آغاز تحصن معلمان در اعتراض به عدم تحقق خواسته‌های صنفی | DW | 29.01.2022

09/11/1400 07:06 ب.ظ

معلمان در سراسر ایران در پاسخ به فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان تحصن خود را آغاز کردند. معلمان به عدم اجرای طرح‌های رتبه‌بندی و همسان‌سازی اعتراض کردند و خواستار آزادی معلمان زندانی شدند.

معلمان در سراسر ایران در پاسخ به فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان تحصن خود را آغاز کردند. معلمان به عدم اجرای طرح‌های رتبه‌بندی و همسان‌سازی اعتراض کردند و خواستار آزادی معلمان زندانی شدند. در پاسخ به فراخوان تشکل‌های صنفی فرهنگیان در بسیاری از شهرهای ایران معلمان دست از کار کشیدند و تحصن کردند. مهم‌ترین درخواست این معلمان"همسان‌سازی حقوق همه مشاغل" و"آزادی معلمان زندانی" بوده است.

محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران در توییتر به سرکوب معلمان اعتراض کرده و نوشته است: «تمام قدرت امنیتی شما سرکوب و بازداشت معلمان ، کارگران ، دانشجویان ، بازنشستگان و فعالان حقوق بشر است. همه توان شما آزار و اذیت زندانیان سیاسی است والا آن قدر توان و قدرت ندارید که صداوسیمای ملی‌تان را محافظت کنید که هک نشود.»

سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران در توییتی دیگر با انتشار تصاویر معلمان معترض خبر داد که این تحصن سرتاسری دست‌کم در ۲۰۰ شهر و منطقه و ناحیه در حال برگزاری است. در فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان که روز شنبه ۹ بهمن منتشر شده آمده است که تحصن سراسری معلمان به مدت دو روز ادامه خواهد داشت و آموزش حضوری و یا مجازی در طول این دو روز متوقف خواهد شد. این شورا در کانال تلگرامی خود همچنین از استقبال گسترده معلمان ایرانی از فراخوان این تشکل صنفی گزارش داده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

معلمان سراسر ایران در اعتراض به برآورده نشدن خواسته‌های خود تحصن کردنددر آغاز اعتراضی چند روزه، معلمان سراسر ایران روز شنبه، ۹ بهمن، در ده‌ها شهر ایران در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود تحصن کرده و از رفتن به کلاس‌ها سر باز زدند.

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

معلمان ایران برای پنجمین بار در دو ماه گذشته دست به‌ تحصن سراسری زدندمعلمان ایرانی در شهرها و استان‌های مختلف با هدف همسان‌سازی حقوق همه مشاغل، اجرای تحصیل رایگان و آزادی معلمان زندانی دست از کار کشیده و در محل کار خود من هم در این جامعه نسبت به خودم بدوی و وحشی تدریس کرده ام

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

بلاروس: در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ می‌شویمرئیس جمهور بلاروس اعلام کرد که این کشور در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی نزدیک به ۱۷ هزار مبتلای جدید، افزایش ابتلا در کودکانهمزمان با افزایش موارد روزانه ابتلا به کرونا در ایران، یک عضو ستاد مقابله با کرونا درباره کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو برای کودکان و بزرگسالان در بیمارستان‌ها هشدار داد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان روز شنبه ۹ بهمن (۲۹ ژانویه) از تحصن سراسری معلمان ایرانی در بسیاری از شهرهای ایران از جمله شیراز، کرج، همدان، بابل، بوشهر، مریوان، سنندج، گچساران، نیشابور و بابل خبر داد.

در پاسخ به فراخوان تشکل‌های صنفی فرهنگیان در بسیاری از شهرهای ایران معلمان دست از کار کشیدند و تحصن کردند.

مهم‌ترین درخواست این معلمان"همسان‌سازی حقوق همه مشاغل" و"آزادی معلمان زندانی" بوده است.

محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران در توییتر به سرکوب معلمان اعتراض کرده و نوشته است: «تمام قدرت امنیتی شما سرکوب و بازداشت معلمان ، کارگران ، دانشجویان ، بازنشستگان و فعالان حقوق بشر است. همه توان شما آزار و اذیت زندانیان سیاسی است والا آن قدر توان و قدرت ندارید که صداوسیمای ملی‌تان را محافظت کنید که هک نشود.»

سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران در توییتی دیگر با انتشار تصاویر معلمان معترض خبر داد که این تحصن سرتاسری دست‌کم در ۲۰۰ شهر و منطقه و ناحیه در حال برگزاری است.

در فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان که روز شنبه ۹ بهمن منتشر شده آمده است که تحصن سراسری معلمان به مدت دو روز ادامه خواهد داشت و آموزش حضوری و یا مجازی در طول این دو روز متوقف خواهد شد. این شورا در کانال تلگرامی خود همچنین از استقبال گسترده معلمان ایرانی از فراخوان این تشکل صنفی گزارش داده است.

در ادامه این گزارش تاکید شده است: «تحصن در حالی با شکوه برگزار گردید که از روزهای قبل نیروهای امنیتی و حراستی‌ها با تهدید و ارعاب کوشیدند فعالان صنفی و اعضای شورای هماهنگی را منکوب نمایند. اما معلمان مصمم به ادامه راه خود هستند.»

اعتراض معلمان ایرانی در هفته‌های اخیر ادامه داشته است و نیروهای امنیتی برخی از معلمان را بازداشت کردند.

اعتراضات معلمان، پرستاران و بازنشستگان به دلیل مشکلات معیشتی و اقتصادی بیشتر شده است. گرانی و تورم لجام‌گسیخته زندگی را برای فرهنگیان کشور سخت‌تر کرده است. فعالانی که در اعتراض‌ها و تحصن‌ها شرکت کردند می‌گویند مقامات به جای پاسخ دادن به مطالبات آنها راه سرکوب و ارعاب را در پیش گرفته‌اند.تجمع سراسری معلمان در اعتراض به طرح رتبه‌بندی تصویب شده در مجلس