آغاز محاکمه متهمان حمله به دفتر مجله «شارلی ابدو» فرانسه

12/06/1399 04:51:00 ب.ظ

روند رسیدگی به پرونده حمله سال 2015 به دفتر مجله شارلی ابدو و همچنین بازار یهودیان در فرانسه آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

روند رسیدگی به پرونده حمله سال 2015 به دفتر مجله شارلی ابدو و همچنین بازار یهودیان در فرانسه آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی 02.09.2020 پاریس/خبرگزاری آناتولی روند رسیدگی به پرونده قضایی در مورد حملات به دفتر مجله شارلی ابدو و همچنین بازار یهودیان در ژانویه 2015 در پاریس که در آن 17 نفر جان خود را از دست داده بودند، آغاز شد.

در این پرونده که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود٬ 14 تن محاکمه می‌شوند. سه نفر از متهمان در سال 2015 به سوریه گریخته و به گروه تروریستی داعش پیوستند. به همین دلیل این 3 نفر به صورت غیرحضوری و 11 متهم دیگر به صورت حضوری در جلسات دادرسی محاکمه می‌شوند.

در میان متهمان دو شهروند ترکیه به نامهای علی ریزا پولات 35 ساله که در فرانسه زندگی می‌کند و متین کاراسولار 50 ساله که در بروکسل پایتخت بلژیک زندگی می‌کند٬ حضور دارند. پولات، کاراسولار و سایر متهمان به تهیه سلاح و پشتیبانی لجستیکی از مهاجمان متهم هستند. همچنین گفته می‌شود که پولات از نزدیکان «آمدی کولیبالی» از مهاجمان این حمله است.

برای متهمان مجازات از 10 سال زندان تا حبس ابد خواسته شده و انتظار می‌رود که رای نهایی روز 10 نوامبر صادر شود. گفتنی است در حملات به مجله شارلی ابدو و بازار یهودیان در پاریس در روزهای هفتم و نهم ژانویه سال 2015 ٬ هفده تن کشته شدند. دو برادر به نام‌های سعید و شریف کوآچی و همچنین آمدی کولیبالی از عاملان این حملات نیز توسط پلیس کشته شدند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آغاز توزیع سیم کارتهای دانش آموزی به زودیوزیر آموزش و پرورش به درک کامل موقعیتی که اکنون در آن قرار گرفته ایم تاکید کرد و گفت: با پدیده غافلگیرکننده ای روبرو شدیم که همه مناسبات اجتماعی را تحت الشعاع قرار داد و از جمله آنها آموزش بود. در ادبیات جهانی از آموزش در این روزها تحت عنوان آموزش در بحران یاد می کنند. هیچ تصویری از آینده بیماری نداریم و در شرایط عدم قطیت کامل حرکت می کنیم.

دولت آلمان حمله راست‌گرایان افراطی به ساختمان پارلمان را «شرم‌آور» خواندشماری از هواداران جریان راست افراطی در آلمان در ادامه حرکت اعتراضی خود نسبت به محدودیت‌های وضع شده از سوی دولت برای مقابله با موج جدید کرونا اوایل هفته جاری تلاش کردند که با زور وارد ساختمان پارلمان در شهر برلین شوند.

حمله انتحاری با خودرو بمب‌گذاری شده به قرارگاه نیروهای امنیتی در پکتیا - BBC News فارسیمقام‌های محلی ولایت پکتیا در جنوب شرق افغانستان تایید کردند که در یک حمله انتحاری با یک خودرو بمب‌گذاری شده، سه سرباز پلیس کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده است. در این حمله دو مهاجم انتحاری که قصد ورود به این قرارگاه را داشتند نیز کشته شدند. طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته است.

حمله هوایی اسرائیل به محل نشست افسران ایرانی و سوری

حمله با چاقو به یک روحانی در مشهد

صدمین سالروز اشغال بخارا به دست ارتش سرخ؛ بخارایی که به گردگردان افتاد - BBC News فارسیدر ماه سپتامبر سه جمهوری آسیای میانه جشن استقلال دارند: ازبکستان و تاجیکستان و سرانجام ترکمنستان. تضاد غریبی در این امر نهفته است که در همین ماه سپتامبر صد سال پیش امارتی سقوط کرد که این سه کشور را دربر داشت. در واقع، این کشورها که این روزها بیست‌ونهمین سالروز استقلال‌شان را تجلیل می‌کنند، از خاکستر سرزمینی برخاسته‌اند که صد سال پیش به چنگ بی‌امان ارتش سرخ افتاد و متلاشی شد.