آلمان از ژانویه ۲۰۲۱ تزریق واکسن کرونا را آغاز می‌کند | DW | 07.12.2020

17/09/1399 06:23 ب.ظ

رئیس دفتر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد که او تصور نمی‌کند واکسن کرونا در سال جاری میلادی در آلمان قابل استفاده باشد. او گفت انتظار دارد تزریق واکسن از اوایل ژانویه ۲۰۲۱ آغاز شود.

رئیس دفتر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد که او تصور نمی‌کند واکسن کرونا در سال جاری میلادی در آلمان قابل استفاده باشد. او گفت انتظار دارد تزریق واکسن از اوایل ژانویه ۲۰۲۱ آغاز شود. اظهارات این مقام آلمانی پس از آن بیان شد که ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان هم در گفت‌وگو با رادیو سراسری آلمان اعلام کرد که به احتمال زیاد در ابتدای ژانویه نخستین گروه"در معرض خطر" و همچنین بخشی از کادر بهداشت و درمان این کشور می‌توانند...

اظهارات این مقام آلمانی پس از آن بیان شد که ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان هم در گفت‌وگو با رادیو سراسری آلمان اعلام کرد که به احتمال زیاد در ابتدای ژانویه نخستین گروه"در معرض خطر" و همچنین بخشی از کادر بهداشت و درمان این کشور می‌توانند واکسینه شوند.سیاستمداران آلمانی درباره شیوع بیش از حد کرونا در کشورشان اظهار نگرانی کرده‌اند و خواستار تمدید محدویت‌های کرونایی تا اوایل سال جدید میلادی شدند.

مارکوس زودر، رئیس دولت ایالتی بایرن هشدار داده است شرایط فعلی قابل قبول نیست و تمدید محدودیت‌ها دست‌کم تا دهم ژانویه باید ادامه یابد. زودر گفته است که در هر چهار دقیقه یک نفر در آلمان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهد.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۵۵۰ نفر در آلمان تا کنون به کووید-۱۹ مبتلا شدند و ۱۹ هزار نفر نیز جان خود را از دست دادند.اتحادیه اروپا درباره مجوز واکسن شرکت داروسازی بایون‌تک و کنسرن فایزر تا ۲۹ دسامبر سال جاری تصمیم بگیرند. پیرامون مجوز کنسرن مودرنا نیز تا ۱۲ ژانویه سال آینده تصمیم‌گیری خواهد شد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

رکورد جدید صادرات آلمان در ژانویه ۲۰۲۱ | DW | 09.03.2021صادرات آلمان در ژانویه، نخستین ماه سال ۲۰۲۱ رکورد جدیدی به دست آورده است. صادرات محصولات آلمانی به چین و آمریکا افزایش پیدا کرده، در حالی که صادرات این کشور به کشورهای اروپایی و بریتانیا کاهش را نشان می‌دهد. Eksport wzrósł , bo wcześniej nastąpił duży spadek. Po każdym spadku następuje wzrost. To jest naturalne.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۱ به روایت تصویر | DW | 04.05.2021فدراسیون فوتبال آلمان (DFB) با بیش از ۷ میلیون عضو بزرگترین اتحادیه ورزشی در جهان محسوب می‌شود. نگاهی به رؤسای ۱۲۱ سال اخیر این نهاد پُرآوازه فوتبال آلمان که ۴ عنوان قهرمانی جهان در ویترین افتخارات خود دارد.

محدودیت‌های کرونایی در آلمان تا پایان ژانویه تمدید شدند | DW | 05.01.2021محدودیت‌هایی کرونایی در آلمان که تا ۱۰ ژانویه اعلام شده بود دوباره به مدت سه هفته تمدید شد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته است به دلیل افزایش شمار مبتلایان و مرگ و میرها محدودیت‌ها سخت‌تر می‌شوند. من دیگه واقعا نمیکشم!!!!! 😫😫😫😫ما از اول نوامبر تو لاک داونیم اخه

مأموریت ارتش آلمان در افغانستان تا پایان ژانویه ۲۰۲۲ تمدید شد | DW | 26.03.2021پارلمان آلمان مأموریت ارتش این کشور در افغانستان را تا پایان ژانویه ۲۰۲۲ تمدید کرد. وزیر خارجه گفته است که خروج نیروهای آلمانی از افغانستان 'با احساس مسئولیت کامل' انجام خواهد گرفت.

کرونا در آلمان؛ بیش از یک هزار قربانی در یک روز | DW | 06.01.2021شمار مبتلایان شناسایی شده به بیماری کووید۱۹ در آلمان از مرز یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گذشت. طی ۲۴ ساعت ۲۱ هزار و ۲۳۷ مبتلای جدید در آلمان شناسایی شده و فراتر از هزار نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند. چرا امار ما پس این شکلیه ناموسن؟ بعنوان یک شهروند آلمانی اگر در موقعیتی بودم که اجازه داشتم از آقای اشپان و خانم مرکل به دادگاه لاهه بعنوان جنایت بر علیه بشریت شکایت میکردم. علتش هم تعلل عمد در سفارش واکسن کرونا و در زمان و میزان پخش آن.