آلمان؛ آسترازنکا تنها برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌شود | DW | 30.03.2021

30/03/2021 10:50:00 ب.ظ

کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان واکسن آسترازنکا را فقط برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌کند. داده‌های موجود نشان می‌دهد احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید 'ترومبوآمبولیک' در افراد واکسینه شده جوان‌تر بیشتر است.

واکسن آسترازنکا, توقف واکسیناسیون با آسترازنکا

کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان واکسن آسترازنکا را فقط برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌کند. داده‌های موجود نشان می‌دهد احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید 'ترومبوآمبولیک' در افراد واکسینه شده جوان‌تر بیشتر است.

کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان واکسن آسترازنکا را فقط برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌کند. داده‌های موجود نشان می‌دهد احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید 'ترومبوآمبولیک' در افراد واکسینه شده جوان‌تر بیشتر است.

آلمان؛ آسترازنکا تنها برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌شودکمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان واکسن آسترازنکا را فقط برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌کند. داده‌های موجود نشان می‌دهد احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید"ترومبوآمبولیک" در افراد واکسینه شده جوان‌تر بیشتر است.

کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان استیکو (Stiko) روز سه‌شنبه ۱۰ فروردین (۳۰ مارس) اعلام کرد که بنابر داده‌های موجود پس از تزریق واکسن آسترازنکا احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید"ترومبوآمبولیک" برای افراد زیر ۶۰ سال بیشتر است.به همین دلیل افراد زیر ۶۰ سال که قبلا دوز اول این واکسن را دریافت کرده‌اند برای زدن دوز دوم باید تا پایان ماه آوریل صبر کنند تا این مرکز بتواند یک توصیه‌ تکمیلی را ارائه بکند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

اروپا امریکایها با این کارشون اخر این کره خاکی نابود میکنن NaziOner اينها كه اول گفتند براي زير ٥٥ سال مشكلي بوجود نمياد! 🤷🏻‍♂️

شهریاری: واکسن برای افراد بالای ۸۰ سال به اندازه کافی است، عجله نکنیدرییس کمیسیون بهداشت مجلس: *واکسن برای افراد بالای ۸۰ سال به اندازه کافی است، عجله نکنید *حتی آنهایی که پرونده هم ندارند واکسن برایشان محفوظ خواهد ماند *مردم رعایت کنند و به جای ایستادن در صف به تدریج به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند *واکسن به همه می‌رسد

واکسیناسیون حدود ۵۰ درصد افراد بالای ۸۰ سال/ اعلام پروتکل‌های انتخاباتی طی روزهای آیندهرئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از واکسیناسیون بالای ۸۰ درصد کادر درمان و ۴۰ تا ۵۰ درصد افراد بالای ۸۰ سال خبر داد.

جو بایدن خواستار مبارزه برای برابری کامل افراد تراجنسیتی شدجو بایدن با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی مشاهده‌پذیری افراد تراجنسیتی، با اشاره به تلاش‌ چندین نسل برای برابری حقوق افراد تراجنسیتی در آمریکا و سراسر جهان، از همه مردم آمریکا خواست به «مبارزه برای برابری کامل» حقوق افراد ترنسجندر بپیوندند. پس این یارو بایدن اینکاره بود راست میگن از قدیم هر که را..... مرد میدان شد هر که را..... خونه ویران شد😁😁 یا اخی چرا چین را متهم میکنید از ماست دوغ درست میشود. درود بر فرهنگ والای ایالات متحده آمریکا

ثبت رکورد جدید بستری‌های کرونایی در تهران/بروز 70 درصد مرگ‌ها در افراد بالای 60 سال- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimثبت رکورد جدید بستری‌های کرونایی در تهران فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران: تعداد بستری‌ها در استان تهران از ۳۷۱۲ نفر گذشته است حدود ۷۰ درصد مرگ و میرها در افراد بالای ۶۰ سال اتفاق افتاده است

