آلمان؛ آغاز محاکمه مظنونان به عضویت در گروه نئونازی انقلاب کمنیتس

08/07/1398 10:27 ب.ظ

آغاز محاکمه مظنونان به عضویت در گروه نئونازی انقلاب کمنیتس در آلمان

نماینده دادستانی فدرال کارلسروهه که در نخستین جلسه دادگاه حضور داشت به خبرنگاران گفت: «از جمله اتهامات مطرح بر ضد این افراد برنامه ریزی برای انجام حملات مسلحانه و مرگبار علیه اتباع خارجی و افراد دارای گرایش های متفاوت سیاسی بوده است.» از سوی دیگر شهر کمنیتس که متهان این پرونده در آن فعال بودند طی جنگ جهانی دوم از مراکز مهم تولید تسلیحات برای ارتش آلمان نازی بوده است.

«آلترناتیو برای آلمان»، حزب سرشناس راست افراطی درآلمان در انتخابات محلی اوایل سپتامبر گذشته در ایالت زاکسن با کسب بیش از ۲۴ درصد آراء زنگ خطر را برای محافظه کاران به رهبری آنگلا مرکل به صدا آورده بود.:

آلمان؛«ورود راست افراطی به بوندستاگ نشان نارضایتی از وضع موجود است» وکلای مدافع متهان اما اتهامات مطرح را بی اساس توصیف و تاکید کرده اند که این پرونده بیشتر ماهیت سیاسی دارد. به گفته وکلای مدافع این پرونده اتهامات مطرح شده ناشی از یک «فشار ویژه» است که از دید آنها بر اثر جریان سازی های رسانه ای شکل گرفته است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اعتراض «صلح سبز» به سفر وزیر محیط زیست برزیل به آلماناعضای صلح سبز پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن شعارهای اعتراضی از جمله «آمازون را فراموش نکنید» نوشته شده بود.

دادستان کل کشور: حضور زنان بی‌حجاب در خيابان‌ها به ویژه در قم از تحرکات دشمن استدادستان کل کشور، در مراسم معارفه دادستان جدید قم، گفت: «حضور زنان بی‌حجاب در خيابان، فيلم گرفتن و انتشار در فضای مجازی به ویژه در قم از تحرکات دشمن است.» بعد از انتشار خبر نارضایی خامنه‌ای از وضعیت قم، تاکنون فرمانده انتظامی و دادستان قم تغییر کرده‌اند.

'راست گرایان افراطی آلمان در حال مسلح‌ شدن هستند' | DW | 28.09.2019پلیس آلمان اعلام کرده که در عملیات‌ خود علیه راستگرایان افراطی سلاح زیادی را امسال کشف کرده‌ است. وزارت کشور آلمان هم گزارش داده که آمار سلاح‌های کشف شده در مقایسه با سال گذشته ۶۱ درصد رشد داشته است.

مرکز آمار ایران:نرخ تورم سالانه در شهریور به ۴۲/۷ درصد افزایش یافتبنابر تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه شهریور۱۳۹۸ برای خانوارهای کشور به ۴۲/۷ درصد رسید که نسبت به همین شاخص در ماه مرداد، نیم درصد افزایش نشان می‌دهد.

واکنش شرکت کنترل کیفیت هوا به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهراناصرار شرکت کنترل کیفیت هوا بر وجود گوگرد در بنزین شرکت کنترل کیفیت هوای تهران: بر اساس نمونه‌برداری‌های انجام شده از سوخت بنزین پنج پمپ بنزین در تهران، غلظت گوگرد در کلیه نمونه‌ها فراتر از حد مجاز و میانگین آن طی بهار و تابستان به‌ترتیب ۱۹۰ و ۱۶۶ ppm بود

شمار قربانیان ابولا در کنگو به 2014 تن رسید

دادگاه رسیدگی به این پرونده قرار است تا آوریل سال آینده میلادی به طول انجامد. درسدن، مرکز ایالت زاکسن که قرار است جلسات محاکمه متهان این پرونده در آن برگزاری شود منطقه ای است که از آن به عنوان پایگاه راست افراطی در آلمان نام برده می شود.

از سوی دیگر شهر کمنیتس که متهان این پرونده در آن فعال بودند طی جنگ جهانی دوم از مراکز مهم تولید تسلیحات برای ارتش آلمان نازی بوده است.

«آلترناتیو برای آلمان»، حزب سرشناس راست افراطی درآلمان در انتخابات محلی اوایل سپتامبر گذشته در ایالت زاکسن با کسب بیش از ۲۴ درصد آراء زنگ خطر را برای محافظه کاران به رهبری آنگلا مرکل به صدا آورده بود.:

آلمان؛«ورود راست افراطی به بوندستاگ نشان نارضایتی از وضع موجود است»

وکلای مدافع متهان اما اتهامات مطرح را بی اساس توصیف و تاکید کرده اند که این پرونده بیشتر ماهیت سیاسی دارد. به گفته وکلای مدافع این پرونده اتهامات مطرح شده ناشی از یک «فشار ویژه» است که از دید آنها بر اثر جریان سازی های رسانه ای شکل گرفته است.

افراد مظنون به عضویت در این گروه از سالها پیش در محافل نزدیک به اوباش ها، نئونازی ها و «کله پوستی» ها در شهر کمنتیس و نیز دیگر مناطق ایالت زاکسن فعال بوده اند. ایالت زاکسن اواخر اوت سال گذشته میلادی شاهد موارد متعددی از مهاجر ستیزی و «شکار خارجی ها» بود که به گفته منابع محلی پس از احتمال قتل یک فرد آلمانی توسط یک فرد مهاجر بر شدت آن افزوده شد.: