرد، کسی لب نمی گشاید. مشکل اساسی زیر سر عربتسان است. همه میدانید. باید ایران را ول کنید، عربستان را بگیرید که منطقه را نابود کردهاست. درحالی که تهران، یا درحالی که ریاض ... چرا متهم و مظنون اصلی را زیر زره بین نمی گیرید. بی ثباتی منطقه، محصول کار آمریکاست به جای توسل و توجه به ایران جای عربستان راگرفته است.

ایران نیست. مشکل اصلی عربستان است. آنچه که عربستان در منطقه خلق کرده است، ایران به لینکش نمی رسد باید از حملات تروریستی، عربستان جلوگیری به عمل آید. عربستان سعودی که عملا همه جهان را به زیر سلطه ای تروریست در آورده است کسی بهش حرف نمی زند.

توافق دولت آلمان بر سر مقررات کرونایی یکسان در همه ایالت‌ها | DW | 13.04.2021دولت آلمان بر سر اعمال محدودیت‌هایی یکسان در همه ایالت‌ها برای مهار بیماری کرونا توافق کرده است. این تصمیم باید در پارلمان به رای گذاشته شود. در صورت تصویب این مقررات در پارلمان محدودیت‌های شدیدتری در انتظار مردم است.

مسئول تمام بدبختی های ما زیر سرِ عربستان است. توافق برای جلوی گیری از عربستان بکنید. جهان باید بداند که عربستان، یمن و کشورهای حوزه خلیج فارس را نابود کرده است. عربستان سعودی، مسئول تمام کش مکش های منطقه و جهان است. فاجعه اینجاست که تمام دنیا تلاش دارند که رد پای از عربستان را از قضایا محو کند. عربستان سعودی مسئول تمام مشکلات در جهان است.

آلمان هم هر سال میلیون ها دالر سلاح به عربستان می فروشد یک توافق دیگر باید با عربستان انجام شود چون سعودی هم زیاد تلاش دارند تا منطقه بی ثبات شود

آلمان، بریتانیا، و فرانسه از تصمیم تهران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی ابراز نگرانی عمیق کردندآلمان، بریتانیا، و فرانسه از تصمیم تهران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی ابراز نگرانی عمیق کردند این بیانیه می گوید که این امر یک تحول جدی است؛ زیرا تولید اورانیوم با غنای بالا گامی مهم برای ساخت یک سلاح هسته ای است نکنه تا حالا فکر می کردین ایران با غنی سازی میخواد کیک تولد درست کنه المان ، بريتانيا ، فرانسه به كس ننه ى جنده شون خنديدن و گه خوردن حرومزاده ها مطمئنم با این حال رابرت مالی با وقاحت تمام دنبال رفع تحریم‌های جمهوری اسلامیه تا برای غنی‌سازی شصت درصد تنگنای مالی نداشته باشه. لقب 'مالنده آخوندا' واقعا برازندشه.

آلمان برای خروج نیروهایش از افغانستان از آمریکا پیروی می‌کندوزیر دفاع آلمان اعلام کرد که برای خروج نیروهای این کشور از افغانستان از تصمیم آمریکا تبعیت خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

پایان جدال در اردوگاه محافظه‌کاران آلمان؟ حمایت دموکرات مسیحی‌ها از نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمیپایان جدال در اردوگاه محافظه‌کاران آلمان؟ حمایت دموکرات مسیحی‌ها از نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمی بیشتر بخوانید🔽