آلمان در تلاش برای جایگزینی گاز قطر به‌جای روسیه

01/01/1401 07:22:00 ق.ظ

🔺 آلمان در تلاش برای جایگزینی گاز قطر به ‌جای روسیه ▪ آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، درصدد کاهش وابستگی خود به منابع انرژی روسیه است. ⬇ بیشتر بخوانید:

مقامات آلمانی و قطری می‌گویند که مذاکراتی در راستای همکاری درازمدت در حوزه انرژی را پی‌گیری می‌کنند. این درحالی است که آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، درصدد کاهش وابستگی خود به منابع انرژی روسیه است. به گزارش رویترز، یک سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان در برلین گفته است که توافق نهایی حاصل شده است، اما دوحه از تایید این که این توافق نهایی شده است، خودداری کرد.

روسیه بزرگترین صادر کننده گاز به آلمان است و آلمان از زمانی که مسکو به اوکراین حمله کرد، برای کاهش وابستگی خود به انرژی روسیه، چندین اقدام ابتکاری انجام داده است.

دربار امیر قطر اعلام کرد که رهبر این کشور، روز یکشنبه وزیر اقتصاد آلمان را به حضور پذیرفته و در این مورد گفت‌وگو کرده‌است. دو طرف درباره راه‌های تقویت روابط دوجانبه به ویژه در بخش انرژی رایزنی کردند. دوحه می‌گوید طرفین درباره توافق تامین بلند مدت گاز طبیعی مایع بار دیگر گفت‌و‌گو خواهند کرد.

این درحالی است که قطر، پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرد که تامین گاز آلمان، برای سال‌ها یکی از موضوعات مورد توجه بوده است، اما مذاکرات، تاکنون به توافق‌ مشخصی منجر نشده‌است. آلمان به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد دو ترمینال برای واردات گاز طبیعی مایع بسازد. آلمان فاقد ترمینال پذیرش گاز مایع است و لذا نمی‌تواند محموله‌های گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) را به طور مستقیم وارد چرخه مصرف خود کند. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

پنتاگون: پیشروی روسیه در اوکراین تا حد زیادی متوقف شده است

وزیر دفاع آمریکا: روسیه اشتباهات متعددی در اوکراین مرتکب شده استلوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد که که روسیه در جریان عملیات نظامی خود در خاک اوکراین، اشتباهات متعددی را انجام داده است.وزیر دفاع آمریکا

میزان «سعادت» در جهان؛ فنلاند بار دیگر در صدر و ایران در رتبه ۱۱۰بر اساس گزارش سازمان ملل متحد از بررسی وضعیت سعادتمندی در ۱۴۶ کشور جهان، فنلاند برای پنجمین بار متوالی، در جایگاه نخست قرار گرفت و افغانستان آخرین رتبه را به خود اختصاص داد.

ایران قرارداد واردات «۲۰ میلیون تن» کالای اساسی از روسیه امضا کرده استوب‌سایت نورنیوز، نزدیک به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران، گزارش داده است که ایران قرارداد واردات ۲۰ میلیون تن کالاهای اساسی شامل روغن، گندم، جو و ذرت از روسیه را امضا کرده... احتمالا تانک های منهدم شده رو میخوان ذوب کنند باهاش موشک نقطه زن تولید کنند! به چه قیمتی؟! ... سئوال اساسی اینجاست! ب قیمت بین المللی..

شهردار کییف: روسیه تسلیحاتی که به موجب قوانین بین‌المللی ممنوع است را به کار می‌بردبا ادامه محاصره کییف از سوی نیروهای روسیه، ویتالی کلیچکو، شهردار پایتخت اوکراین، اعلام کرد که قوای روسیه، 20 نقطه کییف به ویژه در حومه این شهر را بمباران

روسیه برای اولین بار از موشک‌های فراصوتی «کینژال» در جنگ با اوکراین استفاده کردسرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور برای اولین بار از موشک‌های فراصوتی جدید «کینژال» در اوکراین استفاده کرده است.وزیر دفاع روسیه شنبه 19مارس دستش خالی شده