آغاز دوباره تظاهرات علیه تغییرات اقلیمی از سیدنی تا پاریس

08/09/1398 04:10 ب.ظ

آغاز دوباره تظاهرات علیه تغییرات اقلیمی از سیدنی تا پاریس جزئیات بیشتر🔽

دانش آموزان سیدنی استرالیا آغازگر دوباره «تظاهرات جهانی علیه تغییرات اقلیمی» از روز جمعه بودند. شاید یکی از دلایل اصلی خشم دانش آموزان استرالیایی، آتش سوزی جنگل های این کشور در هفته های گذشته است. کارشناسان گرم شدن و خشکسالی را دلیل اصلی این آتش سوزی ها می دانند. در آتش سوزی های اخیر استرالیا دست کم چهارنفر کشته شدند و بیش از ۲.

۵ میلیون هکتار جنگل و زمین کشاورزی نابود شد.

دانش آموزان روز جمعه ابتدا در سیدنی با شعارهایی چون «اقلیم در حال تغییر است چرا ما نیستیم» به خیابان آمدند. معترضان می گویند دولت استرالیا واکنش مناسبی به تغییرات اقلیمی نشان نمی دهد. استرالیا تعهد کرده است که میزان انتشار دی اکسید کربن را تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۲۶ درصد کاهش دهد. با این حال داده ها نشان می دهد انتشار گازهی گلخانه ای استرالیا در ۱۲ ماهه منتهی به ژوئن گذشته کاملا بدون تغییر بوده است.

با آغاز تظاهرات علیه تغییرات اقلیمی در استرالیا شهرهای دیگر جهان نیز آماده برگزاری تظاهرات محیط زیستی می شوند. در شهر پاریس فعالان محیط زیست با یورش به مرکز تجاری حومه مدرن شهر، لادفانس، اجازه حضور مشتری ها را در داخل این مرکز تجاری ندادند. به گفته این فعالان مصرف گرایی ناشی از نظام سرمایه داری عامل اصلی گرم شدن زمین و نهایتا نابودی آن است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ادامه جدال مجازی بانک مرکزی و صادرکنندگان؛ دلار آزاد دوباره صعود کردبا وجود کاهش قیمت رسمی ارز از سوی بانک مرکزی ایران، نرخ دلار آزاد در بازار تهران بار دیگر سیر صعودی به خود گرفت.

آلمان درخواست آمریکا برای همراهی با سیاست‌های ترامپ علیه ایران را رد کردآلمان درخواست آمریکا برای همراهی با سیاست‌های ترامپ علیه ایران را رد کرد سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان اعلام کرد که این کشور برخلاف آمریکا رویکرد فشار حداکثری آمریکا علیه ایران را دنبال نمی‌کند. واقعا سیاست کاری اروپا در مقابل رژیم_تروریستی در ایران شرم آور و نفرت برانگیز هست ! اروپا_حیا_کن_تروریست_را_رها_کن ! ✊ شما فک کن که آلمان ، آمریکا رو بی خیال بشه بچسبه به شما عنتر آخوندهای دوزاری !!! مرگ_بر_جمهوری_اسلامی دروغ محض اصلا حقيقت نداره RegimeChange iranprotest

هشدار فرانسه به ایران در باره احتمال بازگشت تحریم‌های جهانی علیه تهراندولت فرانسه شامگاه چهارشنبه 27 نوامبر به ایران هشدار داد که چنانچه مشکلات مربوط به نقض مکرر تعهداتش فرانسه با اینگونه رفتارها و گفتارها ، تنها'انفعال' و'بی عُرضگی در انجام تعهدات برجامی' خود را پوشش می دهد. عجب خری است این فرانسه! مگه تحریم دیگه ای هم مونده

فرانسه تهدید کرد مکانیسم ماشه علیه ایران فعال می‌شودوزیر امور خارجه فرانسه: ایران هر دو ماه یکبار یک شکاف جدید ایجاد می‌کند، به صراحت می‌توانم بگویم ما به فعال‌سازی مکانیسم ماشه تحریم‌های اقتصادی ( برگرداندن تحریم‌های بین‌المللی ) فکر می‌کنیم جهان هیچ غلطی نمیتونه بکنه... ماشه چیه ... تحریم ها هم ذره ای اثر نداره فوقش سه تومن دیگه میزاریم رو قیمت بنزین یکم پیش این حرفارو دوستم میزد منم به عمق درکش از دنیا نگاه میکردم و نمیدونستم برا فهمش گریه کنم یا بخندم یعنی بعدش دیگه پژو و توتال میرن و قرارداد خرید ایرباس منتفی میشه؟ دیگه نفتمون رو نمیخرید؟ سرمایه گذاری نمیکنید؟ نفتکشمون رو بیمه نمیکنید؟ دیگه با بانک هامون مبادله نمیکنید؟ داره پیر زن رو از تاکسی خالی میترسونه پس شکایت ایران علیه ترامپ برای زدن زیر قرارداد چی شد؟

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: متحدان ناتو باید تهدیدات علیه ترکیه را جدی بگیرندابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد که متحدان ناتو باید تهدیدات علیه ترکیه را جدی بگیرند. - خبرگزاری آناتولی

گزارشگران بدون‌مرز تهدیدات سفیر ایران در لندن علیه روزنامه‌نگاران را محکوم کردگزارشگران بدون مرز حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در بریتانیا را به دلیل انتقال تهدیدات سرویس‌های Iranian university teacher Abolfazel Bahrampoor advocate for using torture earlier this month, saying that “according to Qoran opponents must be tortured to death. They must be hanged and their right hands and left foots must be cut into pieces.”

دانش آموزان استرالیایی پس از یک دوره سکوت بار دیگر روز جمعه را برای تظاهرات علیه گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی انتخاب کردند. گرتا تونبرگ، نوجوان سوئدی پیشنهاد کرده است تا همه دانش آموزان در روزهای جمعه به عنوان روز «مبارزه جهانی با تغییرات اقلیمی» به خیابان بیایند. گرتا تونبرگ، نوجوان سوئدی که به سمبل این مبارزات تبدیل شده پس از سپری کردن هفته ها در ایالات متحده با یک قایق بادبانی به سوی اروپا و پرتغال در حال حرکت است.

شاید یکی از دلایل اصلی خشم دانش آموزان استرالیایی، آتش سوزی جنگل های این کشور در هفته های گذشته است. کارشناسان گرم شدن و خشکسالی را دلیل اصلی این آتش سوزی ها می دانند. در آتش سوزی های اخیر استرالیا دست کم چهارنفر کشته شدند و بیش از ۲.۵ میلیون هکتار جنگل و زمین کشاورزی نابود شد.

دانش آموزان روز جمعه ابتدا در سیدنی با شعارهایی چون «اقلیم در حال تغییر است چرا ما نیستیم» به خیابان آمدند. معترضان می گویند دولت استرالیا واکنش مناسبی به تغییرات اقلیمی نشان نمی دهد. استرالیا تعهد کرده است که میزان انتشار دی اکسید کربن را تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۲۶ درصد کاهش دهد. با این حال داده ها نشان می دهد انتشار گازهی گلخانه ای استرالیا در ۱۲ ماهه منتهی به ژوئن گذشته کاملا بدون تغییر بوده است.

با آغاز تظاهرات علیه تغییرات اقلیمی در استرالیا شهرهای دیگر جهان نیز آماده برگزاری تظاهرات محیط زیستی می شوند.

در شهر پاریس فعالان محیط زیست با یورش به مرکز تجاری حومه مدرن شهر، لادفانس، اجازه حضور مشتری ها را در داخل این مرکز تجاری ندادند. به گفته این فعالان مصرف گرایی ناشی از نظام سرمایه داری عامل اصلی گرم شدن زمین و نهایتا نابودی آن است.

در آلمان هم فعالان محیط زیست در مقابل پارلمان فدرال این کشور به داخل آب پریدند تا اعتراض خود را به سیاست های زیست محیطی دولت آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور اعلام کنند. هزاران نفر نیز در برلین پایتخت آلمان تظاهرات این روز را از ساعتی پیش آغاز کرده اند.

آغاز دوباره تظاهرات روز جمعه دانش آموزان در حالی است که مادرید، پایتخت اسپانیا، از روز دوم تا سیزدهم دسامبر (۱۱ تا ۲۲ آذر) میزبان کنفرانس مبارزه با تغییرات اقلیمی، موسوم به «کوپ ۲۵» است.