آغاز هجدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد در باکو

03/08/1398 12:10 ب.ظ

هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد باحضور مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در باکو پایتخت آذربایجان آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد باحضور مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در باکو پایتخت آذربایجان آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد با حضور نمایندگان 120 کشورعضو آن، از جمله مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در شهر باکو برای بررسی موضوعات ژئوپلتیکی اخیر و فلسطین شروع شد.

در این نشست دو روزه که به میزبانی الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان برگزار می شود، حسن روحانی نیکولاس مادورو، اشرف غنی، عارف علوی و میگل دیاز کنل روسای جمهور ایران، افغانستان، پاکستان، کوبا و غیره حضور دارند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد باحضور مولود چاووش_اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در باکو پایتخت آذربایجان آغاز شد.

تلاش برای آغاز مجدد مذاکرات آمریکا-طالبان ادامه داردپس از توقف مذاکرات صلح میان آمریکا و گروه طالبان در ماه گذشته، تلاش برای از سرگیری این روند ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

پنج ماه بعد از آغاز اعتراضات، هنگ کنگ رسما لایحه استرداد متهمان به چین را پس گرفت🔺هنگ کنگ رسما لایحه استرداد متهمان به چین را پس گرفت ⚡️دولت هنگ کنگ رسما لایحه استرداد متهمان به چین که موجب آغاز ناآرامی‌های چندماهه در این دولت‌شهر شده است را روز چهارشنبه یکم آبان ‌ماه‌ پس گرفت. کشورهای دیگه اگه تجمع میکنن چون حکومتشون عقب‌نشینی میکنه، رژیم ایران اینگونه نیست و فقط باید همه چیز رو تخریب کرد و آتش زد تا همه بیان و حکومت ساقط بشه

دیدار ظریف با رئیس جمهور آذربایجانجواد ظریف که برای شرکت در اجلاس وزرای خارجه عضو جنبش عدم تعهد در باکو حضور دارد، با الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان دیدار کرد

تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی استوزیر امور خارجه کشورمان گفت: اقدام غیرمسئولانه ایالات متحده در خروج خود از برجام به رغم پایبندی کامل ایران به تعهدات خود در این زمینه یکی از مهم ترین عناصر آشوب ساز در منطقه و ماورای آن بوده است. جنگ اقتصادی آمریکا و در واقع تروریسم اقتصادی آن با هدف قرار دادن مردم عادی ایران و کوششی ساده لوحانه برای گرسنگی دادن آنان تا مرحله به تسلیم شدن تنها یک جنایت عامدانه و به صورت آشکار اعلام شده علیه بشریت نیست بلکه تهدیدی جدی و فوری برای صلح و امنیت بین المللی است.

جدایی‌طلبان کاتالونیا در آب‌نمای بارسلون صابون ریختندتظاهرات شبانه جدایی‌طلبان کاتالونیا و درگیری‌های خشونت‌بار در پایتخت این ایالت یعنی بارسلون از هفت روز پیش در این شهر آغاز شد.

دیدار وزرای خارجه ترکیه و ایران در باکومولود چاووش اوغلو و محمد جواد ظریف وزرای امور خارجه ترکیه و ایران در باکو پایتخت آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی مولود چاووش_اوغلو و محمد جواد_ظریف وزرای امور خارجه ترکیه و ایران در باکو پایتخت آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کردند.

هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد باحضور مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در باکو پایتخت آذربایجان آغاز شد.باکو/ رسلان رحیم‌اف/ خبرگزاری آناتولی

هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد با حضور نمایندگان 120 کشورعضو آن، از جمله مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در شهر باکو برای بررسی موضوعات ژئوپلتیکی اخیر و فلسطین شروع شد.

در این نشست دو روزه که به میزبانی الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان برگزار می شود، حسن روحانی نیکولاس مادورو، اشرف غنی، عارف علوی و میگل دیاز کنل روسای جمهور ایران، افغانستان، پاکستان، کوبا و غیره حضور دارند.

در پایان این نشست 4 بیانیه نهایی که یکی از آن ها در مورد فلسطین خواهد بود، صادر خواهد شد.