آلمان آموزش پلیس مرزی سعودی را از سر می‌گیرد | DW | 07.09.2019

16/06/1398 08:29:00 ب.ظ

وزارت کشور، وزارت خارجه و دفتر صدراعظم آلمان تایید کرده‌اند که ماموران آلمانی آموزش پلیس مرزی عربستان سعودی را از سر می‌گیرند.

یازده ماه پس از قتل خاشقچی و تعلیق همکاری‌های برلین با ریاض، آلمان دوباره مستشارانی به عربستان اعزام می‌کند. آموزش مرزبانان سعودی قبلا در راستای منافع امنیتی آلمان و مقابله با تروریسم منطقه‌ای توضیح داده می‌شد. رسانه‌ها از همکاری دوباره برلین و ریاض در آموزش پلیس مرزی و اعزام ماموران آلمانی به عربستان خبر می‌دهند. وزارت کشور، وزارت خارجه و دفتر صدراعظم آلمان تایید کرده‌اند که ماموران آلمانی آموزش پلیس مرزی عربستان سعودی را از سر می‌گیرند.

این آموزش‌ها که از سال ۲۰۰۹ در قالب ماموریت مستشاری برای مرزبانان سعودی و با مشارکت ۷۰ نیروی آلمانی جریان داشت، در اکتبر ۲۰۱۸ و پس از ماجرای قتل خاشقجی معلق شده بود. برلین قبلا توضیح داده بود که مدرن شدن شیوه‌های مرزبانی در عربستان سعودی در راستای منافع امنیت داخلی و خارجی آلمان قرار دارد و در عین حال تاثیر به سزایی در پیکار با تروریسم در کل منطقه خواهد گذاشت.

هنوز مشخص نیست که ماموریت مربوطه در عربستان از چه زمانی شروع می‌شود. اشپیگل آنلاین به نقل از یک مقام وزارت کشور می‌نویسد هم اینک در دفتر پروژه در ریاض، سه نفر مشغول کارند و با شروع کار، شمار پرسنل تقویت می‌شود. این دفتر با وجود تعلیق همکاری‌ها در ماه‌های گذشته، تعطیل نشده بود. headtopics.com

اشپیگل می‌گوید این ماموریت همیشه جنبه اقتصادی نیز داشته است: «چرا که به موازات آموزش، تجهیزات فوق مدرن مرزبانی از جمله هواپیماهای اکتشافی نیز به عربستان فروخته می‌شود.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

نگرانی آلمان از افزایش ورود پناهجویان از ترکیه به یونان | DW | 07.09.2019پس از مدتی که ورود پناهجویان به جزایر یونان کاهش یافته بود این روند دوباره رو به افزایش است. روزنامه آلمانی 'هندلز بلات' می‌گوید هر روز صدها پناهجو از ترکیه و با قایق خود را از مسیر دریای اژه به یکی از جزایر یونان می‌رسانند.

دو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدنددو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدند این دو مرد که یکی از آنها آندرس.و ۵۶ ساله و دیگری ماریو.س ۳۳ ساله معرفی شده اند، به ترتیب به ۱۳ و ۱۲ سال زندان محکوم شدند. نام کامل آنها گزارش نشده است.

سفیر آمریکا در برلین خواستار ممنوعیت کامل حزب‌الله در آلمان شد | DW | 06.09.2019ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین از دولت آلمان خواست تا همچون بریتانیا و هلند، فعالیت‌های حزب‌الله را ممنوع کند. فعالیت شاخه نظامی حزب‌الله در آلمان ممنوع بوده حال آنکه فعالیت بخش سیاسی این سازمان مجاز است.

چالش‌های فراروی صدراعظم آلمان در سفر به چین | DW | 06.09.2019آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات چینی به پکن سفر کرده است. مسائل گوناگونی برای گفت‌وگو و مذاکره بین مرکل و مسئولان چین وجود دارد. مسائلی که تنها به جنگ تجاری بین آمریکا و چین و تاثیرات آن بر بازرگانی جهانی محدود نمی‌شود.

هشدار اتحادیه اروپا و آلمان به ایران درباره کاهش تعهدات اتمی | DW | 06.09.2019آلمان و اتحادیه اروپا درباره آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی به ایران هشدار دادند. اتحادیه اروپا اعلام کرد در صورت پایبندی ایران به تعهداتش بر این پیمان صادق خواهند ماند. آلمان هم خواستار اجرای کامل توافقنامه برجام شد.

نگرانی آلمان از افزایش ورود پناهجویان از ترکیه به یونان | DW | 07.09.2019پس از مدتی که ورود پناهجویان به جزایر یونان کاهش یافته بود این روند دوباره رو به افزایش است. روزنامه آلمانی 'هندلز بلات' می‌گوید هر روز صدها پناهجو از ترکیه و با قایق خود را از مسیر دریای اژه به یکی از جزایر یونان می‌رسانند.