آلمان از همکاران بومی خود در افغانستان حمایت می‌کند | DW | 18.04.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ویژه‌نامه روز یکشنبه روزنامه 'ولت ام زونتاگ' با استناد به یک اطلاعیه وزارت کشور آلمان نوشت، طرحی در دست است که بنا بر آن دولت آلمان در کابل و به احتمال زیاد در منطقه مزارشریف دفاتری دایر کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ویژه‌نامه روز یکشنبه روزنامه"ولت ام زونتاگ" با استناد به یک اطلاعیه وزارت کشور آلمان نوشت، طرحی در دست است که بنا بر آن دولت آلمان در کابل و به احتمال زیاد در منطقه مزارشریف دفاتری دایر کند. با خروج نیروهای آلمان از افغانستان، آن دسته از شهروندان افغان که با نهادها و ارتش آلمان همکاری داشته‌اند و یا در استخدام آنها بوده‌اند، می‌توانند در صورتی که برای آنها و اعضای خانواده ایشان خطری ایجاد شود، با تسهیلات بیشتر و بدون گذار از موانع بوروکراتیک به آلمان انتقال یابند.

آنه‌گرت کرامپ-کارنباوئر، وزیر دفاع آلمان در گفت‌وگو به خبرگزاری آلمان اعلام کرد که او در نظر دارد همکاران بومی ارتش آلمان را در روندی ساده‌تر و سریع‌تر به آلمان انتقال دهد. این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی افزود که هم‌اکنون در دولت آلمان گفت‌وگوهایی در این زمینه در جریان است. ایالات متحده آمریکا و نیروهای ناتو از ماه مه ۲۰۲۱ با روند خروج نیروهای نظامی از افغانستان آغاز خواهند کرد و تا ماه سپتامبر تمام نیروها از جمله نیروهای آلمان از این کشور خارج خواهند شد."اگر از آنچه در مناطق جنگی رخ می‌دهد عکس نگیرم، کسی هم از آن آگاه نخواهد شد". این‌ها واژه‌های آنیا نیدرینگ‌هاوس، عکاس جنگی آلمانی است که با نخستین گزارش تصویری‌اش از جنگ بالکان، افکار عمومی را به تعمق واداشت.

در سال ۲۰۰۵ آنیا نیدرینگ‌هاوس همراه با گروه عکاسان خبرگزاری آسوشیتدپرس، به خاطر گزارش‌های تصویری‌اش از جنگ عراق موفق به کسب جایزه پولیتزر شد که معتبرترین جایزه روزنامه‌نگاری به شمار می‌آید. تصویر بالا یک تفنگدار دریایی جوان ایالات متحده را در فلوجه نشان می‌دهد. این عکس از مجموعه عکس‌هایی است که درگیری‌های خشونت‌بار خیابانی در شهرهای عراق را به تصویر کشیده‌اند.نیدرینگ‌هاوس از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ تهاجم آمریکا به عراق را با عکس‌هایش از فلوجه ثبت کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.