آلمان تابلویی از قرن 12 را به افغانستان برگرداند

17/07/1398 05:00 ب.ظ

موزیم هنر شهر هامبورگ آلمان چهارشنبه 9 اکتبر تایید کرد که یک اثر هنری افغانستان که در این هامبورگ

موزیم هنر شهر هامبورگ آلمان چهارشنبه 9 اکتبر تایید کرد که یک اثر هنری افغانستان که در این هامبورگ براساس اطلاعات موزیم شهر هامبورگ، این تابلو از حویلی (ویلا) کاخ سلطنتی سلطان مسعود سوم در ولایت غزنی بین سال‌های 1957 تا 1966 کشف شده بود و در موزیم هنرهای اسلامی غزنی قرار داشت.

در نتیجه جنگ‌ها در افغانستان و حمله ارتش شوروی سابق در اواخر سال 1970 دزدیده شده و در اوایل 1990 به بازار آثار هنری پاریس منتقل شده بود.

موزیم شهر هامبروگ آلمان این تابلو را در سال 2013 طی یک حراجی در پاریس خریداری کرد اما بعدا مشخص شد که تابلوی یادشده مربوط به افغانستان است و به سرقت رفته است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دو تن در تیراندازی در شهر هاله آلمان کشته شده‌اند | DW | 09.10.2019مقامات پلیس آلمان اعلام کردند که در جریان تیراندازی در شهر هاله در ایالت زاکسن- آنهالت دست‌کم دو تن کشته شده‌اند. به گفته شاهدان عینی احتمالاً چند مهاجم مسلح در این حادثه شرکت داشته‌اند. یکی از مظنونان دستگیر شده است. مسلمان نبود احیانا؟ به قبرستان یهودیان ( به دلیل مراسم مخصوص شون امروز انجا جمع شدن )حمله شده و به مغازه 'دونر' فروشی یک ترک خودتون پیدا کنید چه کسانی ممکنه حمله کردن .

تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه در شرق آلمان دست‌کم ۲ کشته برجای گذاشتپلیس با اعلام این که عامل این تیراندازی فرار کرده از شهروندان خواسته است در خانه بمانند یا به محل امن دیگری بروند. دقایقی پس از تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه و قبرستان یهودیان در شرق آلمان پلیس محلی شهر هاله اعلام کرد یک نفر در پیوند با این حمله بازداشت شده است جزئیات بیشتر:

واقعه شهر لیمبورگ آلمان؛ حمله تروریستی یا تصادف رانندگی؟ | DW | 08.10.2019در نگاه نخست همه چیز حکایت از یک تصادف رانندگی دارد. اکنون درباره انگیزه تروریستی این واقعه گمانه‌زنی می‌شود. این پرسش مطرح است که آیا راننده سوری این کامیون عامدانه تصادف شدید با خودروهای دیگر را باعث شده است؟

بازیکن افغان‌تبار تیم ملی فوتبال آلمان؛ ندیم امیری کیست؟ندیم امیری، هافبک بایر لورکوزن برای دیدار مقابل آرژانتین و استونی به تیم ملی فوتبال بزرگسالان آلمان دعوت شده است. از چهره تازه وارد تیم یوآخیم لو چه می‌دانیم؟ بازیکنی که ریشه‌هایش را فراموش نکرده و همواره در تلاش است به کسانی کمک کند که تجربه‌ای مشابه تجربه ۳۰ سال پیش والدینش دارند.

'حلقه زنان آلمان' هفتاد ساله شد | DW | 07.10.2019هفتم اکتبر ۱۹۴۹، شماری از کنشگران زن آلمانی در شهر کوچکی در نیدرزاکسن جمع شدند و اولین تشکل صنفی غیرحزبی پس از جنگ دوم را بنا نهادند. حلقه زنان یا اتحادیه انجمن‌های زنان آلمانی، بخشی از نهضت جهانی زنان در دنیاست.

هدف اردوغان از حمله به کردهای سوریه چیست؟علاوه بر تورم و رکود اقتصادی، حزب حاکم ترکیه در انتخابات محلی مهمی که امسال برگزار شد، کنترل بر چهار شهر مهم از جمله استانبول و آنکارا را از دست داد. پاسخ «نه» رای دهندگان به نمایندگان حزب حاکم از جمله در مناطق کردنشین، نوعی مجازات دولت به دلیل ناموفق بودن در حل بحران اقتصادی و نابرابری اجتماعی بود. سیاست، یعنی دو ابله به تمام معنا برای مرگ و زندگی صدها هزار نفر تصمیم می‌گیرند و سازمان ملل و اتحادیه اروپا مثل جلاد منتظر قتل عام هستند که بیانیه ی در محکوم کردن آن بدهند و تمام. واقعا چرا باید بی‌تفاوت باشیم چرا باید در مقابل ظلم سکوت کنیم ما مسئول خون کودکان روژاوا هستیم. معلومه مانند ارامنه نسل کشی

به گزارش منابع خبری، این اثر تاریخی و هنری در جریان جنگ‌های داخلی افغانستان به سرقت رفته بود، اما اکنون دوباره به دولت افغانستان تحویل داده شد.

براساس اطلاعات موزیم شهر هامبورگ، این تابلو از حویلی (ویلا) کاخ سلطنتی سلطان مسعود سوم در ولایت غزنی بین سال‌های 1957 تا 1966 کشف شده بود و در موزیم هنرهای اسلامی غزنی قرار داشت. در نتیجه جنگ‌ها در افغانستان و حمله ارتش شوروی سابق در اواخر سال 1970 دزدیده شده و در اوایل 1990 به بازار آثار هنری پاریس منتقل شده بود.

موزیم شهر هامبروگ آلمان این تابلو را در سال 2013 طی یک حراجی در پاریس خریداری کرد اما بعدا مشخص شد که تابلوی یادشده مربوط به افغانستان است و به سرقت رفته است.

قرار است این اثر تاریخی و هنری در موزیم ملی افغانستان در کابل نگهداری شود.