آلمان قصد دارد هر هفته تا ۱۰ میلیون نفر را علیه کرونا واکسینه کند | DW | 08.03.2021

18/12/1399 04:10 ب.ظ

روند واکسیناسیون برای مقابله با همه‌گیری کرونا در آلمان و اتحادیه اروپا در قیاس با شماری از کشورها کند صورت گرفته است. اکنون آلمان و اتحادیه اروپا گفته‌اند که از ماه آوریل عرضه واکسن مقابله با کرونا تغییری جدی خواهد کرد.

روند واکسیناسیون برای مقابله با همه‌گیری کرونا در آلمان و اتحادیه اروپا در قیاس با شماری از کشورها کند صورت گرفته است. اکنون آلمان و اتحادیه اروپا گفته‌اند که از ماه آوریل عرضه واکسن مقابله با کرونا تغییری جدی خواهد کرد. "اشپیگل آنلاین" روز دوشنبه هشتم مارس (۱۸ اسفند) گزارشی درباره اظهارات اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان از حزب سوسیال دموکرات این کشور منتشر کرده است.

شولتس در مصاحبه خود شبکه دوم تلویزیون آلمان گفته است، در همایش اخیر دولت و ایالت‌های آلمان در خصوص مقابله با همه‌گیری کرونا تلاش کرده تا به روند آهسته و گام به گام واکسیناسیون مردم ویروس پایان دهد.

اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان اوضاع در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نیز بهتر از آلمان نیست. گرچه برخی از اعضای اتحادیه اروپا شمار بیشتری از شهروندان خود را در برابر این ویروس واکسینه کرده‌اند، اما هنوز در قیاس با کشورهایی همچون اسرائیل، بریتانیا، شیلی و ایالات متحده آمریکا کارنامه قابل قبولی ندارند.

این به آن معنا است که میزان عرضه ماهانه واکسن کرونا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در قیاس با ماه مارس، دو برابر خواهد شد. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند آژانس دارویی اروپا (EMA) سلامت واکسن فایزر – بیون‌تک را تایید و بدین ترتیب راه را برای واکسینه کردن شهروندان اروپایی باز کرده است. headtopics.com

ایجاد صدها مرکز واکسیناسیون

ادامه مطلب:
dw_persian »

کمک‌های پزشکی آلمان به هند برای مقابله با همه‌گیری کرونا | DW | 01.05.2021در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هند ثبت شده است. رکوردی وحشتناک در همه‌گیری کرونا. ۴۰ کشور جهان و از جمله آلمان و چند کشور دیگر اتحادیه اروپا کمک‌های پزشکی خود را روانه هند کرده‌اند. چرا چین کمک نمی کند؟ آیا چین به عنوان کشوری که باعث پخش کرونا شد و خودش اپیدمی را از سر گذرانده هیچ وظیفه ای در مقابل کشورهایی که در حال حاضر شدیدا درگیرند و از امکانات مادی کمتری بهره مند هستند ندارد؟

کوجا: به مبارزه با کرونا تا واکسیناسیون مقاومت جمعی ایجاد کند، ادامه می‌دهیموزیر بهداشت ترکیه بر لزوم تداوم مبارزه با شیوع ویروس کرونا تا وقتی که واکسیناسیون مقاومت جمعی ایجاد کند تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

لغو پروازهای هند در صورت دستور ستاد مبارزه با کرونا/ با شرکت‌های هواپیمایی ارزان‌فروش برخورد نمی‌کنیممعاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا: لغو پروازهای هند در صورت دستور ستاد مبارزه با کرونا/ با شرکت‌های هواپیمایی ارزان‌فروش برخورد نمی‌کنیم

تولید پوشیدنی‌های لوکس و با کیفیت با موی سگ در آلمانیک شرکت دانش‌بنیان آلمانی از موی سگ‌ها برای تولید پوشیدنی‌های لوکس و با کیفیت استفاده کرده است.

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است

پیشنهادات وزارت بهداشت به قرارگاه کرونا درباره انتخابات / انصراف از دریافت مبالغ جرائم کروناآخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، پوشش بیمه‌ای داروهای مرتبط با این بیماری، شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مشاغل گروه دو، نگرانی از تجمعات عید فطر در برخی مناطق کشور، افزایش سرعت واکسیناسیون از تیر ماه، پیشنهاداتی برای چگونگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و ... از جمله مباحثی بود که سخنگوی وزارت بهداشت با حضور در ایسنا به تشریح آن پرداخت.

یکی از مراکز واکسیناسیون کرونا در برلین

انتخابات پارلمانی در آلمان به موضوع کرونا و واکسیناسیون مردم علیه بیماری کووید ۱۹ نیز جلوه‌ای سیاسی بخشیده است.

"اشپیگل آنلاین" روز دوشنبه هشتم مارس (۱۸ اسفند) گزارشی درباره اظهارات اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان از حزب سوسیال دموکرات این کشور منتشر کرده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

شولتس در مصاحبه خود شبکه دوم تلویزیون آلمان گفته است، در همایش اخیر دولت و ایالت‌های آلمان در خصوص مقابله با همه‌گیری کرونا تلاش کرده تا به روند آهسته و گام به گام واکسیناسیون مردم ویروس پایان دهد.

به گفته او از اواخر ماه مارس، هر هفته تا ده میلیون نفر در آلمان در برابر ویروس کرونا واکسینه خواهند شد. با احتساب الزام دریافت دو دوز واکسن برای هر شهروند، عملا معنای سخن شولتس واکسیناسیون حداقل ۲۰ میلیون نفر در ماه است.

اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان

او تاکید کرده است که مراکز تزریق واکسن کرونا برای انجام چنین سطحی از واکسیناسیون آماده می‌شوند. افزون بر آن از تزریق واکسن کرونا در مطب پزشکان نیز سخن می‌رود.

اوضاع در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نیز بهتر از آلمان نیست. گرچه برخی از اعضای اتحادیه اروپا شمار بیشتری از شهروندان خود را در برابر این ویروس واکسینه کرده‌اند، اما هنوز در قیاس با کشورهایی همچون اسرائیل، بریتانیا، شیلی و ایالات متحده آمریکا کارنامه قابل قبولی ندارند.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز از تغییر سرعت واکسیناسیون در اتحادیه اروپا خبر داده است. فون در لاین گفته است که از ماه آوریل تا ماه ژوئن، ماهانه یکصد میلیون دوز واکسن کرونا در بین کشورهای عضو این اتحادیه توزیع خواهد شد.

این به آن معنا است که میزان عرضه ماهانه واکسن کرونا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در قیاس با ماه مارس، دو برابر خواهد شد.

در مقایسه باید گفت که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که برای واکسیناسیون مردم این کشور تا پایان ماه مه به اندازه کافی واکسن عرضه خواهد شد.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

هموارسازی راه

آژانس دارویی اروپا (EMA) سلامت واکسن فایزر – بیون‌تک را تایید و بدین ترتیب راه را برای واکسینه کردن شهروندان اروپایی باز کرده است.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

ایجاد صدها مرکز واکسیناسیون

در آلمان در مرحله نخست در مجموع ۴۱۰ مرکز واکسنیه ایجاد شده است که وظیفه واکسینه شهروندان را برعهده دارند. در مرحله بعدی مطب پزشکان نیز می‌توانند شهروندان را واکسنیه کنند. تصویری از مرکز واکسیناسیون در شهر دوسلدورف.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

وظیفه تهیه واکسن

وظیفه تهیه واکسن بر عهده دولت فدرال آلمان است. آماده سازی مراکز واکسیناسیون اما بر عهده دولت‌های ایالتی است. تصویری از بازدید مانوئلا اشوزیک، نخست وزیر سوسیال دمکرات ایالت مکلنبورگ فورپومرن از مرکز واکسنیاسیون در شهر شورین. او خود به تازگی از بیماری سرطان پستان بهبود یافته و بر سر کار بازگشته است.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

استفاده از واحد‌های سیار

در مرحله نخست که از روز ۲۷ دسامبر (۷ دی) آغاز می‌شود، واحد‌های سیار به مراکز سالمندان مراجعه کرده و ساکنان و پرسنلی را که به مراقبت از سالمندان می‌پردازند، واکسنیه می‌کنند.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

استفادها از فضاهای بزرگ موجود

در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک آلمان سالن‌های ورزشی، استادیوم‌ها و یا مراکز نمایشگاه‌ها با تغییر کاربرد به مرکز واکسنیاسیون تبدیل شده‌اند. تصویری از مرکز واکسیناسیون در فرانکفورت.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

همراهی سازمان‌های گوناگون

در هفته‌های اخیر نهادهای گوناگونی نظیر صلیب سرخ، واحدهای ارتش و همچنین"مرکز کمک‌های تکنیکی" (THW) در ساخت مراکز واکسیناسیون سهیم بوده‌اند. این مرکز یکی از نهادهای قدرتمند آلمان است که به هنگام وقوع سوانح طبیعی همچون سیل و زلزله وارد عمل می‌شود. نیروها و تجهیزات این نهاد در صورت لزوم به کشورهای دیگر نیز اعزام و ارسال می‌شوند.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

تعیین اولویت

کمیسیون واکسیناسیون دائمی (استیکو) در انستیتو روبرت کخ آلمان شهروندان را بر اساس گروه‌های سنی، وضعیت بیماری و میزان خطری که از سوی ویروس کرونا متوجه آنان است به شش گروه دسته‌بندی کرده که به ترتیب اولویت واکسینه می‌شوند.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

روند واکسینه‌شدن

شهروندان آلمان از طریق دریافت نامه در روز و ساعتی خاص به واکسیناسیون دعوت می‌شوند. بر اساس این تابلویی که در مرکز واکسیناسیون مونیخ نصب شده، هر فردی که واکسینه می‌شود چهار مرحله را طی می‌کند: ۱) ثبت نام، ۲) انتظار برای واکسینه شدن، ۳) واکسیناسیون، ۴) ماندن در منطقه مراقبت پزشکی پس از واکسیناسیون.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف

افراد واکسینه شده در این سالن مدتی تحت مراقبت پزشکی قرار می‌گیرند و در صورتی که عکس‌العملی به واکسن از خود نشان ندهند مرخص می‌شوند. تابلوهای مراکز واکسیناسیون با توجه به ساختار جمعیتی شهر‌ها تهیه شده‌اند. تصویری از تابلو مرکز واکسیناسیون در شهر کلن که به زبان‌های آلمانی، ترکی و انگلیسی نوشته شده است.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

آماده‌سازی پرسنلی

تمامی پرسنلی که در مراکز واکسیناسیون آلمان کار می‌کنند، آموزش دیده و در این روزها در حال انجام تمرین هستند. تصویری از تمرین پرسنل مرکز واکسیناسیون در شهر تریر واقع در ایالت راین‌لند فالس.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

پاسخ به پرسش‌های مراجعه‌کنندگان

پزشکان و حتی پزشکان بازنشسته نیز در مراکز واکسیناسیون حضور دارند و به سئوالات مردم پاسخ خواهند دارد. در این قسمت هم آموزش و تمرین‌های لازم در حال انجام است. تصویر: دکتر کلاوس واینر (چپ) به صورت تمرینی در مرکز واکسناسیون شهر بامبرگ به سوالات فردی در زمینه واکسیناسیون پاسخ می‌دهد.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

واکسیناسیون در دو نوبت

طبق اعلام وزارت بهداشت آلمان، با آماده‌سازی ۱۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا برای دو نوبت واکسیناسیون شهروندان، ۶۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از حدود ۸۳ میلیون نفر جمعیت این کشور می‌توانند در سال آینده میلادی واکسینه شوند. تصویری از مرکز واکسیناسیون هامبورگ.

نویسنده: محمود صالحی