آغاز مذاکرات صلح افغانستان با حضور مایک پمپئو

22/06/1399 03:20:00 ب.ظ

🔺آغاز مذاکرات صلح افغانستان با حضور مایک پمپئو ⚡️مذاکرات صلح افغانستان روز شنبه ۱۲ سپتامبر با حضور وزیر خارجه ایالات متحده در قطر آغاز شد و مایک پمپئو در روز نخست آن سخنرانی کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. مذاکرات صلح افغانستان روز شنبه ۱۲ سپتامبر با حضور وزیر خارجه ایالات متحده در قطر آغاز شد و مایک...

مذاکرات صلح افغانستان روز شنبه ۱۲ سپتامبر با حضور وزیر خارجه ایالات متحده در قطر آغاز شد و مایک پمپئو در روز نخست آن سخنرانی کرد. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود بر حق مردم افغانستان برای تعیین نظام سیاسی کشورشان تاکید کرد و گفت که ایالات متحده خواهان افغانستان «مستقل، متحد و دموکراتیک» است.

او از هیات‌ نمایندگی حکومت افغانستان و نمایندگان طالبان خواست که دیدگاه‌های تمامی گروه‌ها در افغانستان از جمله زنان، اقلیت‌ها و قربانیان را در مذاکرات لحاظ کنند. وزیر خارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می کنم هرکسی که امروز اینجا نشسته است می داند که برای رسیدن به این روز، سخت کار شده و فداکاری صورت گرفته و برای زنده نگه داشتن آن باید سخت کار شود و فداکاری صورت پذیرد تا نتیجه مذاکرات منجر به صلحی پایدار شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه آمریکا آغاز مذاکرات صلح در افغانستان را یک «فرصت تاریخی» خواند🔺وزیر خارجه آمریکا آغاز مذاکرات صلح در افغانستان را یک «فرصت تاریخی» خواند ⚡️مایک پمپئو آغاز این مذاکرات را یک فرصت تاریخی برای افغانستان برای پایان دادن به چهار دهه جنگ و خونریزی در آن کشور خواند.

مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان فردا آغاز می‌شود

نخستین نشست مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان در قطر آغاز شد

مذاکرات تاریخی صلح افغانستان در دوحه آغاز شدنخستین نشست مذاکرات میان دولت افغانستان و گروه شبه‌نظامی طالبان، در دوحه پایتخت قطر آغاز شد. قرار است این مذاکرات به دو دهه درگیری و جنگ در افغانستان که منجر به کشته شدن ده‌ها هزار نظامی و غیرنظامی شده، پایان دهد.

طالبان: مذاکرات بین الافغانی 12 سپتامبر سال جاری آغاز می‌شودسخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر از آغاز مذاکرات بین الافغانی میان هیات این گروه و دولت افغانستان در 12 سپتامبر در دوحه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی