آغاز به کار گردهمایی «جوانان سبز» در سعودی برای افزایش آگاهی زیست محیطی

02/08/1400 05:49 ب.ظ

آغاز به کار گردهمایی «جوانان سبز» در سعودی برای افزایش آگاهی زیست محیطی العربيه_فارسى

گردهمایی «جوانان سبز» سعودی با هدف افزایش آگاهی درباره مسائل زیست‌محیطی و سیاستگذاری‌های مرتبط با آن یکشنبه 24 اکتبر کار خود را در ریاض پایتخت این کشور شرکت‌کنندگان همچنین بر لزوم ترویج و حمایت از تلاش‌های جوانان در حفظ محیط زیست و استفاده از انرژی‌های پاک تاکید کردند.

در این گردهمایی کارگاه‌هایی در مورد آینده فعالیت‌های اقلیمی تشکیل شد و ایجاد کمیته‌های پیگیری با حضور جوان فعال در حوزه محیط زیست و اجرای فعالیت‌های متناسب با رویکردهای زیست محیطی مورد بحث قرار گرفت.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اضافه خدمت سربازی که به کودک کار دیکته می‌گفت، بخشیده شد

وزیر دفاع ملی ترکیه درباره تامین جنگنده اف-16: کار فنی آغاز شده استوزیر_دفاع ملی ترکیه درباره تامین جنگنده اف-16: کار فنی آغاز شده است

آلمان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی کار نیاز دارد | DW | 23.10.2021رئیس آژانس فدرال کار آلمان می‌گوید این کشور در مجموع به ۲/ ۱ میلیون نیروی کار نیاز دارد. در حال حاضر در حدود ۷۰ حرفه کمبود نیروی کار وجود دارد. کارشناسان ادامه این روند را تهدیدی برای رشد اقتصادی این کشور می‌دانند. خب چرا پس درخواست مهاجرت میدیم با کلی مدرک تحصیلی و شغلی رد میکنید؟ یک چند سال دیگر اراذلِ جنایتکارِ اِشغالگرِ ایرانمان را حمایت کنید ، مسئله خود به خود حل خواهد شد🧐🧐🧐 بیگاری کشیدن و سودجوئی شرکت های اجاره ای را تعطیل کنید تا ببینید چقدر متخصص دارید.

کرونا در ایران – بازگشت کارمندان به محل کار از روز شنبه و بازگشایی مدارس تا پایان آباندر حالی که مقامات بهداشتی ایران در مورد وقوع موج ششم هشدار داده‌اند، سازمان اداری و استخدامی ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد از روز شنبه تمامی کارمندان دستگاه‌های اجرایی و ادارات موظف می‌شوند در محل کار خود حضور داشته باشند.

عربستان به دنبال دستیابی به وضعیت «کربن خنثی» تا سال ۲۰۶۰ استعربستان سعودی که اولین صادرکننده نفت خام در جهان محسوب می‌شود یکی از کشورهایی است که فعالیت‌هایش بیشترین آلودگی زیست محیطی را رقم می‌زند.

تحصن معترضان به نتایج انتخابات در بغداد ادامه داردبه دنبال کاهش بی‌سابقه‌ شمار‌ آرای حشد الشعبی و گروه‌های وابسته به ایران در انتخابات پارلمانی عراق، تحصن این گروه‌ها در «منطقه سبز بغداد» در اعتراض به

شرکت‌کنندگان در این گردهمایی خواستار فعالیت‌های تعاملی درباره مشکلات اقلیمی شده و گفت‌وگوهایی چندجانبه در رابطه با بحران زیست‌محیطی انجام دادند.این گردهمایی که با عنوان «چگونه رهبران سعودی از توانایی جوانان بهره ببرند»، آغاز به کار کرده است، نورا العیسی، تحلیلگر ارشد سیاست‌های بین المللی در وزارت انرژی، یحیی الخوجه مشاور وزارت انرژی، نوره السدیری، محقق ارشد در کمیته ملی توسعه انرژی پاک و عبدالعزیز البرکه، تحلیلگر مسائل انرژی در وزارت انرژی سعودی نظرات خود را درباره مسائل زیست‌محیطی و ایجاد یک جامعه پایدار ارائه دادند.گردهمایی جوانان سبز، تجارب برخی از جوانان شاغل در بخش انرژی در پادشاهی عربی سعودی و اشتیاق آنها برای ایجاد جامعه‌ای پایدار و تاثیر این تجارب در زندگی آنان را مورد مناقشه قرار داد. در این گردهمایی همچنین چگونگی مشارکت هدفمند جوانان در بخش انرژی و بهره‌برداری از ایده‌های آنها در روند تصمیم‌گیری‌های مرتبط با کار و زندگی روزمره مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

شرکت‌کنندگان همچنین بر لزوم ترویج و حمایت از تلاش‌های جوانان در حفظ محیط زیست و استفاده از انرژی‌های پاک تاکید کردند.

در این گردهمایی کارگاه‌هایی در مورد آینده فعالیت‌های اقلیمی تشکیل شد و ایجاد کمیته‌های پیگیری با حضور جوان فعال در حوزه محیط زیست و اجرای فعالیت‌های متناسب با رویکردهای زیست محیطی مورد بحث قرار گرفت.

در این کارگاه‌ها همچنین بر آموزش جمعی جوانان در بخش محیط زیست و چشم‌انداز ارتقا جوانان به نیروهای تصمیم‌گیر در بخش‌های مرتبط با محیط زیست گفت‌وگو شد و همزمان در مورد انتخاب بهترین روش‌ها برای افزایش پوشش گیاهی، احیای زمین‌های تخریب‌شده، حفاظت از دریاها و کاهش انتشار کربن تبادل‌نظر صورت گرفت.