آلمان نیروهای خود را از عراق به اردن و کویت منتقل می‌کند | DW | 07.01.2020

07/01/2020 03:59:00 ب.ظ

آلمان بخشی از نیروهای نظامی خود را از بغداد و پایگاه نظامی تاجی واقع در شمال بغداد به صورت موقت به اردن و کویت انتقال می‌دهد. مذاکره مقامات آلمانی با دولت عراق بر سر خروج نیروهای این کشور هنوز ادامه دارد.

کشته شدن قاسم سلیمانی, خروج سربازان آلمانی

آلمان بخشی از نیروهای نظامی خود را از بغداد و پایگاه نظامی تاجی واقع در شمال بغداد به صورت موقت به اردن و کویت انتقال می‌دهد. مذاکره مقامات آلمانی با دولت عراق بر سر خروج نیروهای این کشور هنوز ادامه دارد.

آلمان بخشی از نیروهای نظامی خود را از بغداد و پایگاه نظامی تاجی واقع در شمال بغداد به صورت موقت به اردن و کویت انتقال می‌دهد. مذاکره مقامات آلمانی با دولت عراق بر سر خروج نیروهای این کشور هنوز ادامه دارد.

خبرگزاری آلمان روز سه‌شنبه ۱۷ دی (هفتم ژانویه) گزارش داد که موضوع خروج نیروهای آلمانی از عراق را آنه گرت کرامپ-کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان و هایکو ماس وزیر امور خارجه این کشور کتبا به پارلمان آلمان اطلاع داده‌اند. این دو  مقام به پارلمان آلمان گفتند که مذاکرات با دولت عراق درباره ادامه ماموریت سربازان آلمانی در این کشور هنوز ادامه دارد.

مقامات آلمان همچنین تاکید کردند که به تصمیم دولت عراق احترام می‌گذارند و در عین‌حال آلمان آماده است در حمایت از اقدامات بین‌المللی به فعالیت‌های خود در عراق ادامه دهد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدوزیر دفاع و وزیر خارجه آلمان در ارتباط با نیروهای مستقر در بغداد و پایگاه تاجی هم گفتند که این نیروها به اردن و کویت انتقال می‌یابند و در صورت درخواست عراق این سربازان دوباره به این کشور اعزام خواهند شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

رویترز: آلمان قصد دارد بخشی از نیروهای خود را از عراق خارج کند🔺رویترز: آلمان قصد دارد بخشی از نیروهای خود را از عراق خارج کند ⚡️ دولت آلمان در نامه ای رسمی به پارلمان این کشور اعلام کرده است که قصد دارد بخشی از نیروهای نظامی این کشور را از عراق خارج کرده و به کشورهای دیگر منتقل کند. اگر آلمان با سیاست های مخرب آمریکا در منطقه همراه نباشد ماندن نیرو هایش در عراق مشکلی نخواهد داشت. انتقام_سخت ایران و عراق فعلا شامل نیرو های آلمانی نیست. یک منبع گفته تعداد (120) سرباز خودرا خارج میکند ؟ همه نیروهای غربی باید از عراق برن تا عراقیا همدیگه رو بخورن.اینالیاقت زندگی خوب رو ندارن

آلمان تعدادی از نیروهایش را از عراق به کویت و اردن منتقل می‌کندآلمان تعدادی از نیروهایش را از عراق به کویت و اردن منتقل می‌کند یکی از رسانه‌های آلمان امروز (سه‌شنبه) گزارش کرد، این کشور قصد دارد تا تعدادی کم از نیروهای خود مستقر در عراق را به اردن و کویت منتقل کند

مجلس عراق به خروج نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از این کشور رای دادنمایندگان عراقی در حالی این موارد را تصویب کردند که ساعتی پیش از آن دولت بغداد اعلام کرده بود به دلیل «حملات آمریکا» در عراق علیه این کشور به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرده است. بسم الله الرحمن الرحیم احسنت به مجلس عراق

فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق از آغاز ساز و کار اخراج نیروهای آمریکا خبر دادسخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق: دولت عراق ساز و کاری را برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور آغاز کرده است، طوری که فعالیت نیروهای ائتلاف بین‌المللی به مشاوره، تجهیز و آموزش محدود شده و نیروهای مسلح آن از عراق خارج خواهند شد زارت 🤣🤣🤣 Is this how Iran revenge?جمهورية إيران الإسلامية للوكلاء البلهاء ترامپ گفته هزینه ای که کردن پس بدن ما میریم یک تریلیون دلار 😂😂😂 گوزو شما که نمی تونید چرا زر اضافی میزنید .تازه گفته تحریم های برای عراق میذارم که این تحریم های که بر ضد اخوندا کردم در برابرش نعمته 🤣🤣🤣

به کمتر از اخراج آمریکایی‌ها از عراق راضی نمی‌شویمرهبر گروه عصائب اهل الحق عراق تاکید کرد که این گروه بر اخراج کامل نظامیان آمریکایی تاکید دارد و به کمتر از آن راضی نخواهد شد.

ارتش آمریکا روند خروج نيروهايش از عراق را به طور رسمی به بغداد ابلاغ كردارتش آمريكا شامگاه دوشنبه 6 ژانویه 2020 در نامه‌ای رسمی که توسط ویلیام سیلی، فرمانده ائتلاف بین خدایش چند.چندین شماها؟؟؟ یکی.میگه تکذیب شد یکی میگه تایید شد... الان کجا بر کجائه!؟ حقيقت ندارد! خبر درست بدهيد ردش کردن

کشته شدن قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد تاثیر خود را بر حضور نیروهای آلمانی در عراق نیز گذاشته است.دی ۱۶, ۱۳۹۸ پرزیدنت ترامپ: اگر ایران حمله کند، آمریکا به سرعت و شدیدتر حمله متقابل خواهد کرد رئیس جمهوری ایالات متحده یکشنبه شب بار دیگر به جمهوری اسلامی درباره هرگونه حمله به یک فرد یا هدف آمریکایی هشدار داد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، آنه‌گرت کرامپ کارن‌بائر، وزیر دفاع و هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان به قانونگذاران نوشتند که نیروهای این کشور در پایگاه‌های عراقی در بغداد و التاجی باید به صورت موقت کم شوند.چند انفجار در نزدیکی مواضع آمریکا در عراق؛ کتائب حزب‌الله هشدار داد دولت عراق این تصمیم را چند روز پس از حملات نیروهای آمریکایی به مواضع گروه‌های عراقی مورد حمایت ایران در خاک این کشور اعلام کرد.

ارتش آلمان تصمیم گرفت که نیروهای خود را به طور موقت کاهش دهد و ۳۰ تن از نیروهای خود را از بغداد و پایگاه تاجی به اردن و کویت انتقال دهند. خبرگزاری آلمان روز سه‌شنبه ۱۷ دی (هفتم ژانویه) گزارش داد که موضوع خروج نیروهای آلمانی از عراق را آنه گرت کرامپ-کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان و هایکو ماس وزیر امور خارجه این کشور کتبا به پارلمان آلمان اطلاع داده‌اند.» به نوشته نیویورک تایمز این اظهارات پرزیدنت ترامپ تنها ساعاتی بعد از آن منتشر می‌شود که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز در پاسخ به پرسشی درباره توئیت شب گذشته پرزیدنت ترامپ مبنی بر هدف قرار دادن ۵۲ نقطه در ایران در صورت حمله احتمالی جمهوری اسلامی، این گمانه‌زنی که مراکز فرهنگی در میان این اهداف هستند را رد کرد و گفت که پرزیدنت ترامپ نگفته است سایت‌های فرهنگی هدف قرار خواهند گرفت.   این دو  مقام به پارلمان آلمان گفتند که مذاکرات با دولت عراق درباره ادامه ماموریت سربازان آلمانی در این کشور هنوز ادامه دارد. وزرای دفاع و خارجه آلمان همچنین گفتند، سربازان مستقر در این دو منطقه بی درنگ به اردن و کویت منتقل می‌شوند و اگر آموزش‌ها و تمرین‌ها از سرگرفته شود، به عراق بازگردانده می‌شوند. مقامات آلمان همچنین تاکید کردند که به تصمیم دولت عراق احترام می‌گذارند و در عین‌حال آلمان آماده است در حمایت از اقدامات بین‌المللی به فعالیت‌های خود در عراق ادامه دهد. وی افزود: «او [قاسم سلیمانی] به سفارت ما حمله کرده بود و در حال آماده شدن برای حمله به برخی نقاط دیگر بود. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید وزیر دفاع و وزیر خارجه آلمان در ارتباط با نیروهای مستقر در بغداد و پایگاه تاجی هم گفتند که این نیروها به اردن و کویت انتقال می‌یابند و در صورت درخواست عراق این سربازان دوباره به این کشور اعزام خواهند شد. شمار نیروهای آمریکایی حاضر در عراق در حدود ۵ هزار و ۲۰۰ نفر تخمین زده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آلمان، مرکز فرماندهی ائتلاف بین‌المللی علیه داعش تصمیم گرفته است بخشی از نیروهای خود را پس از کشته شدن قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکا از عراق به کویت انتقال دهند. این را به عنوان یک هشدار تلقی کنید: اگر ایران به هر آمریکایی یا به منافع آمریکا حمله کند، ما به ۵۲ مکان در داخل ایران (به نشانه ۵۲ آمریکایی که ایران سال‌ها پیش به گروگان گرفته بود) حمله خواهیم کرد که برخی از آنها در سطح بسیار عالی و برای ایران و فرهنگ ایرانی مهم هستند، و آن اهداف و خود ایران بسیار سریع و بسیار شدید هدف قرار خواهند گرفت. انتقال این نیروها شامل سه سرباز آلمانی نیز می‌شود که در ستاد فرماندهی ائتلاف ضد داعش حضور دارند. در مجموع در این مرکز پنج سرباز آلمانی فعالیت می‌کنند.» رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه شب در توئیت دیگر درباره اطلاع رسانی به کنگره درباره هرگونه عملیات نظامی گفت: «این مطالب منتشره در رسانه‌ها به منزله اطلاعیه‌ای برای کنگره آمريكا است [تا بداند] اگر ایران به یک فرد یا هدف آمریکایی حمله کند، ایالات متحده به سرعت و به طور کامل، و شاید حتی به شیوه‌ای غیرمتناسب [شدیدتر از حمله ایران] دست به حمله نظامی متقابل خواهد زد. آلمان در ماموریت بین‌المللی ضد داعش که تحت رهبری آمریکا انجام می‌شود ۴۱۵ نیرو دارد. از این تعداد، ۲۷ نفر در پایگاه نظامی تاجی در ۳۰ کیلومتری شمال بغداد، به آموزش نیروهای عراقی در زمینه ‌تدارکات و امور دفاعی مشغول هستند. پیشتر، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در یک پیام ویدئویی گفت که دستان قاسم سلیمانی به خون آمریکایی‌ها، آلوده بود و افزود: «دورویی رژیم حاکم بر ایران به حدی است که به خانواده کسانی که کشته اجازه سوگواری نمی‌دهد، ولی برای قاسم سلیمانی سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.

۹۰ افسر دیگر نیز در اقلیم کردستان عراق نیروهای کرد را آموزش می‌دهند. مجلس عراق روز یکشنبه پنجم ژانویه قطعنامه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن"ایالات متحده و دیگر نیروهای خارجی" باید به حضور خود در خاک عراق پایان دهند. این قطعنامه برای دولت عراق الزام‌آور نیست. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در واکنش به طرح پارلمان عراق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عراق را  به تحریم و دریافت غرامت تهدید کرد. اما آلمان به عنوان یک کشور عضو ائتلاف ضد داعش اعلام کرده است که بخشی از نیروهای نظامی خود را از عراق خارج می‌کند.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان درخواست کرده است که ائتلاف بین‌المللی ضد داعش برای هماهنگی رویکرد خود در عراق نشست برگزار کند. در همین زمینه: .