آقایانِ صاحب درآمدهای بالا مدعیِ تورم‌زا بودنِ «متناسب‌سازی» هستند/ چرا کشوری‌ها دو برابر ما درآمد دارند؟

20/06/1400 08:31:00 ق.ظ

درد دل‌های صادقانه یک کارگر بازنشسته؛ آقایانِ صاحب درآمدهای بالا مدعیِ تورم‌زا بودنِ «متناسب‌سازی» هستند/ چرا کشوری‌ها دو برابر ما درآمد دارند؟

یک بازنشسته کارگری گفت: در اولین قدم، تبعیض در وام پرداختی را از میان بردارید تا نوبت به رفع تبعیض حقوقی برسد. ما انتظار داریم هرچه سریعتر دریافتی‌مان به خط فقر برسد تا از شرمندگی مقابل خانواده نجات یابیم. محمدعلی براتی، یکی از همین بازنشستگان از قروه کردستان است؛ او تقاضا دارد تمام گفته‌هایش به همان سادگی و صداقتی که بیان می‌شود، روایت شود. می‌گوید حرف‌هایم، درد دل‌های شخصی نیست؛ من از جانب چند میلیون بازنشسته حداقل بگیر، حداقل ۲.

۵ میلیون نفر، صحبت می‌کنم؛ ۲.۵ میلیون خانواده‌ی کارگری، که امروز از ناداری در عذاب هستند؛ یعنی همه آن‌هایی که از حرف‌های نسنجیده‌ی یک نماینده مجلس ناراحت شده‌اند و یاد سی سال تلاش مثبت برای سازندگی مملکت افتاده‌اند.

براتی خطاب به وزیر کار جدید می‌گوید: من یکی از میلیونها مستمری بگیر تامین اجتماعی، البته حداقل بگیر و ۳۰ سال سابقه هستم. جمعیتی بالغ بر سه میلیون و پانصد هزار نفر به عنوان مستمری بگیر تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی هستند و شاید به خوبی می‌دانید که نزدیک به هفتاد درصد از این مستمری بگیران، حداقل بگیر هستند. یعنی حقوق ماهیانه چهار میلیون و یا چهار میلیون و دویست هزارتومان دارند. جناب وزیر، شما خیلی بهتر از من و ما می‌دانید که این میزان حقوق در این شرایط بغرنج، غیرقابل تحمل و در مقابل گرانی افسارگسیخته بسیار ناچیز است.

او تاکید می کند: به نظر شما یک مستمری بگیرِ حداقل بگیر با موی سپید و دارای عروس و داماد و نوه، چند روز از ماه را می‌تواند با این حقوق عزتمندانه زندگی کند؟!

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

خانواده‌های نیلی، کیخسروی و محمودیان: جرم فرزندان ما دادخواهی است

سفیر نروژ: طالبان وارد سفارت ما در کابل شده و می‌خواهد مشروب‌ها و کتاب‌های کودکان را نابود کندسفیر نروژ در تهران می‌گوید اعضای گروه طالبان وعده داده‌اند که سفارت را به نروژی‌ها پس خواهند داد اما پیشتر باید مشروبات و کتاب‌های کودکان را نابود کنند. نابود !!!😉😉 نگران نباشید به زودی تو کشور تون هم خواهد آمد و تک تک مردم شمارو خواهد کشت. طلبان تروریست است چه در افغانستان و چه در نروژ طالبان_تروریست

اسرائیل دو نفر از شش زندانی فراری فلسطینی را دستگیر کردپایگاه اینترنتی روزنامه «هاآرتص» گزارش داد که دو زندانی دستگیرشده محمود العارضه و یعقوب القادری، دو عضو گروه جهاد اسلامی هستند.

هشدار دود در ایستگاه فضایی بین المللیآژیر هشدار دود در بخش متعلق به روسیه در ایستگاه فضایی بین المللی به صدا درآمد. - خبرگزاری آناتولی

لاپید در مسکو: اسرائیل از خود در برابر ایران در سوریه دفاع می‌کندیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل که برای دیدار وگفتگو با سرگئی لاوروف، همتای روس خود به مسکو سفر کرده است، گفت که تل آویو به دفاع از خود در برابر اقدامات ایران در سوریه ادامه می‌دهد.

بایدن کارکنان اجرایی دولت را به زدن واکسن کووید ملزم کردجو بایدن روز پنجشنبه حکمی را امضا کرد که برابر آن کارکنان دستگاه مجریه کشور اگر واکسن کووید نزنند، با مجازات‌های انضباطی روبرو می‌شوند جزئیات بیشتر🔽 واکسن کرونا یک پروژه چند صد میلیارد دلاری است که باید هر جوری شده فروخته شود این یک توطعه دموکرات های امریکا برای منافع خودشان است و باید میلیاردها دلار را صاحب شوند مردم دارند گروه گروه می‌میرند حتی اعلام نمیکنه دقیقا سیاست ایران