آغاز رزمایش دریایی آمریکا با ۱۰ کشور جنوب شرق آسیا

02/09/2019 11:02:00 ق.ظ

آغاز رزمایش دریایی آمریکا با ۱۰ کشور جنوب شرق آسیا جزئیات بیشتر🔽

آسه آن, چین

آغاز رزمایش دریایی آمریکا با ۱۰ کشور جنوب شرق آسیا جزئیات بیشتر🔽

نیروی دریایی میانمار نیز به برغم تحریم هایی که واشنگتن به دلیل «پاکسازی نژادی» مسلمانان روهینگیا بر ضد این کشور اعمال کرده در این تمرین های مشترک نظامی مشارکت دارد.

مانورهای مشترک دریایی بی سابقه میان ایالات متحده آمریکا و ۱۰ کشور جنوب شرق آسیا در حالی از روز دوشنبه ۲ سپتامبر آغاز شد که اختلافات میان پکن و واشنگتن بر سر مسائل مختلف جدا از تعرفه های تجاری به نفوذ و مناقع منطقه ای نیز کشیده شده است.هشت کشتی جنگی، چهار جنگنده هوایی و بیش از یک هزار سرباز در این تمرین های نظامی مشارکت داشته باشند. رزمایش دریایی مشترک آمریکا با ده کشور عضو «اتحادیه جنوب شرق آسیا» آسه آن، روز دوشنبه از یک پایگاه دریایی در منطقه پاتایا در تایلند شروع شد و قرار است پنج روز به طول بیانجامد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

واکنش سخنگوی انصارالله یمن به تقدیم استوارنامه سفیر این کشور به ظریفسخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به تقدیم استوارنامه سفیر جدید این کشور در تهران به وزیر خارجه کشورمان، گفت، این اقدام به تمام تحلیل‌ها در مورد موضع ایران در رابطه با مجلس اعلای سیاسی و دولت نجات ملی یمن پایان می‌دهد.

اعتراض سازمان محیط‌ زیست ایران به سیاست جمعیتی این کشور

مانور دریایی ایران در منطقه ۲۰ درصد حاکمیت ایران در خزر | DW | 01.09.2019مانور دریایی ارتش ایران صبح روز یکشنبه دهم شهریور (اول سپتامبر) آغاز شد. در این رزمایش انواع یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی اعم از ناوشکن‌ها، ناو موشک‌انداز، هواپیمای بال ثابت و بالگرد و همچنین تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش شرکت کرده‌اند.

طوفان دریایی دوریان جزایر باهاما را تهدید می‌کندطوفان دریایی دوریان اکنون به طوفان درجه پنج تبدیل شده است. طوفان درجه پنج در مقیاس اندازه گیری شدت طوفان ها شدیدترین طوفان محسوب می شود.

توفان دریایی «دوریان» با سرعت ۲۸۵ کیلومتر در ساعت به آمریکا نزدیک می‌شود؛ نگرانی از پیامد فاجعه‌‌بارتوفان «دوریان» به یک توفان دریایی سهمگین درجه ۵ تبدیل شده و به سواحل باهاما در جنوب شرقی آمریکا رسیده است. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط «مرکز ملی توفان آمریکا»، این توفان روز یکشنبه ۱۰ شهریو

وزیر کشور:‌ احراز هویت‌های انتخابات امسال صددرصد الکترونیکی برگزار می‌شود- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimوزیر کشور گفت: با هماهنگی‌های لازم، احراز هویت‌های انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی به صورت صددرصد الکترونیکی برگزار می‌شود. 🎥 وزیر کشور در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت: احراز هویت‌ها در انتخابات امسال صددرصد الکترونیکی انجام می‌شود

Aa مانورهای مشترک دریایی بی سابقه میان ایالات متحده آمریکا و ۱۰ کشور جنوب شرق آسیا در حالی از روز دوشنبه ۲ سپتامبر آغاز شد که اختلافات میان پکن و واشنگتن بر سر مسائل مختلف جدا از تعرفه های تجاری به نفوذ و مناقع منطقه ای نیز کشیده شده است.به گزارش ایسنا به نقل از شبکه المسیره، محمد عبدالسلام، رئیس هیات مذاکره‌کنندگان یمن و سخنگوی جنبش انصارالله در واکنش به تقدیم استوارنامه سفیر جدید یمن در تهران به وزارت امور خارجه، گفت: محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران استوارنامه ابراهیم محمد الدیلمی، سفیر جدید یمن در تهران را دریافت کرد.رئیس سازمان محیط‌ زیست ایران شما می‌توانید جمعیت کشور را به 150 میلیون نفر برسانید، اما پتانسیل تامین غذا تنها برای 55 تا 60 میلیون نفر را داریم.ایران مانور دریایی ایران در منطقه ۲۰ درصد حاکمیت ایران در خزر مانور دریایی"امنیت پایدار ۹۸" ارتش ایران در دریای خزر با رمز"یا حسین" آغاز شد.

هشت کشتی جنگی، چهار جنگنده هوایی و بیش از یک هزار سرباز در این تمرین های نظامی مشارکت داشته باشند. رزمایش دریایی مشترک آمریکا با ده کشور عضو «اتحادیه جنوب شرق آسیا» آسه آن، روز دوشنبه از یک پایگاه دریایی در منطقه پاتایا در تایلند شروع شد و قرار است پنج روز به طول بیانجامد. وی همچنین از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از کشور، ملت، وحدت و استقلال یمن تقدیر و تشکر کرد. سفارت ایالات متحده آمریکا در بانکوک در بیانیه ای ضمن تایید آغاز این تمرین های نظامی اعلام کرد که رزمایش یاد شده به مدت پنج روز در آب های خلیج تایلند و دریایی جنوبی چین برگزار خواهد شد.5 میلیارد دلار است. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ماه گذشته میلادی به عنوان میهمان در نشست منطقه ای ده کشور عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا، آسه آن شرکت کرد. در این راستا مهدی المشاط از سفیر کشورش در تهران خواست تا سلام وی را به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران برساند. ترویج راهبردهای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای تعامل و همکاری با کشورهای حوزه اقیانوس هند و آرام از جمله اهداف مایک پمپئو برای شرکت در این نشست عنوان شده بود. این رزمایش با توجه به نامشخص ماندن مرزهای آبی این کشور با ترکمنستان و جمهوری آذربایجان در بخش جنوبی دریای خزر می‌تواند سبب شود که این کشورها هم توان نظامی خود را تقویت دهند و خزر را به طرف نظامی‌شدن سوق دهند.

به گفته برخی تحلیلگران، برگزاری این مانوور به عنوان بخشی از استراتژی رئیس جمهوری آمریکا در جنوب شرق آسیا درست در بحبوحه جنگ تجاری و بالاگرفتن اختلافات میان واشنگتن و پکن طراحی شده و یکی از مهمترین اهداف آن به چالش کشیدن چین در مسائل منطقه ای است. به گزارش ایسنا، ابراهیم محمد الدیلمی، سفیر جدید یمن در تهران بعد از ظهر امروز با دکتر محمدجواد ظریف دیدار و استوارنامه خود را تسلیم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران کرد. با کاهش این میزان و 2 برابر شدن بهره‌وری به میزان تولید امروز می‌رسیم. دو ابر قدرت اقتصادی جهان جدا از اختلافات بزرگ تجاری که دامنه آن بسیار وسعت یافته بر سر نفوذ در دریای جنوبی چین، بزرگ‌ترین ناحیهٔ دریایی جهان که سرشار از منابع طبیعی و ذخایر انرژی است با یکدیگر نزاع دارند. پکن ادعای مالکیت بر کل این پهنه آبی را دارد در حالی که کشورهای ویتنام، فیلیپین، مالزی و برونئی نیز هر یک مدعی مالکیت بر بخش هایی از این دریا و جزایر آن هستند. چین طی سالهای اخیر با تقویت کنترل بر جزایر این ناحیه دریایی و استقرار تسلیحات و تجهیزات نظامی در آن، بر ادعای خود جهت مالکیت بر کل دریای جنوبی چین به عنوان یک منطقه دریایی حیاتی برای تجارت جهانی تاکید کرده است. به همین دلیل افزایش جمعیت باید به شرط تامین نیازهای‌شان از خارج انجام بشود». این درحالیست که واشنگتن دریای جنوبی چین را بخشی از آب های بین المللی می داند و بر حق قانونی کشتی‌ها و زیردریایی‌هایش جهت تردد در این دریا تأکید می‌ورزد. به گفته برخی از کارشناسان امور خزر ایران دومین قدرت نظامی در خزر محسوب می‌شود.

واشنگتن همچنین اقدامات پکن در نظامی و انحصاری کردن کنترل بر دریای جنوبی چین را تهدیدی برای امنیت این منطقه از آسیا قلمداد می کند. بیشتر بخوانید : .