آغاز رزمایش بین المللی دریایی ۲۰۱۹ در خاورمیانه؛ ۵۰ کشور به میزبانی آمریکا در این رزمایش حضور دارند

22/10/2019 09:46:00 ق.ظ

♦️آغاز رزمایش بین المللی دریایی ۲۰۱۹ در خاورمیانه؛ ۵۰ کشور به میزبانی آمریکا در این رزمایش حضور دارند

صدای آمریکا

♦️آغاز رزمایش بین المللی دریایی ۲۰۱۹ در خاورمیانه؛ ۵۰ کشور به میزبانی آمریکا در این رزمایش حضور دارند

«رزمایش بین‌المللی دریایی ۲۰۱۹» با حضور ۵۰ کشور و هفت سازمان بین‌المللی از روز دوشنبه ۲۹ مهرماه به میزبانی فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا و ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آغاز شد. این ر

فیسبوک می‌گوید چهار کارزار دخالت روسیه و ایران در انتخابات آمریکا را خنثی کرده استمارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک، اعلام کرد که این شرکت موفق شده است چند کمپین روسیه و ایران که به قصد دخالت در انتخابات آمریکا تشکیل شده بودند را خنثی کند.آقای زاکربرگ این خبر را روز دوشنبه ۲۹ مهر در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ان بی سی اعلام کرد و گفت که فیسبوک اقدام برای تشکیل این کمپین ها را زمینه سازی این کشورها برای دخالت در انتخابات سال آینده آمریکا می داند.

روز دوشنبه فیسبوک اعلام کرد که چهار کمپین انتشار اطلاعات نادرست در فیسبوک و اینستاگرام را حذف کرده است. منشاء سه کمپین در ایران و دیگری در روسیه بود. این کمپین‌ها شامل ۹۳ اکانت فیسبوک، ۱۷ پیج و چهار اکانت اینستاگرامی بودند که عمدتا روی مخاطبان آمریکا و فرانسوی زبانان شمال آفریقا متمرکز بودند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

صلوات مرحمت بفرمائید به نظر شما سفر غیر منتظره مارک اسپیر(وزیر دفاع آمریکا)و همچنین تهدید عادل الجبیر و ترامپ علیه ایران و انتقال نیرو های آمریکایی از سوریه به عراق ، آشفته کردن اوضاع لبنان و عراق اینها همه ربطی به هم ندارد؟ اینهاهمه پازل های نقشه شوم صدام سازی جدید(بن سلمان)است. الحمدالله دشمن به قدرت ایران اعتراف میکنه‌. آمریکا به تنهایی حریف ایران نیست و نشان داد برابر ایران ناتوان و ذلیل است و دست به دامن ۵۰ کشور شده. گرچه ایران باز هم حریف این ۵۰ کشور هم هست.

ري استارت پايان گلوباليست

بهره‌برداری از کارت ملی در کشور آغاز می‌شودرئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: مرحله بعد از صدور کارت ملی هوشمند بهره‌برداری از آن است که در کشور این امر به زودی آغاز می‌شود. الان دو ساله منتظریم یک کارت هوشمند به ما بدن گویا رفتن از مریخ بیارن ، این و گفتیم برای جناب مستطاب رئیس س ث ا تو عصر اینترنت اوضاعمون اوضاع عصر تیرکمون شاهه .

تکاوران نیروی دریایی سپاه 350 صیاد طوفان‌زده را در نزدیکی جزیره فارور نجات دادند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimتکاوران نیروی دریایی سپاه ۳۵۰ صیاد طوفان‌زده را در نزدیکی جزیره فارور نجات دادند تکاوراننیروی دریایی سپاه، شب گذشته موفق شدند در عملیاتی 3 ساعته جان بیش از 350 نفر صیاد در منطقه صیدگاه ماهیگیران بندرلنگه، بندرشناس،و ساحل نشین لنگه را نجات دهند. YaMohamad73 خداقوت ، خسته نباشن

ترامپ: سربازانمان را به خانه بر می‌گردانیمرئیس جمهور آمریکا درباره حضور نظامیان این کشور در سوریه گفت که آنها به ایالات متحده باز خواهند گشت. - خبرگزاری آناتولی

بهره‌برداری از کارت ملی در کشور آغاز می‌شودرئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: مرحله بعد از صدور کارت ملی هوشمند بهره‌برداری از آن است که در کشور این امر به زودی آغاز می‌شود. الان دو ساله منتظریم یک کارت هوشمند به ما بدن گویا رفتن از مریخ بیارن ، این و گفتیم برای جناب مستطاب رئیس س ث ا تو عصر اینترنت اوضاعمون اوضاع عصر تیرکمون شاهه .

