آغاز فعالیت نیروهای صلح روسیه در قره‌باغ کوهستانی | DW | 21.11.2020

01/09/1399 09:54:00 ب.ظ

پس از برقراری آتش‌بس در قره‌باغ، روسیه نیروهای حافظ صلح را به منطقه اعزام کرد. اکنون پست‌های نگهبانی در منطقه قره‌باغ کوهستانی ایجاد شده است و صدها خودرو هلی‌کوپتر در حال رصد آتس‌بس هستند.

پس از برقراری آتش‌بس در قره‌باغ، روسیه نیروهای حافظ صلح را به منطقه اعزام کرد. اکنون پست‌های نگهبانی در منطقه قره‌باغ کوهستانی ایجاد شده است و صدها خودرو هلی‌کوپتر در حال رصد آتس‌بس هستند. در صورتی که یکی از طرف‌ها علیه حضور این نیروها اعتراض نکنند، ماموریت آنها برای پنج سال دیگر تمدید می‌شود.

شرایط اعزام نیروهای روسی در توافق‌نامه‌ مشترک روسای جمهور آذربایجان و روسیه، ولادیمیر پوتین و الهام علی‌اف، و نخست وزیر ارمنستان، نیکول پاشینیان مشخص شده است.

بر اساس این سند که روز نهم نوامبر سال جاری امضا شد، نیروهای حافظ صلح روسیه متشکل از یک‌هزار و ۹۶۰ سرباز، ۹۰ دستگاه نفربر زرهی و صدها خودرو و وسایل دیگر است. قرار است هلی‌کوپترهای تهاجمی روسی از نیروهای زمینی محافظت کنند.

نیروهای روسیه در مناطقی که ارمنستان باید به آذربایجان برگرداند حضور نخواهند داشت، بلکه"خط تماس" بین دو طرف در منطقه مورد مناقشه کنترل می‌کنند. ایجاد ۱۸ پاسگاه وزارت دفاع روسیه ۱۸ پاسگاه دیده‌بانی در منطقه ایجاد کرده است که نه پایگاه در شمال و نه پایگاه در جنوب آن قرار دارند. headtopics.com

تانک و‌هلی کوپتر نمیخاد که ، پوتین گفت تمومش کنین ینی تمومه این قرتی بازیا چیه

هفت پست موقت دیگر هم در «کُریدور» لاچین که منطقه را به ارمنستان متصل می‌کند دایر شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>