آلمان خواستار محاکمه پوتین و لاوروف در دادگاه بین‌المللی لاهه شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

رئیس جمهور آلمان خواستار محاکمه رئیس جمهور و وزیر امور خارجه روسیه به دلیل ارتکاب به «جنایت جنگی» در دادگاه بین‌المللی لاهه شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رئیس جمهور آلمان خواستار محاکمه رئیس جمهور و وزیر امور خارجه روسیه به دلیل ارتکاب به «جنایت جنگی» در دادگاه بین‌المللی لاهه شده است.فرانک والتر اشتاین مایر٬ رئیس جمهور آلمان در مصاحبه‌ اختصاصی با مجله اشپیگل خواستار محاکمه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به دلیل ارتکاب به «جنایت جنگی» در دادگاه دادگاه بین‌المللی لاهه شده است.

اشتاین مایر به ارزیابی آنچه که در بوچای اوکراین رخ داد٬ پرداخت و گفت: سربازان پوتین ظاهرا مرتکب جنایات جنگی وحشتناکی در اوکراین شده‌اند. وی در پاسخ به سوالی آیا پوتین و لاوروف باید در دادگاه بین‌المللی لاهه برای محاکمه حاضر شوند؟٬ تاکید کرد: «همه مسئول این جنایات باید پاسخگو باشند. این شامل سربازان٬ فرماندهان و البته کسانی که مسئولیت‌های سیاسی در قبال این جنگ دارند.

رئیس جمهور آلمان تصاویر ضبط شده در بوچا را وحشتناک و هولناک خواند و ادامه داد: «حمله روسیه به اوکراین چه معنایی برای جهان داشت و می‌دانیم چقدر درد و رنج و قربانی به همراه داشته است». اشتاین مایر با بیان اینکه سیاستی که وی در قبال روسیه در پیش گرفت٬ پس از الحاق کریمه تغییر کرده است. از سال 2017 تاکنون به مسکو نرفته و با پوتین و لاوروف نیز دیدار نکرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

المان بجای این حرفا اون 1500 تا اسپایک که از اسراییل گرفته بفرسته برای اوکراین

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا دختران پوتین و خانواده لاوروف را تحریم و مجازات بانک‌های روسیه را تشدید کردنخست‌وزیر روسیه، همسر و فرزندان سرگئی لاورف، وزیر خارجه، و تعدادی از اعضای شورای امنیت روسیه از جمله دمیتری مدودف، رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر سابق، نیز تحریم شده‌اند. تحریم شد فلان انسان واژه بی معنائیه واسه انسان 😬؛ واسه استفاده برای فلان کشور خوبه؛؛ واسه انسان که اگر بگن مثلاً فلانی تحریم شد یه کم نابجاست کاربرد این واژه در ادبیات جهانی !!!🖐🖐🖐 نشانه‌های سقوط و ذلت غرب
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا، دختران پوتین و دو بانک روسی را در لیست تحریم قرار دادآمریکا، دختران پوتین و دو بانک_روسی را در لیست تحریم قرار داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران تجهیزات تولید سانتریفیوژ را به نطنز منتقل کرده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد: *ایران تجهیزات تولید سانتریفیوژ را به نطنز منتقل کرده است *ایران این اقدام را پس از برپایی سایت دیگری در اصفهان برای ساخت همان قطعات انجام داده است *بازرسان آژانس تأیید کردند که این دستگاه‌ها در نطنز کار نمی‌کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفرای اروپایی در ایران خواستار محکومیت بین‌المللی روسیه شدندسفرای اروپایی با اشاره به رای ۱۴۱ کشور در سازمان ملل برای محکومیت روسیه به‌دلیل حمله به اوکراین، می‌گویند تنها پنج کشور به این قطعنامه رای منفی دادند. ایران، سوریه، بلاروس، کره شمالی و چین احتمال زیاد رای منفی دادن باید حق وتو از روسیه جنایتکار گرفته شود، اونموقع سید علی یتیم میشه!!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

غائبی: تا زمان بازگشت به اجرای برجام، اطلاعات دوربین‌های نظارتی در ایران می‌ماندسرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین درباره گزارش جدید مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درمورد راستی‌آزمایی اجرای برجام، توضیحاتی ارائه کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهور وارد البرز شدرئیسی وارد استان البرز شد رئیس جمهور در نوزدهمین سفر استانی خود به همراه جمعی از اعضای هیئت دولت با استقبال نماینده ولی فقیه در البرز، استاندار البرز و جمعی از مسئولان استانی، وارد البرز شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »