آقای رئیس جمهور! شما سوگند خورده اید که حافظ قانون اساسی باشید!- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 84 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آقای رئیس_جمهور! شما سوگند خورده اید که حافظ قانون اساسی باشید! سؤال افکار عمومی که پیگیر ماجرای تخلف ملک ریاست_جمهوری در جماران بوده این است که شخص رئیس جمهور بر اساس کدام قاعده و منطق، شهردار تهران را از حضور در جلسات هیئت دولت منع کرده است؟

؛ چندی پیش خبری مبنی بر ساخت و ساز در ملک معروف به نهاد ریاست جمهوری در محله جماران منتشر شد، خبری که بازتاب گسترده‌ای را در فضای رسانه‌ای کشور داشت و در این ارتباط برخی از اعضای شورای شهر تهران نسبت به این مسئله موضع گرفتند و برخی دیگر هم روزه سکوت!

سالاری در این باره گفت: از آن جایی که میلیگردهای کار شده در سقف طبقه دوم از اقدام برای اجرای ستون‌های طبقه سوم از گذر بالا حکایت داشت که برخلاف ضوابط بود، از نمایندگان نهاد ریاست جمهوری و پیمان کار مربوطه و شهردار منطقه خواستم که به هیچ عنوان نسبت به اجرای طبقه سوم اقدام نشود. سالاری در ادامه به تبیین برخی ابعاد دیگر این پروژه پرداخت و افزود: مساحت این ملک مطابق اسناد معادل 1056 متر مربع واقع در پهنه آر 122 مسکونی است؛ این ملک به دلیل قرارگیری در محدوده طرح تفضیلی ویژه بافت پیرامونی حسینیه و بیت حضرت امام خمینی و نیز با هدف حفظ هویت تاریخی‌فرهنگی و معنونی محله جماران و همچنین به موجب مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری، صرفاً مجاز به ساخت دو طبقه از گذر فوقانی بوده که به دلیل شیب دار بودن زمین و اختلاف ارتفاع گذر بالا و پایین دوطبقه تحت عنوان زیر زمین نیز در آن ایجاد...

اما در ادامه این ماجرا، حجت نظری از دیکر اعضای شورای شهر تهران درباره تخلفات در صورت گرفته در این ملک گفت: مسئولان باید بدانند حداقل شورای شهر پنجم، در جایی که حق مردم در میان باشد، تعارفی با آنان ندارند و پیگیری تخلفات را صرفنظر از مقام و منصب و همسویی سیاسی و ... انجام خواهند داد؛ مسئولانی که به درستی یا به غلط، به الگویی برای رفتار مردم تبدیل شده و بسیاری از رفتارهای شهروندان متاثر از آنان انجام می‌شود یعنی مصداق بارز"الناس علی دین ملوکهم".

همچنین بر اساس پی‌نوشت رأی کمیسیون ماده هفت آیین نامه اجرایی قانون حفظ و گسترش فضای سبز که در تاریخ سوم خرداد ماه امسال صادر شده و امضای شهردار منطقه یک نیز پای آن آمده است، «قید سند ششدانگ باغ عمارت است و این صراحت در آیین نامهِ قانون، به عنوان باغ شناخته می‌شود. به همین دلیل نیز عدم در نظر گرفتن قطع عمده درختان و ادعای تایید نقشه بدون قطع درخت و غیر باغ اعلام کردن ملک، تخلف محسوب می‌شود».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آیا این مسئله برازنده رئیس جمهور است که شهردار پایتخت کشور را به دلیل انجام وظایف قانونی خود، توبیخ کند و در رفتاری تلافی جویانه، دست به اقداماتی بزند که دود آن صرفاً به چشم مردم می رود؟! نباید فراموش کنیم که 'رئیس جمهور سوگند خورده که 'باید حافظ و مجری قانون اساسی باشد!'

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فردی که ادعا می‌کرد پیامبر اسلام است به هنگام محاکمه در پاکستان کشته شمهاجم فردی عادی بود که توانسته بود خود را به جلسه دادگاه برساند و با شلیک گلوله طاهر شمیم احمد را به قتل برساند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کیومرث ابوالملوکی که بود و چه کارنامه‌ای در ورزش ایران به جا گذاشت؟ - BBC News فارسیکیومرث ابوالملوکی از پیشگامان ورزش مدرن ایران در ۹۷ سالگی از دنیا رفت. او نخستین سرمربی ایرانی بود که تیم ملی کشتی آزاد را به مسابقات جهانی برد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ ویدیوی پزشکی را بازنشر کرد که به موجودات فرازمینی اعتقاد دارداستفاده برخی ابرشرکت‌ها از «دی‌ان‌ای» موجودات فرازمینی در تولید دارو و درمان انسان‌ها و یا تأثیر برقراری رابطه جنسی با اجنه و شیاطین در خواب بر جسم زنان از دیگر اظهار نظرهای جنجالی این پزشک مورد استناد دونالد ترامپ است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس جدید سرویس جاسوسی بریتانیا در میانه چالش با روسیه و چین منصوب شدمور مجبور خواهد بود که ضمن کسب داده‌های بسیار پر اهمیت از منابع مختلف، سازمان خود را از دستبرد سرویس‌های اطلاعاتی دیگر در امان بدارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ریچارد مور رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا شدسفیر سابق انگلستان در آنکارا رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی این کشور شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر سابق بریتانیا در ترکیه رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی شد - BBC News فارسیریچارد مور، سفیر سابق بریتانیا در ترکیه به عنوان رئیس جدید سرویس اطلاعات خارجی بریتانیا (MI6) معرفی شده است. آقای مور درحال حاضر رئیس اداره سیاسی وزارت خارجه بریتانیاست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »