آغاز رزمایش روسیه و بلاروس در مرز اوکراین؛ کی‌یف: ابزار فشار روانی است

21/11/1400 12:19:00 ب.ظ

آغاز رزمایش روسیه و بلاروس در مرز اوکراین؛ کی‌یف: ابزار فشار روانی است جزئیات بیشتر🔽

کشورهای غربی بر این باور هستند که ۳۰ هزار نظامی روسیه در چهارچوب این رزمایش به داخل خاک بلاروس اعزام شده‌اند. آمریکا و متحدانش روسیه را به طرح‌ریزی برای حمله به اوکراین متهم می‌کنند.

در مقابل مسکو این ادعا را رد می‌کند. چرا اوکراین برای روسیه و پوتین مهم است؟ لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا روز پنجشنبه در مسکو با سرگئی لاوروف، همتای روس خود درباره تنش‌های جاری گفتگو کرد. امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز دوشنبه در کاخ کرملین به مدت پنج ساعت با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود مذاکره کرده بود.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز پنجشنبه در واکنش به رزمایش مشترک روسیه با بلاروس از آن عنوان «حرکتی با درجه خشونت بالا» یاد کرد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین نیز رزمایش روسیه و بلاروس در نزدیکی مرز کشورش را ابزاری برای «فشار روانی» دانست.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد اسرائیل

اسرائیل | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ماکرون در کی‌یف: پیشبرد مذاکرات صلح روسیه و اوکراین امکان‌پذیر استرئیس جمهوری فرانسه مدعی است که روسیه تحت ریاست ولادیمیر پوتین بار دیگر متعهد شده تا به توافقنامه‌های مینسک احترام بگذارد.

تاکید سران آلمان و آمریکا بر اتفاق‌نظر در مناقشه اوکراین و روسیه | DW | 08.02.2022رئیس جمهور آمریکا و صدراعظم آلمان در دیدارشان در کاخ سفید بر دوستی عمیق دو کشور تاکید کردند. خطر حمله روسیه به اوکراین و واکنش مشترک علیه مسکو از موضوعات محوری گفت‌وگوی جو بایدن و اولاف شولتس بود. اتفاق خوبیست که در وهله اول نزدیکی دولت هارا پیش آورده.

شش کشتی جنگی روسیه عازم دریای سیاه شدندخبرگزاری اینترفکس به نقل از وزارت دفاع روسیه خبر داد که ۶ فروند ناو این کشور از مدیترانه برای رزمایش دریایی به سمت دریای سیاه حرکت کرده‌اند.

گفت‌وگوی وزرای خارجه ترکیه و آمریکا درباره تنش میان روسیه و اوکراینگفت‌وگوی وزرای خارجه ترکیه و آمریکا درباره تنش میان روسیه و اوکراین وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه کشور با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

مکرون بعد از پوتین با بایدن دیدار می‌کند؛ امیدواری رئیس جمهوری فرانسه به کاهش تنش روسیه - اوکراین🔺 مکرون بعد از پوتین با بایدن دیدار می‌کند؛ امیدواری رئیس جمهوری فرانسه به کاهش تنش روسیه - اوکراین ▪️دیدار بایدن و مکرون در حالی اعلام شد که رئیس جمهوری فرانسه بعد از حضور در روسیه، ابراز خوشبینی کرد که پوتین تنش با اوکراین را افزایش نمی‌دهد. برنامه 10 سالِ آیندتون جور شد! در حالِ حاضر که تمامِ صحبتهایِ 10 سال پیشِ جناب حسینی رو دارید تکرار میکنید!!!!!!!!!!!! این برنامه هارو هم ببینید واسه آیندتون خوبه!

ماکرون در کی‌یف: پیشبرد مذاکرات صلح روسیه و اوکراین امکان‌پذیر استرئیس جمهوری فرانسه مدعی است که روسیه تحت ریاست ولادیمیر پوتین بار دیگر متعهد شده تا به توافقنامه‌های مینسک احترام بگذارد.