آغاز دوران «وحشت سفید» چین در هنگ کنگ؛ چهار تن به خاطر انتشار مطالبی در رسانه‌های اجتماعی بازداشت شدند

30/07/2020 10:52:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

چین, بازداشت

آغاز دوران «وحشت سفید» چین در هنگ کنگ ؛ چهار تن به خاطر انتشار مطالبی در رسانه‌های اجتماعی بازداشت شدند گروه‌های دانشجویی و حقوقی هنگ‌کنگ این بازداشت ‌ها را محکوم کرده‌اند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

گزارش‌ها حاکی است که چهار نوجوان و جوان دانش‌آموز و دانشجوی عضو یک گروه دموکراسی‌خواه در هنگ کنگ، بر اساس قانون امنیتی اعمال شده توسط چین، بازداشت شده‌اند.به گزارش خبرگزاری فرانسه، این نخستین بار است که چنین بازداشت‌هایی توسط واحد جدید امنیت ملی در پلیس هنگ کنگ پس از اعمال قانون مذکور انجام گرفته است.

گروه‌های دانشجویی و حقوقی هنگ‌کنگ این بازداشت‌ها را محکوم کرده‌اند. فعالان دموکراسی‌خواه می‌گویند که با دستگیری این افراد،‌ که به خاطر انتشار مطالبی در رسانه‌های اجتماعی بازداشت شده‌اند،‌ دورانی از «وحشت سفید» در هنگ‌کنگ آغاز شده است.بنابر این گزارش، پلیس هنگ کنگ از بازداشت سه مرد و یک زن بین ۱۶ تا ۲۱ ساله خبر داده است. فیلم‌های منتشر شده نیز نشان می‌دهد که تونی چانگ، رهبر ۱۹ ساله یک گروه دموکراسی‌خواه و طرفدار خودمختاری هنگ‌کنگ که در ماه ژوئن منحل شد، نیز در میان افراد بازداشتی است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیاکرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیا در استرالیا، هنگ کنگ و اسرائیل که از شمار مبتلایان به شدت کاسته شده بود، ویروس بار دیگر شدت گرفته است.

مراسم متفاوت حج در سایۀ نگرانی‌ها از شیوع کرونا آغاز شدسرانجام با وجود نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، مراسم حج روز چهارشنبه ۲۹ ژوئیه (۸ مرداد) با حضور شمار محدودی از زائران شهروند یا مقیم عربستان سعودی آغاز شد.

رقابت در اولین آزمون کرونایی کشور آغاز شدرقابت در اولین آزمون کرونایی کشور آغاز شد از دقایقی پیش و در شرایط کرونایی کشور، رقابت بیش از ۱۷۵ هزار داوطلب آزمون دکتری سال ۹۹ در هشت گروه آموزشی و ۳۴۵ رشته تحصیلی، تحت تدابیر شدید بهداشتی در ۶۰ شهرستان کشور آغاز شد.

ابتکار یک روستای ایتالیا برای جذب گردشگران در دوران کرونا - BBC News فارسیمسافرت در دوران کرونا برای ماه‌ها ممنوع بود. حالا بعضی از مناطق توریستی دوباره به تدریج به حالت عادی برمی‌گردند و مسافر می‌پذیرند.

آکار: هر طرحی بدون حضور ترکیه در مدیترانه شرقی محکوم به شکست استوزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که هر پروژه‌ای در دریای مدیترانه شرقی بدون مشارکت ترکیه با شکست مواجه خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا: اقدام ایران در مسلح کردن حوثی‌ها درگیری‌های یمن را طولانی کرده استکلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، ضمن هشدار نسبت به ارسال تسلیحات از سوی ایران برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن، این اقدام را باعث تداوم ناآرامی‌ها در این کشور دانست.

آرشیو گزارش‌ها حاکی است که چهار نوجوان و جوان دانش‌آموز و دانشجوی عضو یک گروه دموکراسی‌خواه در هنگ کنگ، بر اساس قانون امنیتی اعمال شده توسط چین، بازداشت شده‌اند.داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز ، کشورهای آمریکا، برزیل، هند و روسیه بیشترین شمار مبتلا در دنیا را دارند.آنها در حالی که ماسک بر چهره داشتند و در گروههای کوچکی در حرکت بودند، پس از چند روز قرنطینه این اجازه را یافتند در صحن مسجد الحرام حضور یابند.به گزارش ایسنا، بالاخره بعد از موافقت و مخالفت های پی در پی از سوی افراد و مسئولان حوزه های مختلف مبنی بر تعویق یا عدم تعویق برگزاری آزمون دکتری سال ۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به دلیل شیوع کرونا ویروس، برگزاری این آزمون تحت تدابیر شدید بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع و ابتلا به این ویروس از ساعت ۸ صبح امروز پنج شنبه ۹ مرداد در ۶۰ شهرستان کشور آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این نخستین بار است که چنین بازداشت‌هایی توسط واحد جدید امنیت ملی در پلیس هنگ کنگ پس از اعمال قانون مذکور انجام گرفته است. گروه‌های دانشجویی و حقوقی هنگ‌کنگ این بازداشت‌ها را محکوم کرده‌اند. در ژاپن، شمار مبتلایان جدید به «کووید-۱۹» از آغاز ماه ژوئیه بیش از ۶۰درصد افزایش داشته است. فعالان دموکراسی‌خواه می‌گویند که با دستگیری این افراد،‌ که به خاطر انتشار مطالبی در رسانه‌های اجتماعی بازداشت شده‌اند،‌ دورانی از «وحشت سفید» در هنگ‌کنگ آغاز شده است. یک سال پیش از این شمار زائران حج ۲. بنابر این گزارش، پلیس هنگ کنگ از بازداشت سه مرد و یک زن بین ۱۶ تا ۲۱ ساله خبر داده است. هنگ کنگ کشورهایی چون بلژیک و اسپانیا، شاهد افزایشی بودند که از اوایل ماه مه بی‌سابقه بوده است و از همین رو برخی از محدودیت‌ها برای مهار ویروس را بازگرداندند. فیلم‌های منتشر شده نیز نشان می‌دهد که تونی چانگ، رهبر ۱۹ ساله یک گروه دموکراسی‌خواه و طرفدار خودمختاری هنگ‌کنگ که در ماه ژوئن منحل شد، نیز در میان افراد بازداشتی است. سازمان سنجش آموزش کشور برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در آزمون امسال در حوزه های امتحانیدستورالعمل بهداشتی اجرایی کرده است .

در پی تصویب قانون امنیتی جدید چین که خودمختاری هنگ کنگ را مخدوش می‌کند، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز به کنگره گزارش کرد که بر اساس واقعیت‌های موجود، هنگ کنگ دیگر منطقه‌ای خودمختار از چین به شمار نمی‌رود. شمار مبتلایان در برزیل به ۲. در مقابل، دو سوم زائران خارجی مقیم عربستان که اجازۀ شرکت در مراسم امسال را داشتند، بگونه‌ای انتخاب شدند تا درنهایت متعلق به ۱۶۰ ملیت مختلف باشند. مایک پمپئو، وزیرخارجه ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه هشتم مرداد ماه تهدید حزب کمونیست چین را از لحاظ مقیاس و مدت زمان آن چالشی بی‌مانند دانست و بر تلاش دولت پرزیدنت ترامپ برای مقابله با آن، تاکید کرد. پرزیدنت ترامپ به تازگی برای پاسخگو نگه داشتن مقامات دولت چین در مورد اقدامات ظالمانه حزب کمونیست آن کشور، یک فرمان اجرایی و یک قانون را برای دفاع از آزادی هنگ‌کنگ امضا کرد. بررسی‌های رویترز نشان می‌دهد ویروس کرونا در آمریکا در ۱۱ روز گذشته، ۱۰ هزار قربانی گرفته است که این، سریع‌ترین افزایش میزان مرگ‌ و‌میر ناشی از «کووید-۱۹» بوده است. خبرهای بیشتر . هم‌رسانی این مطلب:.