آلمان، بریتانیا و فرانسه خواهان ادامه تعلیق تحریم‌ها علیه ایران هستند | DW | 19.09.2020

29/06/1399 09:52:00 ق.ظ

کشورهای آلمان، بریتانیا و فرانسه در مخالفت با استراتژی آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواسته‌اند که تعلیق تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی در راستای توافق هسته‌ای بعد از تاریخ ۲۰ سپتامبر ادامه یابد.

کشورهای آلمان، بریتانیا و فرانسه در مخالفت با استراتژی آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواسته‌اند که تعلیق تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی در راستای توافق هسته‌ای بعد از تاریخ ۲۰ سپتامبر ادامه یابد. این سه کشور اروپایی در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرده‌اند، هر گونه گام و تصمیم به منظور بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی فاقد"وجاهت قانونی" است.

آلمان، فرانسه و بریتانیا در نامه خود به شورای امنیت تأکید کرده‌اند که در"حفظ توافق هسته‌ای نهایت تلاش خود را کرده و همچنان به این توافق پایبند هستند".

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید شورای امنیت سازمان ملل در کشمکش‌هایی که در ماه‌های اخیر در ارتباط با توافق هسته‌ای و تحریم‌ایران جریان داشت، آمریکا اعلام کرد که دست به اقدامات لازم برای بازگشت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی خواهد زد.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیرغم خروج این کشور از برجام در تلاش بوده که با فعال کردن"مکانیسم ماشه" تحریم‌ها علیه جهوری اسلامی را برگرداند. این در حالی است که ۱۳ عضو از ۱۵ عضو دائمی و غیردائمی شورای امنیت سازمان ملل بر این باورند، اقدام آمریکا غیرقانونی است، چرا که ایالات متحده از برجام خارج شده است. headtopics.com

نماینده نیجر که ریاست ادواری شورای امنیت را برعهده دارد، چندی پیش تصریح کرده بود که موضع این شورا نسبت به درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران تغییری صورت نگرفته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نگاهی به اعجاز مهندسی کانالیزاسیون شهری در آلمان | DW | 18.09.2020به‌زودی فصل بارندگی آغاز می‌شود اما از آبگرفتگی معابر در آلمان خبری نیست. در زیر شهرهای این کشور ۵۹۵ هزار کیلومتر کانال‌کشی شده که اعجاز مهندسی به‌شمار می‌رود. ببینید در اعماق آلمان چه‌خبر است. گالری عکس را ببینید:

شمار بیماران کرونایی در آلمان از 265 هزار نفر فراتر رفت

رکوردشکنی آمار روزانه کرونا در آلمان | DW | 17.09.2020به گفته مؤسسه رابرت کخ، در ۲۴ ساعت گذشته دوهزار و ۱۹۴ نفر در آلمان به ویروس_کرونا مبتلا شده‌اند. این آمار از ماه آوریل به این طرف بیش‌ترین شمار ابتلای روزانه به کرونا در آلمان است.

کمبود آب در آلمان؛ انسان مقدم بر چمن است | DW | 17.09.2020تغییرات آب و هوایی چند ساله اخیر تأمین آب در آلمان را نیز با خطر مواجه کرده است. گرمای تابستان ۲۰۲۰ و مشکلات همراه آن درسی است که اگر دیر آموخته شود مشکلی به نام بی‌آبی را محرز می‌کند.

اخراج ۲۹ مامور پلیس آلمان برای پخش محتوای نئونازی در گروه‌های واتساپیمقامات ایالت نوردراین-وستفالن در غرب آلمان می‌گویند ۲۹ مامور پلیس این ناحیه را به دلیل پخش محتوای نژادپرستانه و نئونازی در گروه‌های چت واتس‌اپی از کار اخراج کرده‌اند.

رسوایی در پلیس ایالتی آلمان: کشف گروه‌های چت نژادپرستانه | DW | 17.09.2020۲۹ پلیس زن و مرد در بزرگترین ایالت آلمان به اتهام عضویت در گروه‌های واتس‌اپی با محتوای نژادپرستانه و فاشیستی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند. وزیر امور داخلی این ایالت این موضوع را 'رسوایی' دانسته است.