آغاز اعتصاب غذای دیپلمات سابق آمریکایی در محل مذاکرات وین

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بری روزن، دیپلمات سابق آمریکایی و از گروگان‌های پیشین این کشور در ایران، اعتصاب غذای خود را در حمایت از زندانیان غربی و دوتابعیتی در ایران آغاز کرد.این

بری روزن 77 ساله، در بین 52 شهروند آمریکایی بود که در سال 1979 و در جریان حمله انقلابیون اسلام‌گرا به سفارت آمریکا در تهران، گروگان گرفته شد.روزن در اظهارات خود گفت، دولت بایدن و ایران می‌باید رویکرد خود را نسبت به مذاکرات غیرمستقیم این دو کشور درخصوص زندانیان غربی تغییر دهند. این مذاکرات آوریل سال گذشته و همزمان با مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» آغاز شده بود و قدرت‌های اروپایی، روسیه و چین به عنوان میانجی، پیام‌ها را بین دو طرف تبادل می‌کردند.

این دیپلمات پیشین آمریکایی درباره رویکرد پیشنهادی خود گفت، آمریکا باید به ایران بگوید که پیش از احیای برجام، این کشور می‌باید تمام بازداشت‌شدگان را آزاد کند. او در این زمینه تصریح کرد: «اگر توافقی وجود داشته باشد، می‌خواهم اطمینان پیدا کنم که اگر آن‌ها دوباره اقدام به گروگان‌گیری کردند، تمام توافقات بی‌اثر شود.»

او پیشتر گفته بود، زندانیان نباید به عنوان اهرم چانه‌زنی توسط «رژیم غیرقابل اعتماد» ایران مورد سوءاستفاده قرار گیرند. در حال حاضر ده‌ها شهروند خارجی و دو تابعیتی در ایران زندانی هستند. سازمان‌های حقوق بشری اقدام سازمان‌های اطلاعاتی ایران در بازداشت و صدور احکام سنگین علیه شهروندان خارجی را به هدف باج‌گیری، چانه‌زنی و کسب امتیاز در معاملات اقتصادی و سیاسی با کشورهای غربی می‌دانند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

سفرهای بین‌شهری با اتوبوس به قره‌باغ در آذربایجان آغاز می‌شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شرایط ناپایدار کرونا در تهران / رشد ۱۵ درصدی مراجعات سرپایی کووید در استانفرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران: *شرایط در تهران ناپایدار و شکننده است *در تهران بخش زیادی از مراجعین به بخش‌های خصوصی و مطب‌ها مراجعه می‌کنند *در مجموع شرایط عمومی مطلوب اما شکننده است *تعداد فوتی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته ۷ نفر بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نارضایتی سفیر سابق ایران در مسکو از بدعهدی ایران در قبال روسیهمعلوم نیست سفیر ایرانه یا روسیه. در دنیای وارونه ای زندگی می‌کنیم. این یارو ایرانی است یا روس؟ عجب خر تو خری است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بهترین بازیگر در بحران اوکراین؛ ناتو در صورت حمله روسیه چه خواهد کرد؟ینس استولتنبرگ بدون دادن جزئیات بیشتر اعلام کرده است که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو طی روزهای آینده توافقنامه‌ای برای همکاری بیشتر در زمینه امنیت سایبری با کی‌یف به امضا خواهد رساند. ناتو امتحان خودش را پس داده برای سرکیسه کردن اعضا تاسیس شده در بحران قبلی اکراین و کریمه چه کردند؟در بحران گرجستان چه کردند ؟ یک مشت ترسو که جمع شدند دور هم اگر ضعیفی مقابل انها قرار بگیره میریزند سرش بیچاره اش میکنند مثل افغانستان و عراق ولی در مقابل روسیه نفس نمیتوانند بکشند کاش اوکراین به ناتو برود بعد ناتو کمک اش می کند آلمان علاقه ای به ناراحت کردن ارباب پوتین ندارد، احتمالا ناتو کاری نخواهد کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در تهران در اعتراض به وضعیت بد معیشتیگزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اجتماع صدها آتش‌نشان مقابل شهرداری تهران در اعتراض به بی‌توجهی مقام‌های مسئول به مشکلات شغلی آنها است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »