آلبایراک: مبادلات مالی ترکیه با شرکای تجاری با پول ملی صورت می‌گیرد

29/07/1398 10:53 ب.ظ

وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه گفت اقدام به امضای توافق نامه با شرکای اصلی تجاری خود با ارزهای ملی کرده‌ایم، روسیه و چین از آن جمله هستند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه گفت اقدام به امضای توافق نامه با شرکای اصلی تجاری خود با ارزهای ملی کرده‌ایم، روسیه و چین از آن جمله هستند. - خبرگزاری آناتولی برات آلبایراک، وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه طی سخنانی در نشست «بازتاب عقب گرد جهانی سازی در نظم جهان» در چارچوب همایش بین المللی «تی‌‌آر‌‌تی ورلد» با موضوع"چالش‌ها و فرصتهای بحران جهانی‌سازی" در استانبول اظهار داشت:...

برات آلبایراک، وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه طی سخنانی در نشست «بازتاب عقب گرد جهانی سازی در نظم جهان» در چارچوب همایش بین المللی «تی‌‌آر‌‌تی ورلد» با موضوع"چالش‌ها و فرصتهای بحران جهانی‌سازی" در استانبول اظهار داشت: انحصار در سیستم پرداخت بین المللی، ایالات متحده را قادر می سازد از تحریم‌ها به عنوان تهدید استفاده کند. ما شروع به امضای توافق نامه با شرکای اصلی تجاری خود با ارزهای ملی کرده‌ایم. روسیه و چین از آن جمله هستند.

آلبایراک در ادامه تصریح کرد: اقتصاد ترکیه در طول یک دهه گذشته از جمله بحران مالی جهانی و اقدام به کودتا، مقاومت قابل توجهی از خود نشان داده است. وی افزود: بازارهای مالی کشورمان مقاومت جدی در برابر تهدیدهای سرمایه گذاری نشان دادند.

آلبایراک با اشاره به اینکه برای رونق اقتصاد جهانی باید رقابت قدرت را کنار بگذاریم و با هم صمیمانه همکاری کنیم تا تنشها در تجارت بین المللی کاهش یابد، تصریح کرد: وقتی نظم جهانی با درگیری و تروریسم تهدید شود، پیروزی بعید به نظر می رسد. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

طولانی‌ترین پرواز تجاری جهان با موفقیت به پایان رسیدسفر این هواپیمای بوئینگ ۱۹ ساعت و ۱۶ دقیقه طول کشید. تا کنون هیچ هواپیمای تجاری نتوانسته بود چنین پرواز طولانی را بدون توقف، با این تعداد سرنشین و بار انجام دهد.

گفتگوی رئیس‌جمهور ترکیه با نخست‌وزیر انگلستان

مخالفت ایران با ایجاد پست‌های بازرسی ترکیه در شمال سوریهرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه اعلام کرد که کشورش ۱۲ پست بازرسی و دیده بانی در شمال شرقی سوریه ایجاد خواهد کرد. جمهوری اسلامی صلاحیتی برای انتقاد از ترکیه ندارد

مخالفت دولت آلمان با سخت‌گیری در تضمین صادرات به ترکیه | DW | 21.10.2019پس از تصمیم دولت آلمان مبنی بر توقف صادرات سلاح به ترکیه حال بحث بر سر تحریم اقتصادی این کشور به دلیل عملیات نظامی در شمال سوریه بالا گرفته است. دولت آلمان با درخواست کاهش صادرات به ترکیه مخالفت کرده است. آره بابا، لطفا با اقتصاد آلمان کاری نداشته باشین. اينجوري پيش بره اروپا صادراتش صفر ميشه. آلمان بزرگترين صادر كننده به ايران بود سالها و الان صادراتش به ايران هيچي نيست. چند تا كشور رو امريكا تحريم ميكنه چند تاشو اتحاديه اروپا و يه سري هم خودشون تنهايي! اين رفتار اروپا به سادگي توي بلند مدت باعث ورشكستگي همه كشورهاشون ميشه همه ی این مسخره بازیای امریکا به ضرره آلمان داره تموم میشه ارزو میکنم یه روزی صلح توی همه جای دنیا برقرار بشه و همیشه پایدار و مستحکم بمونه 🤲

نشست بحرین با حضور نماینده اسرائیل برای مقابله با «تهدیدهای» ایرانوزارت امور خارجه بحرین در بیانیه خود این نشست را فرصتی مناسب برای تبادل دیدگاه ها در خصوص چگونگی مقابله با تهدید های ایران و نیز تامین آزادی کشتیرانی در منطقه عنوان کرده است. 😂 هنوز شیر بحرین رو نخوردن .بزار خوب بدوشن این ها هم ساکت میشن

الیف شافاک: خفقان در ترکیه شدت گرفته است | DW | 21.10.2019نامدارترین زن ادبیات ترکیه با آخرین اثر خود به نمایشگاه کتاب فرانکفورت آمد. او از وضعیت نشر و بیان در ترکیه انتقاد کرد و گفت که حاکمیت، نظارت بر فعالیت ادبی و خلاقیت هنری را هر روز شدیدتر می‌کند. سانسور ها همواره از پنجره ی اخلاق , وارد مي شوند !

وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه گفت اقدام به امضای توافق نامه با شرکای اصلی تجاری خود با ارزهای ملی کرده‌ایم، روسیه و چین از آن جمله هستند.استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

برات آلبایراک، وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه طی سخنانی در نشست «بازتاب عقب گرد جهانی سازی در نظم جهان» در چارچوب همایش بین المللی «تی‌‌آر‌‌تی ورلد» با موضوع"چالش‌ها و فرصتهای بحران جهانی‌سازی" در استانبول اظهار داشت: انحصار در سیستم پرداخت بین المللی، ایالات متحده را قادر می سازد از تحریم‌ها به عنوان تهدید استفاده کند. ما شروع به امضای توافق نامه با شرکای اصلی تجاری خود با ارزهای ملی کرده‌ایم. روسیه و چین از آن جمله هستند.

آلبایراک در ادامه تصریح کرد: اقتصاد ترکیه در طول یک دهه گذشته از جمله بحران مالی جهانی و اقدام به کودتا، مقاومت قابل توجهی از خود نشان داده است.

وی افزود: بازارهای مالی کشورمان مقاومت جدی در برابر تهدیدهای سرمایه گذاری نشان دادند.

آلبایراک با اشاره به اینکه برای رونق اقتصاد جهانی باید رقابت قدرت را کنار بگذاریم و با هم صمیمانه همکاری کنیم تا تنشها در تجارت بین المللی کاهش یابد، تصریح کرد: وقتی نظم جهانی با درگیری و تروریسم تهدید شود، پیروزی بعید به نظر می رسد.

وی اظهار داشت: نظم جهانی کنونی راه حلی برای مشکلات نیست. نادیده گرفتن مشکلات اجتماعی و اقتصادی دیگران باعث گسترش درگیری های موجود خواهد شد.

آلبایراک افزود: رویکرد ترکیه در سیاست بین المللی اعتمادسازی است. ما در تمام روابط خود براساس اصل برد-برد عمل می کنیم.

وزیر خزانه‌داری و دارایی ترکیه همچنین در ادامه سخنان خود گفت: ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان بوده و در حال تبدیل شدن به یک کشور صنعتی است. در 17 سال گذشته، ترکیه یک زیرساخت بسیار قدرتمند ایجاد کرده است. در 10 سال اخیر ما از بحران مالی جهانی، کودتای خائنانه و حمله اقتصادی عبور کرده‌ایم و رشد 5 درصدی داشته‌ایم.