حمله مسلحانه افراد ناشناس به خانه مدیرکل استانداری لرستان

آلمان آلمان؛ آسترازنکا تنها برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌شود کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان واکسن آسترازنکا را فقط برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌کند.حسینعلی شهریاری در گفت و گو با ایسنا، در واکنش به انتقاداتی از شلوغ بودن مراکز واکسیناسیون برای افراد بالای ۸۰ سال اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت واکسن برای افراد بالای ۸۰ سال وجود دارد و واکسن به همه می رسد پس آنها عجله نکنند.«جلیل کوهپایه‌زاده» رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه وضعیت شیوع کرونا در ۱۵ استان کشور رو به کاهش است و شدت بیماری در ۷ استان هم از سرعت اولیه افتاده است، بیان کرد: در بقیه استان‌های کشور روند کاهشی نداشتیم و نسبت ورودی‌ها به خروجی‌ها کمی بیشتر است.راجنسیتی در آمریکا و سراسر جهان، از همه مردم آمریکا خواست به «مبارزه برای برابری کامل» حقوق افراد ترنسجندر بپیوندند.

داده‌های موجود نشان می‌دهد احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید"ترومبوآمبولیک" در افراد واکسینه شده جوان‌تر بیشتر است. کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان استیکو (Stiko) روز سه‌شنبه ۱۰ فروردین (۳۰ مارس) اعلام کرد که بنابر داده‌های موجود پس از تزریق واکسن آسترازنکا احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید"ترومبوآمبولیک" برای افراد زیر ۶۰ سال بیشتر است. وی اضافه کرد: وقتی وزارت بهداشت اعلام می کند که نوبت واکسیناسیون گروه سنی بالای ۸۰ سال محفوظ است پس دیگر دلیلی ندارد مردم در صف بایستند. به همین دلیل افراد زیر ۶۰ سال که قبلا دوز اول این واکسن را دریافت کرده‌اند برای زدن دوز دوم باید تا پایان ماه آوریل صبر کنند تا این مرکز بتواند یک توصیه‌ تکمیلی را ارائه بکند. البته امید داریم که از هفته‌ی بعد از آن با کاهش روند فوتی رو به رو شویم. ترومبوز ورید مغزی بویژه در زنان زیر ۵۵ سال در ارتباط با واکسن آسترازنکا رخ داده است. رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مجددا تاکید کرد که گروه سنی بالای ۸۰ سال صبر کنند واکسن برای آنها به اندازه کافی است به تدریج مراجعه کنند چون حتی اعلام شده در روزهای تعطیل هم واکسیناسیون انجام می شود. موسسه پژوهشی پاول ارلیش آلمان تاکنون بیش از ۳۰ مورد از این عارضه را پس از واکسیناسیون آسترازنکا ثبت کرده و گفته است در ۱۹ مورد کمبود پلاکت خون گزارش شده است. کنشگران حقوق دگرباشان جنسی در نقاط مختلف جهان روز بین‌المللی مشاهده‌پذیری افراد تراجنسیتی را در حالی برگزار کردند که تلاش‌های جهانی برای اطلاع‌رسانی و شناخت این گروه از افراد و پررنگ‌تر کردن حضور آنها در جوامع مختلف ادامه دارد.

نه نفر از این افراد درگذشته‌اند. وی یادآور شد که هر میزان واکسن وارد کشور می شود نصف آن باید استفاده شود چون نصف مابقی برای دوز دوم واکسن آن افراد است نمی توان ریسک کرد و کل واکسن وارداتی را به افراد تزریق کرد و بعد منتظر ماند تا دوز دوم وارد شود. وی ادامه داد: اگرچه واکسن به تعداد بیشتر وارد کشور خواهد شد و همچنین واکسن‌های داخلی هم می‌آید، اما مردم باید پروتکل‌ها را به شکل فردی و اجتماعی رعایت کنند، چون در هر حال ما در این جامعه زندگی می‌کنیم و گریزی از این شرایط نیست و نمی‌شود جامعه را هم تعطیل کرد، بلکه باید یاد بگیریم در کنار کرونا همزمان با ایمنی و کم‌ترین آسیب زندگی کنیم. همه گزارش ها، به استثنای دو مورد مربوط به زنان ۲۰ تا ۶۳ ساله بوده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید هفته گذشته یک زن ۵۵ ساله که در یک کلینیک کار می‌کرد هشت روز بعد از تزریق واکسن آسترازنکا جان باخت. انتهای پیام. حتی قبل از توصیه استیکو، ایالت‌های برلین و براندنبورگ و شهر مونیخ اعلام کردند که تا اطلاع بعدی دیگر افراد زیر ۶۰ سال را با آسترازنکا واکسینه نمی‌کنند.  راه‌اندازی سامانه‌ی ثبت‌نام واکسن کوهپایه‌زاده در مورد وضعیت واکسیناسیون در کشور گفت: تا الان حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد افراد بالای ۸۰ سال و  بالای ۸۰ درصد کادر درمان که داوطلب دریافت واکسن بودند، واکسینه شده‌اند و لکه‌گیری‌ها از نیروهایی که واکسن دریافت نکرده‌اند نیز انجام می‌شود. وزارت بهداشت ایالت بزرگ نوردراین-وستفالن نیز واکسیناسیون کرونا با این واکسن را برای مردان و زنان زیر ۶۰ سال فورا متوقف کرد.

روسای پنج کلینیک دانشگاهی در نوردراین-وستفالن  ممنوعیت موقت واکسیناسیون با آسترازنکا را برای زنان جوان توصیه کردند و بیمارستانی در برلین واکسیناسیون آسترازنکا را برای کارمندان زیر ۵۵ سال خود متوقف کرد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید پیش به دلیل بروز موارد ترومبوز مغزی، تزریق آسترازنکا در بسیاری از کشورهای اروپایی متوقف شد. کوهپایه‌زاده با اشاره به شرایط پروتکل‌ها برای برگزاری انتخابات افزود: پروتکل‌های انتخاباتی طبیعتا یک سری دستورالعمل کلی برای استان‌ها دارد، اما به صورت جزئی هم در حال آماده شدن است که طی روزهای آینده اعلام می‌شود و از طرفی امیدواریم در ۲۸ خرداد که چند انتخابات مهم در سطح کشور داریم، با بهترین کیفیت و رعایت پروتکل‌ها انجام شود. اما آژانس دارویی اروپا (EMA) بعد از بررسی مجدد واکسن بریتانیایی ـ سوئدی آسترازنکا، آن را"ایمن و کارا" ارزیابی کرد و استفاده از آن بار دیگر ازسر گرفته شد. واکسیناسیون ۱۱ درصدی در آلمان اکنون نیز تاکید می‌شود که خطر بروز این عارضه همچنان بسیار پایین و برای زنان حدود یک در ۶۰ هزار نفر است. ولی از آنجا که واکسن‌های جایگزین وجود دارد ترجیح داده می‌شود از واکسن آسترازنکا برای جوان‌ترها استفاده نشود.

حدود ۱۱ درصد مردم در آلمان حداقل یک دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. به گزارش وزارت بهداشت آلمان حدود ۴،۸ درصد از مردم واکسینه کامل شده‌اند. بنابر آنچه مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن اعلام کرده از چهارشنبه ۱۱ فروردین (۳۱ مارس) قرار است واکسیناسیون در این ایالت علیه کرونا در حدود ۱۶۰۰ مطب پزشکان عمومی هم آغاز شود و از هفته اول اول آوریل تمام مطب‌های پزشکان این ایالت می‌توانند مردم را واکسینه کنند. دولت آلمان به خاطر"غفلت در تهیه واکسن کافی، کمبود تست کرونا،مدیریت غیرمنسجم و عدم برنامه‌ریزی کارآمد در واکسیناسیون" به خصوص در هفته‌های اخیر با انتقادهای شدیدی مواجه بوده است. اکنون و با وجود خطر شروع احتمالی موج سوم کرونا پذیرش عمومی برای محدودیت‌های کرونایی بسیار پایین آمده است.

این مسئله همچنین باعث بروز اختلاف شدید میان سیاست برخی ایالت‌ها با دولت فدرال مرکزی شده است.  در همین زمینه: .