ظریف: آمریکا معتاد به تحریم است/ مراقب باشیم آمریکا یک‌جانبه‌گرایی‌اش را پوشش چند جانبه ندهدظریف: *در آینده کسی نمی‌تواند به امضای آمریکا اعتماد کند *آمریکا خود قربانی سیاست‌های خودش می‌شود *مراقب باشیم آمریکا یک‌جانبه‌گرایی‌اش را پوشش چند جانبه ندهد *آمریکا معتاد به تحریم است یک آمریکای معتاد به تحریم بهتر از یک آمریکای معتاد به جنگ است اینجای حرفش که آمریکا قربانی سیاستهای خودش میشه رو قبول دارم چون ترامپ داره از صندوق اعتماد و اعتبار جهانی که روئسای جمهور سابق آمریکا ساخته بودن استفاده میکنه در اصل داره بازی جنگا رو انجام میده خشت از زیردیوار برمیداره و بالای دیوار میذاره و این یعنی دیر یا زود دیوار میریزه

پیروزی تاریخی سبزها در انتخابات پارلمانی سوئیسحزب سبز سوئیس موفق شد در یک جهش تاریخی جای خود را در میان چهار حزب اصلی پارلمان این کشور مستحکم کند.

مهر ۲۹, ۱۳۹۸ فیسبوک می‌گوید چهار کارزار دخالت روسیه و ایران در انتخابات آمریکا را خنثی کرده است مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک، اعلام کرد که این شرکت موفق شده است چند کمپین روسیه و ایران که به قصد دخالت در انتخابات آمریکا تشکیل شده بودند را خنثی کند.به گزارش ایسنا، حمید درخشان‌نیا در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده صدور کارت ملی هوشمند رو به پایان است و در ماه‌های اخیر مشکل به وجود آمده در تولید داخلی این کارت و چاپ آن رفع شده و به زودی افرادی که برای دریافت کارت ملی ثبت نام کرده‌اند، بهره‌مند از این کارت خواهند شد.خبرگزاری تسنیم ،‌ تکاوران تیپ اباعبدالله الحسین(ع) نیروی دریایی سپاه، شب گذشته موفق شدند در عملیاتی 3 ساعته جان بیش از 350 نفر صیاد در منطقه صیدگاه ماهیگیران بندرلنگه، بندرشناس، بستانه و صیادان روستاهای ساحل نشین لنگه را نجات دهند.رئیس جمهور آمریکا درباره حضور نظامیان این کشور در سوریه گفت که آنها به ایالات متحده باز خواهند گشت.

آقای زاکربرگ این خبر را روز دوشنبه ۲۹ مهر در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ان بی سی اعلام کرد و گفت که فیسبوک اقدام برای تشکیل این کمپین ها را زمینه سازی این کشورها برای دخالت در انتخابات سال آینده آمریکا می داند. روز دوشنبه فیسبوک اعلام کرد که چهار کمپین انتشار اطلاعات نادرست در فیسبوک و اینستاگرام را حذف کرده است. رئیس سازمان ثبت احوال کشور با قدردانی از ابتکار ثبت احوال استان اردبیل در راه‌اندازی ایستگاه‌های سیار صدور کارت ملی، گفت: ما این کار را به شکل فراگیر در کشور عملیاتی کردیم به طوری که هم اکنون در 500 ایستگاه در استان‌های مختلف ثبت نام و صدور کارت ملی برای افراد معلول، کهنسال و افرادی که امکان مراجعه به مراکز ثبت احوال وجود ندارد، از این شرایط استفاده کنند. منشاء سه کمپین در ایران و دیگری در روسیه بود. در پی این عملیات نجات، تعاونی صیادی وحدت بندرشناس طی تقدیرنامه‌ای از فرماندهی تیپ اباعبدالله الحسین(ع) نیروی دریایی سپاه به دلیل اقدام این شجاعانه‌ تقدیر کرد. این کمپین‌ها شامل ۹۳ اکانت فیسبوک، ۱۷ پیج و چهار اکانت اینستاگرامی بودند که عمدتا روی مخاطبان آمریکا و فرانسوی زبانان شمال آفریقا متمرکز بودند. معاون وزیر کشور ادامه داد: باقیمانده افرادی که تاکنون کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اند، باید تا پایان امسال به این کار اقدام کنند چرا که ارائه خدمات به این افراد با کارت‌های سابق امکانپذیر نخواهد بود. مارک زاکربرگ در بخشی از گفت و گوی خود با بیان اینکه فیسبوک در حال نظارت بر تحول و رشد تاکتیک‌های آنها است، گفت که این اقدامات با پشتوانه حکومتی و تاکتیک‌های بسیار پیچیده نشان می‌دهند که برای انتخابات آینده فعال می‌شوند. امنیت نفت را ایجاد کردیم.

استفاده هکرهای روسی از زیرساخت‌های جاسوسی ایران از سوی دیگر، مقامات بریتانیا و آمریكا روز دوشنبه ۲۹ مهرماه اعلام کردند که هكرهای روسی با استفاده از ابراز و زیرساخت‌های جاسوسی اینترنتی ایران، به سازمان های دولتی و صنعتی در ده‌ها کشور حمله کرده‌اند. رئیس سازمان ثبت احوال کشور به رویداد انتخابات مجلس در ماه‌های پیش رو اشاره و تصریح کرد:  موظف هستیم آخرین آمار و اطلاعات واجدین شرایط برای انتخابات را در اختیار مسئولان امر قرار دهیم تا کوچکترین خدشه‌ای به آمار و اطلاعات ارائه شده وارد نشود. سربلند باشید و پایدار، محفوظ باشید و برقرار. به گزارش رویترز، گروه هکرهای معروف روسی موسوم به «تورلا» است که کشورهای چک و استونی این گروه را متهم به جاسوسی کرده و اعلام کرده‌اند این گروه زیر نظر فرماندهی سرویس امنیت فدرال روسیه فعالیت می کند. همچنین منابع امنیتی بریتانیا اعلام کردند این گروه هکرها با استفاده از ابزار و زیرساخت‌های کامپیوتری در ایران در ۱۸ ماه گذشته حداقل سازمان‌های ۲۰ کشور را مورد هدف قرار داده‌اند. وی خاطرنشان کرد: در همه کشورهای توسعه یافته ثبت اطلاعات جغرافیایی و نشانی افراد بسیار مهم است و براساس جابجایی‌ها، انتقال و مهاجرتی که انجام می‌شود، باید اطلاعات افراد به صورت دقیق به ثبت رسیده تا مشکلات به حداقل برسد. پل چیچستر، یک مقام ارشد در آژانس اطلاعاتی بریتانیا این عملیات را نشان از روش‌های جدید حملات سایبری مورد حمایت دولت‌ها دانسته و گفت که بهره گیری از امکانات هکرهای ایران توسط هکرهای روس شیوه‌ای برای پنهان کردن بهتر ردپای حملات سایبری است. او افزود این پیام روشن را می‌دهیم که حتی اگر هکرهایی خواستند هویت خود را پنهان کنند، ما توانایی افشای آنها را داریم. درخشان‌نیا مراجعه سالانه 30 میلیون ایرانی را به ثبت احوال برای دریافت خدمات متنوع یادآور شد و اظهارکرد: ما بیشترین ارتباط را با مردم داریم و به همین دلیل بهتر است حسن خلق، دیانت، تعهد و بزرگواری در ارائه خدمات را مراعات کنیم.گ/پ.

مقامات اطلاعاتی همچنین عنوان کردند که تا کنون هیچ مدرکی مبنی بر تبانی بین تورلا و هکرهای ایرانی که با نام ای‌پی‌تی‌۳۴ معرفی شده، پیدا نکرده اند. در مقابل هکرهای روسی به زیرساخت های گروه ایرانی نفوذ کردند تا به عنوان «استتار» از آن‌ها استفاده کنند. رئیس سازمان ثبت احوال کشور از کاربردی شدن کارت‌های ملی در کشور بعد از اتمام مراحل صدور کارت خبر داد و تصریح کرد: 100 میلیون امضای الکترونیکی و دیجیتال در کارت‌های ملی پیش‌بینی شده و قرار است با همکاری همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها تلاش کنیم تا همه ابعاد کارت ملی را عملیاتی کنیم. اما در بیانیه مشترک آژانس امنیت ملی آمریکا و ستاد ارتباطات دولت بریتانیا آمده است که آن‌ها خواستار بالا بردن هوشیاری بیشتر صنایع شده و در نظر دارند تا با محافظت بیشتر مانع از بروز چنین حملاتی از سوی هکرها شوند. بنابر این گزارش مسئولان جمهوری اسلامی ایران و روسیه در این باره اظهار نظری نکرده‌اند. معاون وزیر کشور به چهار راهبرد مورد تاکید وزارت کشور در برگزاری شایسته انتخابات اسفندماه اشاره کرد و گفت: سلامت، جلب مشارکت حداکثری، رعایت اصل بی‌طرفی و همچنین امنیت انتخابات بسیار مهم است و ثبت احوال به عنوان یکی از اعضای هیئت اجرایی تلاش خواهد کرد تا این چهار اصل را در ارائه خدمات به مردم در ایام انتخابات مدنظر قرار دهد. ایران و روسیه بارها اتهامات مرتبط با حملات سایبری را رد کرده‌اند. گفتنی است عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه و ارتش ملی سوریه در شرق فرات در 9 اکتبر با هدف جلوگیری از ایجاد کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه آغاز شد.

همچنین براساس بیانیه مشترک ستاد ارتباطات دولت بریتانیا و آژانس امنیت ملی آمریکا گروه تورلا حتی به کدهای گروه ای‌پی‌تی۳۶، دسترسی داشته و از این طریق توانسته‌ کدهای مخرب خود را تولید کند. انتهای پیام. پیش از این «جامعه اطلاعاتی آمریکا» گزارش داده بود که ایران به ارائه تهدید جاسوسی و حمله سایبری ادامه می دهد. بنابراین ایران از تکنیک های سایبری به مراتب پیچیده تری برای جاسوسی استفاده می کند. ایران همچنین در صدد استقرار قابلیت های حملات سایبری است تا امکان حملات علیه زیرساخت های حیاتی ایالات متحده و کشورهای متحد را فراهم می کند. .ک.