آلمان برای کمک به افغانستان برای طالبان چند پیش‌شرط گذاشت | DW | 06.09.2021

15/06/1400 07:30 ب.ظ

دولت آلمان ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به افغانستان را ادامه می‌دهد اما برای همکاری‌های توسعه‌ای شرط‌های مشخص گذاشت. اتحادیه اروپا پیشتر اعلام کرد تحت شرایطی با طالبان تعامل می‌کند اما حکومت آنها را به رسمیت نمی‌شناسد.

نهادهای آلمانی پیش از تسلط طالبان بر افغانستان هم در ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای افغان‌ها فعال بوده‌اند

سخنگوی وزارت خارجه آلمان دوشنبه ششم سپتامبر در جمع خبرنگاران در برلین در تشریح این شرط‌ها گفت قدرتمداران جدید در افغانستان باید حقوق بشر و حقوق زنان را رعایت کنند، یک دولت فراگیر تشکیل دهند و مانع تبدیل شدن کشور به یک پایگاه امن دیگری برای گروه‌های تروریستی شوند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان پنجم سپتامبر در مصاحبه با نشریه آلمانی"ولت آم زونتاگ" خواستار برقراری روابط دیپلماتیک با آلمان شد.وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز جمعه بر سر پیش‌شرط‌های"مناسبات محدود" با گروه طالبان توافق کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان می‌گوید دولت فدرال از وضعیت وخیم افغانستان آگاه است و همچنان به طور فعال به ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم این کشور اقدام می‌کند.این مقام وزارت خارجه دولت آنگلا مرکل افزود اوضاع بحرانی افغانستان یکی از محورهای اصلی گفت‌وگو با وزیر خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن در سفر روز چهارشنبه او به آلمان خواهد بود. headtopics.com

چرا با يك گروه تروريستي تعامل ميكنيد؟!

Another_Ashura_is_happening_right_NOW_I_Panjshir_in_21st_century_Free_World_help_our_people! حسین_در_پنجشیر_تنهاست! StandWhithPanjshir

خاک بر سر دولت آلمان که جلوی طالبان سر خم کرده است

مطابقه برنامه‌ها، هایکو ماس و آنتونی بلینکن پس از گفت‌وگوهای دوجانبه از طریق ویدئو کنفرانس با وزیران خارجه برخی دیگر از کشورها پیرامون وضعیت افغانستان به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.بلینکن در سفر هفته گذشته خود به رامشتین اعلام کرده بود پس از رایزنی با هایکو ماس در یک کنفرانس ویدئویی با حضور وزیران خارجه بیش از بیست کشور شرکت خواهد کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

برای فعلا نجات دادن مردم مهم تر از به رسمیت شناختن حکمت طالبان است

کوبا واکسن «سوبرانا» را برای تزریق به کودکان تأیید کرد- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimکوبا واکسن «سوبرانا» را برای کودکان تأیید کرد مرکز دولتی کنترل داروها و تجهیزات پزشکی کوبا مجوز مصرف اورژانسی واکسن کرونای «سوبرانا۰۲» را برای کودکان و نوجوانان ۲ تا ۱۸ ساله صادر کرد واکسن_کرونا روی چه حسابی تایید کردن ،چرا واکسن رازی و اسپایکوژن که با همون تکنولوژی تولید میشه تایید نشده ؟

آلمان روسیه را به تلاش برای راه‌اندازی کارزار اطلاعات غلط در آستانه انتخابات پارلمانی متهم کردبه گفته یک مقام دیپلماتیک دولت آلمان اطلاعات مستندی دارد که نشان می‌دهد فعالیت‌های این حساب کاربری به هکرهای وابسته به دولت روسیه و به‌ویژه سرویس امنیتی ارتش (گرو/GRU) مرتبط است.

دیدگاه | خروج آمریکا از افغانستان چالش‌هایی را برای چین، روسیه، و ایران به وجود می‌آورد🔺دیدگاه | خروج آمریکا از افغانستان چالش‌هایی را برای چین، روسیه، و ایران به وجود می‌آورد ▪️یکی از صاحب‌نظران روابط بین‌الملل در مقاله‌ای می‌نویسد در پی عقب‌نشینی آمریکا از أفغانستان، دولت‌های چین، روسیه، و ایران با چالش‌های تازه روبرو شده‌اند. مه میگم چالش ره مانده که به هزاران مصیبت رفع نشدنی گرفتار شوند

سوریه برای کمک به واردات انرژی به لبنان اعلام آمادگی کردمنابع آگاه روز جمعه اعلام کردند که بخشی از سوخت مورد نیاز لبنان از سوی ایران تامین شده و قرار است با کامیون از خاک سوریه به این کشور منتقل شود.

تذکر سپاه پاسداران به اقلیم کرد شمال عراق: پاسخ لازم را به تروریست‌ها خواهیم دادفرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ضمن تذکر به اداره اقلیم کرد شمال عراق در خصوص فعالیت گروههای تروریستی از این منطقه علیه ایران، از ساکنین این مناطق خواست تا از مقرهای تروریست‌ها فاصله بگیرند. - خبرگزاری آناتولی

دولت می‌تواند برخی اقدامات ضربتی را برای رضایت مردم انجام دهددبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به حضور مردمی رئیسی در استان‌‌ها تاکید کرد که موضوع آب در دو استان خوزستان و سیستان و بلوچستان و نیز مشکل ریزگردها حل شود.