آغاز مذاکرات صلح افغانستان با حضور مایک پمپئو

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺آغاز مذاکرات صلح افغانستان با حضور مایک پمپئو ⚡️مذاکرات صلح افغانستان روز شنبه ۱۲ سپتامبر با حضور وزیر خارجه ایالات متحده در قطر آغاز شد و مایک پمپئو در روز نخست آن سخنرانی کرد.

مذاکرات صلح افغانستان روز شنبه ۱۲ سپتامبر با حضور وزیر خارجه ایالات متحده در قطر آغاز شد و مایک پمپئو در روز نخست آن سخنرانی کرد.

او از هیات‌ نمایندگی حکومت افغانستان و نمایندگان طالبان خواست که دیدگاه‌های تمامی گروه‌ها در افغانستان از جمله زنان، اقلیت‌ها و قربانیان را در مذاکرات لحاظ کنند. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا همچنین امروز با عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی برای آشتی ملی افغانستان، و محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان، و اعضای هیئت نمایندگی فراگیر ملی افغانستان در دوحه قطر در مورد مناسبت تاریخی آغاز گفت‌وگوهای صلح افغانستان دیدار کرد.

آقای پمپئو همچنین در مسیر سفر به دوحه در قطر به خبرنگاران گفت: «این مراسمی تاریخی است و بیش از آن که من می‌خواستم، طول کشیده است. ولی روز شنبه و پس از نزدیک به دو دهه، تمامی نمایندگان افغانستان در جلسه‌ای سر یک میز حاضر خواهند شد تا درباره پیشبرد کشورشان، کاهش خشونت، و برآورده کردن خواسته مردم افغانستان - یعنی برخورداری از یک افغانستان که آشتی کرده و دیگر در جنگ نیست، دولتی که نماینده چنین کشوری است - در مذاکراتی چالشی شرکت کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا آغاز مذاکرات صلح در افغانستان را یک «فرصت تاریخی» خواند🔺وزیر خارجه آمریکا آغاز مذاکرات صلح در افغانستان را یک «فرصت تاریخی» خواند ⚡️مایک پمپئو آغاز این مذاکرات را یک فرصت تاریخی برای افغانستان برای پایان دادن به چهار دهه جنگ و خونریزی در آن کشور خواند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان فردا آغاز می‌شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نخستین نشست مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان در قطر آغاز شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مذاکرات تاریخی صلح افغانستان در دوحه آغاز شدنخستین نشست مذاکرات میان دولت افغانستان و گروه شبه‌نظامی طالبان، در دوحه پایتخت قطر آغاز شد. قرار است این مذاکرات به دو دهه درگیری و جنگ در افغانستان که منجر به کشته شدن ده‌ها هزار نظامی و غیرنظامی شده، پایان دهد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

طالبان: مذاکرات بین الافغانی 12 سپتامبر سال جاری آغاز می‌شودسخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر از آغاز مذاکرات بین الافغانی میان هیات این گروه و دولت افغانستان در 12 سپتامبر در دوحه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »