آغاز نشست وزرای امور خارجه گروه 20 در ایتالیا

29/06/2021 04:10:00 ب.ظ

آغاز نشست وزرای امور خارجه گروه 20 در ایتالیا

شهر باستانی ماترا, گروه 20

آغاز نشست وزرای امور خارجه گروه 20 در ایتالیا

نشست وزرای امور خارجه گروه 20 در شهر ماترا ایتالیا آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

29.06.2021رم/ خبرگزاری آناتولینشست وزرای امور خارجه گروه 20 به میزبانی ایتالیا در شهر ماترا آغاز شد. در این نشست مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز حضور دارد.لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا طی سخنانی در افتتاحیه این نشست با بیان این که ایتالیا از چند جانبگی مؤثر مبتنی بر قوانین بین‌المللی حمایت می‌کند، اظهار داشت: همه‌گیری کرونا نشان داد که تجارت بین‌المللی تا چه اندازه مهم است.

وی افزود: تجارت آزاد، عادلانه و فراگیر مبتنی بر احترام به قوانین مشترک برای مبارزه با همه‌گیری کرونا و همچنین بازسازی نظم اقتصادی ضروری است.وزیر امور خارجه ایتالیا تصریح کرد: چند جانبگی و همکاری بین‌المللی در مبارزه جهانی با مشکلات مؤثرترین ابزارهاست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بساط صلیبچیهای استعمار جهانی مشگلکشای بشریت و جهان نیست.

نشست رم؛ ائتلاف ضدداعش با تمرکز بر آفریقا | DW | 28.06.2021در عراق و سوریه 'دولت اسلامی' وادار به عقب‌نشینی شده، اما در آفریقا رو به پیشروی است. آمریکا و ایتالیا در نشست رم خواستار تلاش بیشتر علیه این شبه‌نظامیان تروریستی شده‌اند. اما آمریکا خواسته‌هایی از اعضای این ائتلاف دارد. !دولت اسلامی! به مانند این که هیتلر قهرمان آلمان شکست خورد ولی بازماندگان جنگ هیتلر (Mein Kampf) در سراسر اروپا در حال افزایش و پیشروی هستند؟ Do not even try to be smart as manototv SR_Farsi_Dari امریکایی ها مسؤلیت تشکیل دولت اسلامي را دارد . بارک ابما و جو بایدن مسؤلین تشکیل این ګروه غیر انساني هستند .

استعفای نخست وزیر سوئد؛ گفتگوهای ائتلافی آغاز شداستفان لوفون، نخست وزیر سوئد امروز دوشنبه با اعلام استعفای خود، از رئیس پارلمان این کشور خواست تا برای تشکیل دولت جدید تلاش کند.

اختلاف ما با آژانس، بهانه دست طرف مقابل می‌دهد / قانونِ مذاکره می‌گوید دو طرف برای رسیدن به نتیجه، باید از برخی خواسته‌هایشان بگذرند/ یکی از مشکلات نشست وین، غیرمستقیم بودن مذاکرات ایران و آمریکا استیک کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: باید ببینیم اجرا نکردن تعهدات و ایجاد اختلاف بین ایران و آژانس به نفع ایران یا طرف مقابل است؟! بنده به عنوان یک پژوهشگر می‌گویم به نفع ایران نیست؛ چراکه وقتی ما با آژانس اختلاف پیدا کنیم، بهانه دست طرف مقابل می‌دهیم که او با اتکا به این بهانه‌ها دوباره پرونده ما را مطرح کند و مجددا چیزی که ما یک دور در سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ شاهد بودیم، تکرار شود.

اسلام آباد: گروه تروریستی «طالبان پاکستان» در افغانستان فعالیت می‌کندسخنگوی وزارت خارجه پاکستان، ادعای کابل مبنی بر عدم فعالیت گروه تروریستی «طالبان پاکستان» در این کشور را تکذیب کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر دفاع اسرائیل: درباره برنامه هسته‌ای ایران اختلافاتی با آمریکا داریمیائیر لاپید، وزیر دفاع اسرائیل روز یکشنبه 27 ژوئن 2021 در رم پایتخت ایتالیا و در گفتگو با همتای آمریکایی خود آنتونی بلینکن نگرانی‌های تل‌آویو درباره اختلافاتتون حل نخواهد شد پاک خواهد شد با شکست و نابودی صهیونیسم جهانی.

ماجرای دوپینگ دو ورزشکار المپیکی ایران | DW | 28.06.2021در آستانه آغاز بازی‌های المپیک توکیو، تست مثبت دو ورزشکار کاروان ورزشی ایران که سهمیه حضور در المپیک را به دست یافته‌اند، باعث تعجب و ناراحتی جامعه ورزش ایران شده است. اولش فکر کردم تست کروناشون مثبت شده🙃

نشست وزرای امور خارجه گروه 20 در شهر ماترا ایتالیا آغاز شد.جهان نشست رم؛ ائتلاف ضدداعش با تمرکز بر آفریقا در عراق و سوریه"دولت اسلامی" وادار به عقب‌نشینی شده، اما در آفریقا رو به پیشروی است.پارلمان سوئد هفته گذشته با برگزاری جلسه‌ای به آقای لوفون که قدرت را از سال ۲۰۱۴ در دست دارد، رای اعتماد نداد.حسن بهشتی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شورای حکام مبنی بر عدم پاسخگویی ایران به درخواست این نهاد برای تمدید مهلت توافق برای اجرای پروتکل الحاقی، در پاسخ به این سوال که عدم تمدید این توافق چه تاثیری بر مذاکرات وین برای احیای برجام خواهد داشت، گفت: واقعیت این است که براساس اساسنامه، آژانس نقش نظارتی دارد و سه وظیفه عمده به عهده‌اش گذاشته شده که اول جلوگیری از اشاعه سلاح‌های هسته‌ای در دنیاست، دوم کمک کردن به کشورها برای این که بتوانند به انرژی صلح آمیز هسته‌ای دست پیدا کنند و سوم بر فعالیت‌های صلح آمیز کشورهایی که دارای فناوری هسته‌ای هستند، نظارت و کنترل کند.

29.06. اما آمریکا خواسته‌هایی از اعضای این ائتلاف دارد.2021 رم/ خبرگزاری آناتولی نشست وزرای امور خارجه گروه 20 به میزبانی ایتالیا در شهر ماترا آغاز شد. آقای لوفون به هنگام استعفایش از سمت نخست وزیری از پارلمان سوئد خواست تا به جای برگزاری انتخابات زود هنگام، برای تشکیل دولت جدید تلاش کند. در این نشست مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز حضور دارد. نمایندگان این ائتلاف در نشست رم نخست به موفقیت‌ها علیه این جریان تروریستی تأکید ورزیدند. لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا طی سخنانی در افتتاحیه این نشست با بیان این که ایتالیا از چند جانبگی مؤثر مبتنی بر قوانین بین‌المللی حمایت می‌کند، اظهار داشت: همه‌گیری کرونا نشان داد که تجارت بین‌المللی تا چه اندازه مهم است.  پس تا زمانی که تایید نهایی نشده ایران این پروتکل الحاقی را داوطلبانه اجرا می‌کرد و در چارچوب برجام هم یکسری تعهدات علاوه بر NPT که پیمان مادر است و پروتکل الحاقی که پیمان پیوستش است را نیز پذیرفته برای اینکه هیچ جای شک و شبهه‌ای برای طرف مقابل نماند که ایران نمی‌خواهد به دنبال سلاح هسته‌ای برود.

وی افزود: تجارت آزاد، عادلانه و فراگیر مبتنی بر احترام به قوانین مشترک برای مبارزه با همه‌گیری کرونا و همچنین بازسازی نظم اقتصادی ضروری است. حدود هشت میلیون نفر از چنگ شبه‌نظامیان این رژیم ترور خلاصی یافتند. روز تاریخی سیاست سوئد؛ ثبت اولین رای عدم اعتماد به نخست وزیر برای گرانی اجاره بها پیشتر دولت آقای لوفون در پی بحرانی که پس از انتخابات سال ۲۰۱۸ در سوئد ایجاد شده بود توانست پس از چهار ماه مذاکره در ژانویه ۲۰۱۹ دولت ائتلافی خود را تشکیل دهد. وزیر امور خارجه ایتالیا تصریح کرد: چند جانبگی و همکاری بین‌المللی در مبارزه جهانی با مشکلات مؤثرترین ابزارهاست. گفتنی است که در نشست وزرای خارجه گروه 20 موضوعاتی چون مبارزه جهانی با همه‌گیری کرونا و توسعه همکاری‌های بین‌المللی و چند جانبه مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت. داعش در عراق و سوریه همچنان از مخفیگاه‌های خود دست به عملیات تروریستی می‌زند. شرکت کنندگان در این نشست همچنین مسائلی نظیر مبارزه با گرسنگی، آموزش و پرورش، تغییرات اقلیمی، عمران و مهاجرت و همکاری برای توسعه پایدار آفریقا را ارزیابی خواهند کرد. با این حال آقای لوفون توانسته است حزب چپ را به عنوان یک متحد بازگرداند اما گروه‌های کوچک لیبرال که پیشتر از دولت سوسیال دموکرات حمایت می‌کردند خواهان یک دولت راست میانه هستند. لازم به ذکر است که وزرای امور خارجه روسیه و چین در این نشست حضور نیافتند. لوئیجی دی مایو، وزیر خارجه ایتالیا در رابطه با کشورهای نامبرده در قاره آفریقا گفت: «این کشورها و جماعت‌ها به کمک ما نیازمندند. وی افزود: در اینجا آژانس می‌گوید من کاری ندارم شما چه مذاکراتی انجام می‌دهید و به این کار دارم که باید این نظارت‌ها و کنترل‌هایی که تا حالا طبق برجام انجام می‌دادم تداوم پیدا کند.

انتظار می‌رود در پایان این نشست بیانیه ماترا توسط اعضای گروه 20 به امضا برسد. . گاه اطلاع و تصوری از آن نداریم که وسعت این مناطق تا چه اندازه است. انتخابات بعدی در سوئد در ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار می‌شود.