آغاز رزمایش مشترک روسیه-بلاروس

21/11/1400 12:12:00 ب.ظ

رزمایش «عزم متحد-2022» با شرکت نیروهای مسلح روسیه و بلاروس آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

رزمایش «عزم متحد-2022» با شرکت نیروهای مسلح روسیه و بلاروس آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی 10.02.

2022 مسکو/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع روسیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد رزمایش مشترک نظامی با بلاروس موسوم به «عزم متحد-2022» آغاز شد. براساس این گزارش، برخی از یگان‌های نیروهای مسلح بلاروس و واحدهای نظامی وابسته به منطقه نظامی شرقی روسیه در رزمایش مذکور شرکت می‌کنند.

این رزمایش با 2 سامانه موشکی پدافند هوایی اس-400 و پانتسیر-اس و 12 فروند جنگنده سوخو 35 روسیه در میدان‌های آموزش نظامی اوبوز-لسنوسکی، اوسیپوویچسکی، برستسکی، گوژسکی، دومانوسکی و پایگاه‌های هوایی بارانویچی، لونینتس، لیدا و ماچولیشچی در حال برگزاری است.

این رزمایش با نظارت نیروهای نظامی دو کشور و با هدف «دفع حملات خارجی، مبارزه با تروریسم، حفاظت از مرزها و حفظ منافع دولت اتحادیه» برگزار شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

عراق موجودیت خود را از ایران دارد

محمد صدر: با بالا گرفتن جنگ های داخلی عراق در سالهای پس از سقوط صدام، این کشور با اعلام موجودیت گروهی با نام «داعش» در خاک خود مواجه شد که به نام برپایی تعالیم و قوانین اسلامی، ظالمانه ترین رفتار را در برخورد با مردم عراق به ویژه زنان این کشور دنبال می کردند(البته شاخه سوری این گروه، سال‌ها قبل فعالیت خود را در سوریه آغاز کرده بود) اینکه در نهایت چگونه ماهیت این گروه به نابودی انجامید و برخورد دولت عراق با ناجیان این کشور در سال‌های پس از سقوط داعش چه بود. گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آغاز رزمایش روسیه و بلاروس در مرز اوکراین؛ کی‌یف: ابزار فشار روانی استکشورهای غربی بر این باور هستند که ۳۰ هزار نظامی روسیه در چهارچوب این رزمایش به داخل خاک بلاروس اعزام شده‌اند.

سیسمونی‌های لوکس؛ آغاز زندگی با سرشیشه طلا و کالسکه ۳۰ میلیون تومانی

آغاز خرید الکترونیکی سفته از فرداآغاز خرید الکترونیکی سفته از فردا وزیر امور اقتصادی و دارایی از فراهم شدن امکان خرید سفته به صورت اینترنتی و غیرحضوری از فردا و به صورت ۲۴ ساعته خبر داد.

دوازدهمین نشست شورای ریش‌سفیدان سازمان کشورهای ترک در استانبول آغاز شددوازدهمین نشست شورای ریش‌سفیدان سازمان کشورهای ترک به رهبری بن‌علی یلدریم در استانبول آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

افتتاح و آغاز به کار طرح‌های گازرسانی و پتروشیمی با اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومانمراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی و پتروشیمی در مناطق مختلف کشور با اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومان با حضور رئیس جمهور برگزار شد. در عمل توقف سند ۲۰۳۰ چرا برای ورد به مترو ارائه کارت واکسن! مگر هویت ملی ایرانی ما کارت ملی نیست آقای ریس جمهور تکلیف استاندار کرمان رو مشخص کنید عبدالعلي_علي_عسگري مديرعامل نالايق و بي كفايت هلدينگ_خليج_فارس كه عليرغم عدم تخصص و دانش و تجربه و مخالفت هاي عمومي به اين سمت منصوب گرديد، چرا در جلسه حضور ندارد؟! پاسخ به ضرب الأجل سه روزه سازمان_بازرسي در خصوص اين انتصاب به كجا رسيد؟! javad_owji raisi_com

آغاز دادگاه ۱۶ متهم به جاسوسی برای اسرائیل در ترکیهبر اساس کیفرخواست دادستانی، این افراد در چهار استان ترکیه فعال بوده‌اند و «ده‌ها هزار دلار» پول از موساد گرفته‌اند.