آلمان خواهان اعمال تحریم های اروپا بر رئیس جمهوری بلاروس است

13/10/2020 08:06:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آلمان, تحریم

آلمان خواهان اعمال تحریم های اروپا بر رئیس جمهوری بلاروس است اتحادیه اروپا ۴۰ متحد لوکاشنکو را هدف ممنوعیت‌های مسافرتی و توقیف دارایی‌ها قرار داده است؛ اما هنوز لوکاشنکو را به فهرست تحریم ‌شدگان نیافزوده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا ـ آلمان خواستار اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا بر آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، است.هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، پیش از جلسه وزیران خارجه اتحادیه اروپا در لوگزامبورگ، گفت که نمی‌توان به خشونت‌های تازه از سر گرفته شده علیه معترضان در مینسک بی‌اعتنا بود.

ماس، که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، گفت: «خشونت ادامه دارد؛ خشونتی که رژیم لوکاشنکو مرتکب می‌شود. بازداشت تظاهرکنندگان صلح‌جو همچنان در جریان است. از این رو، ما باید قدم بعدی را در نظر بگیریم.»وزیر خارجه آلمان افزود: «من پیشنهاد کرده‌ام بسته تحریمی تازه‌ای در نظر گرفته شود و لوکاشنکو باید از جمله افرادی باشد که تحریم خواهند شد.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

پس چرا این آلمان وقتی دقیقا سال گذشته همین موقع رژیم جمهوری اسلامی طی تنها ۳ روز بیش تز ۱۵۰۰ نفر از معترضان را در ایران قتل‌عام و ۱۵۰۰۰ نفر را دستگیر و تابحالم مشغول اعدام و شکنجه شونه، واکنشی نداشت! آبان98 آبان_دیگر_بسازیم آبان_فراموش_نمیشود

اتحادیه اروپا و روسیه خواهان رعایت آتش بس در قره باغ شدند - BBC News فارسیدر پی انتشار گزارش هایی درباره نقض آتش بس میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، اتحادیه اروپا و روسیه از دو طرف مناقشه قره باغ خواسته اند به توافق صورت گرفته در مسکو پایبند باشند. جوسپه بورل، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا یکشنبه با اشاره به درگیری های تازه گفت نگران افزایش تلفات غیرنظامی در این مناقشه است. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هم از دو طرف خواسته است توافق آتش بس را به طور به اجرا بگذارند. اگر مشکل حل نشود، آتش بس موقت خواهد بود! چطورست اینها از ارمنستان بخواهند و آنها را مجبور کنند که طبق قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد، قاراباغ را به صاحبش برگرداند که آتش بس دائمی باشد!

حماس: روسیه خواهان میزبانی از نشست گروه‌های فلسطین استعضو دفتر سیاسی حماس از تمایل مسکو برای برگزاری نشست گروه‌های سیاسی فلسطین خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا بر سر تحریم لوکاشنکو به توافق رسیدندخبرگزاری فرانسه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: «توافقی سیاسی بر سر تحریم الکساندر لوکاشنکو در میان اعضای اتحادیه اروپا بدست آمد و بر این اساس فهرست تحریم ‌ مقامات بلاروس که پیش‌تر تنظیم شده بود، گسترده‌تر می‌شود.»

وزیران خارجه اتحادیه اروپا با تحریم لوکاشنکو موافقت کردند | DW | 12.10.2020در واکنش به افزایش شدید خشونت پلیس علیه معترضان در بلاروس ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم لوکاشنکو را کلید زدند. پس از بازداشت صدها معترض، وزارت کشور بلاروس استفاده از سلاح جنگی علیه معترضان را مجاز اعلام کرد.

موافقت اتحادیه اروپا با تحریم رئیس‌جمهور بلاروس

اتحادیه اروپا: ترکیه باید به فعالیت کشتی اکتشافی در مدیترانه پایان دهد | DW | 13.10.2020اتحادیه اروپا از حرکت کشتی اکتشافی ترکیه در شرق مدیترانه انتقاد کرد. عملیات کشتی 'عروج رییس' می‌تواند به تنش با یونان و قبرس، دو عضو اتحادیه اروپا، دامن بزند. کشتی ترکیه در جستجوی منابع تازه گاز است. اردوغان در حال ایجاد ناامنی در منطقه است ، حمایت او از آذربایجان ادعای او را در کنار روسیه روشن می کند. ايشالله پيدا كنه دست از سر ايران بر دارن قبل انقلاب اروپايي ها به خاطر ندادن پول گاز داشتن يخ مي زدن بنده خداها شاه رو كه كشتن بذار گاز پيدا بشه جنگ كنن سر گاز كسكشا

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ آلمان خواستار اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا بر آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، است.پهپادها چگونه درگیری قره‌باغ را تغییر می‌دهند؟ پس از مذاکره هیات های اعزامی به مسکو، ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز جمعه با برقراری آتش بس توافق کرده بودند.عضو دفتر سیاسی حماس از تمایل مسکو برای برگزاری نشست گروه‌های سیاسی فلسطین خبر داد.منابع دیپلماتیک در لوکزامبورگ همچنین تصریح کرده‌اند که اعضای خانواده رئیس جمهوری بلاروس و تعدادی از قضات این کشور نیز به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، پیش از جلسه وزیران خارجه اتحادیه اروپا در لوگزامبورگ، گفت که نمی‌توان به خشونت‌های تازه از سر گرفته شده علیه معترضان در مینسک بی‌اعتنا بود. ماس، که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، گفت: «خشونت ادامه دارد؛ خشونتی که رژیم لوکاشنکو مرتکب می‌شود. بنا بر گزارش منابع خبری در جمهوری آذربایجان، دست کم نه غیرنظامی در این حمله کشته شده اند. بازداشت تظاهرکنندگان صلح‌جو همچنان در جریان است.2020 غزه/ خبرگزاری آناتولی موسی ابو مرزوق عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی پیامی توئیتری در ارتباط با دیدارش با مقامات روسیه در مسکو گفت: میخائیل بوگدانوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا اعلام کرد که روسیه مشتاق میزبانی از نشست دبیرکل گروه‌های سیاسی فلسطین است. از این رو، ما باید قدم بعدی را در نظر بگیریم. درگیری میان دو کشور طی دو هفته گذشته بیش از ۳۰۰ کشته برجای گذاشته و زندگی را در قره باغ مختل کرده است.» وزیر خارجه آلمان افزود: «من پیشنهاد کرده‌ام بسته تحریمی تازه‌ای در نظر گرفته شود و لوکاشنکو باید از جمله افرادی باشد که تحریم خواهند شد. آنچه وزرای امور خارجه را بر آن داشته تا وی را نیز به فهرست تحریم‌ها اضافه کنند، عدم انعطاف پذیری در گفتگو با مخالفان و ادامه رویه سرکوب و دستگیری تظاهرکنندگان عنوان شده است.

» اتحادیه اروپا ۴۰ متحد لوکاشنکو را هدف ممنوعیت‌های مسافرتی و توقیف دارایی‌ها قرار داده است؛ اما هنوز لوکاشنکو را به فهرست تحریم‌شدگان نیافزوده است. هزاران نفر از ساکنان قره باغ طی دو هفته گذشته و در آغاز فصل سرما آواره شده‌اند. این در حالی از که احمد مجدلانی عضو سازمان آزادی بخش فلسطین پیشتر از دعوت روسیه برای تقویت آشتی ملی فلسطین استقبال کرده است. ده ها تظاهرکننده روز یکشنبه در بلاروس در جریان دهمین اعتراض پیاپی آخر هفته علیه لوکاشنکو دستگیر شدند. تصاویر از تازه‌ترین تظاهرات نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی با استفاده از آب‌پاش فشار قوی و باتون جمعیت را پراکنده می‌کنند. این درگیری‌ها پس از دیدار غیرمعمول لوکاشنکو با رهبران مخالفان در روز شنبه رخ داد. خبرهای بیشتر . من پیشنهاد كردم كه بسته جدیدی از تحریم ها را راه اندازی كنیم و لوكاشنكو نیز از جمله تحریم شدگان باشد.