آلمان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی کار نیاز دارد | DW | 23.10.2021

01/08/1400 04:28 ب.ظ

رئیس آژانس فدرال کار آلمان می‌گوید این کشور در مجموع به ۲/ ۱ میلیون نیروی کار نیاز دارد. در حال حاضر در حدود ۷۰ حرفه کمبود نیروی کار وجود دارد. کارشناسان ادامه این روند را تهدیدی برای رشد اقتصادی این کشور می‌دانند.

رئیس آژانس فدرال کار آلمان می‌گوید این کشور در مجموع به ۲/ ۱ میلیون نیروی کار نیاز دارد. در حال حاضر در حدود ۷۰ حرفه کمبود نیروی کار وجود دارد. کارشناسان ادامه این روند را تهدیدی برای رشد اقتصادی این کشور می‌دانند. به گفته رئیس آژانس فدرال کار آلمان با توجه به روند توسعه جمعیت این کشور تعداد افراد بالقوه در سن کار در حرفه‌های مشخص در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۵۰ هزار نفر کاهش می‌یابد.

مارکوس یرگر، مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های متوسط آلمان در مصاحبه با گروه رسانه‌ای"فونکه مدیِن" خواستار ایجاد شرایط مهاجرت بیشتر کارگران ماهر به آلمان شده است.یرگر کمبود نیروی کار متخصص و همچنین کمبود کارآموز را تهدیدی اساسی برای رقابت‌پذیری شرکت‌های متوسط و در کل اقتصاد آلمان دانسته است. او گفت که کمبود نیروی متخصص در حوزه ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم طبیعی و فنی به شدت چشمگیر است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

افغانی ها ببرید.برایتان خوب کار میکنند وطن خودره خراب کردند آلمان را آباد میکنندو........ لطفا متوجه باشید که نظام تحصیلی و قوانین آلمان خاص و ویژه این کشور هستند. الزاما اگر دارای تخصص هستید از دید یک شرکت آلمانی متخصص به حساب نخواهید آمد. کارفرمایان آلمانی عمدتا خصوصی هستند و به الزام دولت کسی را استخدام نمی کنند. مشاغل یاد شده هم در آلمان متخصص دارند ولی گران .

حقوق بیکار های که سالها است در خانه خوابیده اند را قطع کنید. Arbeitslosengeld لطفا تصحیح بفرمایید که ۱/۲ میلیون نفر نیروی کار ارزان نیاز دارد.یا بهتر بگوییم نیروی کار رایگان حالا متخصص بودن چه بهتر پس چرا فیملی ریونین ویزا ما را رد میکنن؟ پس چرا این همه جوان را بیهوده درکمپ ها سالها بیکار نگهداشته اید در طول این مدت میتوانستند هر حرفه ای را بیاموزند وکار کنند

خب آسونتر بگیرید خواهشا مهاجرت و پناهندگی= خیانت ملی گندش درومده از آمریکا و کانادا هم میان آلمان برای کار و زندگی، می شه بگید این همه جذب نیرو هدف اش چیه؟؟؟ کجاتون جامیدید؟؟ هر نیروی متخصصی که میاد پشت داره، یعنی بعدا به احتمال ۸۰٪اعضا خانواده اش را میاره،چقدر مگه زیرساخت عمرانی،انسانی و مالی دارید🧐😑؟؟؟؟ آلمان آذربایجان_شرقی

ما را راه بدید دیگه بیگاری کشیدن و سودجوئی شرکت های اجاره ای را تعطیل کنید تا ببینید چقدر متخصص دارید.

تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داداین تمساح کانیه نام دارد. او که به تازگی از خواب زمستانی بیدار شده در فصل جفت‌گیری دیگر تمساح‌ها را اذیت می‌کند. به همین دلیل مسئولان باغ‌ وحش تصمیم گرفتند او را برای مدتی به قرنطینه بفرستند. تصویر خیلی غلط اندازه 😂 جفت گیری تمساح یا آدم؟! تستوسترون بالا چند مرد کار دست تمساح باغ وحشی داد 😂

یک چند سال دیگر اراذلِ جنایتکارِ اِشغالگرِ ایرانمان را حمایت کنید ، مسئله خود به خود حل خواهد شد🧐🧐🧐 خب چرا پس درخواست مهاجرت میدیم با کلی مدرک تحصیلی و شغلی رد میکنید؟

اضافه خدمت سربازی که به کودک کار دیکته می‌گفت، بخشیده شد

وزیر دفاع ملی ترکیه درباره تامین جنگنده اف-16: کار فنی آغاز شده استوزیر_دفاع ملی ترکیه درباره تامین جنگنده اف-16: کار فنی آغاز شده است

کرونا در ایران – بازگشت کارمندان به محل کار از روز شنبه و بازگشایی مدارس تا پایان آباندر حالی که مقامات بهداشتی ایران در مورد وقوع موج ششم هشدار داده‌اند، سازمان اداری و استخدامی ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد از روز شنبه تمامی کارمندان دستگاه‌های اجرایی و ادارات موظف می‌شوند در محل کار خود حضور داشته باشند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس: رتبه‌بندی معلمان بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد🔺رئیس کمیسیون آموزش مجلس: رتبه‌بندی معلمان بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد لایحه رتبه‌بندی معلمان روز چهارشنبه پس از بررسی در صحن علنی مجلس، برای اصلاح دوباره در عناوین تقسیم‌بندی آموزگاران به کمیسیون آموزش بازگردانده و اصلاح شد.

کارشناسان فرانسوی: بی‌نیازی کشور به نیروگاههای هسته‌ای کاملا امکان‌پذیر استنیروگاه‌های هسته‌ای هم‌اکنون ۷۰ درصد از نیاز فرانسه به انرژی را تامین می‌کنند و این کشور بیشترین وابستگی را به این نوع از انرژی در سطح جهان دارد.

دِتلف شِله، رئیس آژانس فدرال کار آلمان روز شنبه اول آبان (۲۳ اکتبر) به روزنامه"ولت آم زونتاگ" گفت که شرکت‌های آلمانی در جستجوی یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی کار هستند. او تاکید کرد که حدود دو سوم کمبود در حوزه نیروی کار متخصص است.

به گفته رئیس آژانس فدرال کار آلمان با توجه به روند توسعه جمعیت این کشور تعداد افراد بالقوه در سن کار در حرفه‌های مشخص در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۵۰ هزار نفر کاهش می‌یابد.مارکوس یرگر، مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های متوسط آلمان در مصاحبه با گروه رسانه‌ای"فونکه مدیِن" خواستار ایجاد شرایط مهاجرت بیشتر کارگران ماهر به آلمان شده است.یرگر کمبود نیروی کار متخصص و همچنین کمبود کارآموز را تهدیدی اساسی برای رقابت‌پذیری شرکت‌های متوسط و در کل اقتصاد آلمان دانسته است. او گفت که کمبود نیروی متخصص در حوزه ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم طبیعی و فنی به شدت چشمگیر است.

ظرفیت استخدام و آموزش در حوزه‌های مختلف در آلمان در حال حاضر بیشتر از تقاضاست. در آغاز سال ۲۰۲۰ تقریباً ۶۰ هزار فرصت کارآموزی بدون داوطلب باقی ماند.