آغاز رکود سینماها/ هیچ فیلم مناسبی برای اکران در محرم وجود ندارد/ ادامه افت فروش تا نیمه مهر

21/08/2019 09:23:00 ق.ظ

آغاز رکود سینماها/ هیچ فیلم مناسبی برای اکران در محرم وجود ندارد/ ادامه افت فروش تا نیمه مهر

محمد قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران, آغاز رکود سینماها /هیچ فیلم مناسبی برای اکران در محرم وجود ندارد

آغاز رکود سینماها/ هیچ فیلم مناسبی برای اکران در محرم وجود ندارد/ ادامه افت فروش تا نیمه مهر

مقایسه وضعیت اکران فیلم‌ها در تابستان 98 نسبت به مدت مشابه در سال 97 از کاهش محسوس فروش فیلم‌های سینمایی خبر می‌دهد.

نگاهی به آمار فروش تیر و مرداد سال 98 و مقایسه آن با همین مدت زمان در سال 97 گفته‌های سینماداران را تایید می‌کند در تیرماه 98 تا امروز حدود 2 میلیون و 699 هزار نفر به سینما رفتند و حدود 29 میلیاردو  و 491 میلیون تومان درآمد حاصل از فروش فیلم‌ها بوده است. درحالیکه در همین مدت در سال 97 ، 2 میلیون و 360 هزار نفر به سینما رفتند و 21 میلیاردو  و 648 میلیون  تومان درآمد حاصل از بلیت‌فروشی سینماها بوده است.

در مرداد 98 نیز تا امروز یک میلیون و 960 هزار نفر به سینماها رفتند و حدود 21 میلیاردو و 567 میلیون تومان بلیت‌فروشی شده اما در مرداد 97 تعداد سه میلیون و 221 هزار نفر به سینما رفته بودند و 28 میلیاردو و 161 هزار تومان درآمد کسب شده است.این آ‌مار نشان می‌دهد به جز در مواقعی که افزایش قیمت بلیت باعث افزایش درآمد شده، در سایر موارد به خصوص با مقایسه مردادماه دو سال 97 و 98، مشاهده می‌کنیم که با افت محسوس فروش و مخاطبان سینما روبرو هستیم و درصد این افت به 30 درصد نیز رسیده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

فروش سکه‌ای به ارزش 1.32 میلیون دلار در آمریکایک سکه 125 ساله به بهای 1.32 میلیون دلار در ایالت شیکاگوی آمریکا به فروش رفت. - خبرگزاری آناتولی

فروش 102 هزار واحد مسکونی دیگر در ترکیه

آغاز لیگ برتر فوتبال ایران در ابهامبعد از حدود یک ماه عقب افتادن‌های پیاپی، لیگ برتر فوتبال ایران قرار است این پنجشنبه با مسابقه تیم‌های پرسپولیس و پارس جنوبی جم در استادیوم آزادی تهران شروع شود.

کشف آثار باستانی در «شهر گلادیاتور‌ها» در ترکیهبا ادامه حفاری‌های باستان‌شناسی در «شهر گلادیاتور‌ها» در استان بوردور ترکیه آثار تاریخی فراوانی به دست آمده است. - خبرگزاری آناتولی

تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان استتماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان است شرکت مخابرات ایران تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر خم را رایگان اعلام کرد.

راهکار جلوگیری از رشوه‏‎‎‎‎‎‎‎خواری و اختلاس در کشور / پول در کشور گم می‎‎‎‎شودنایب رئیس مجلس گفت: همیشه از زمین‌خواری، قاچاق، رشوه، اختلاس و رانت شکایت می‌کنیم ولی تا به امروز هیچ کاری نتوانسته‌ایم بکنیم در حالی که این مشکلات فقط یک راه‌حل دارد و آن سیستم داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بعد از دو نوبت اکران موفق فیلم‌ها در عید نوروز و عید سعید فطر تصور می‌شد که این فروش در تابستان نیز ادامه پیدا کند اما نه تنها این امر محقق نشد بلکه کاهش فروش فیلم‌ها در تابستان شگفتی پخش‌کنندگان و تهیه‌کنندگان را به دنبال داشت و بسیاری از آنها بر این نکته اذعان داشتند که فروش به شدت کاهش یافته است.یک سکه 125 ساله به بهای 1.مرکز آمار ترکیه اعلام کرد 102 هزار و 236 واحد مسکونی در ماه جولای سال جاری به فروش رفته است.همچنان بزرگترین سوالی که در مورد این دوره بازی‌ها وجود داره حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال است.

نگاهی به آمار فروش تیر و مرداد سال 98 و مقایسه آن با همین مدت زمان در سال 97 گفته‌های سینماداران را تایید می‌کند در تیرماه 98 تا امروز حدود 2 میلیون و 699 هزار نفر به سینما رفتند و حدود 29 میلیاردو  و 491 میلیون تومان درآمد حاصل از فروش فیلم‌ها بوده است. درحالیکه در همین مدت در سال 97 ، 2 میلیون و 360 هزار نفر به سینما رفتند و 21 میلیاردو  و 648 میلیون  تومان درآمد حاصل از بلیت‌فروشی سینماها بوده است. 20. در مرداد 98 نیز تا امروز یک میلیون و 960 هزار نفر به سینماها رفتند و حدود 21 میلیاردو و 567 میلیون تومان بلیت‌فروشی شده اما در مرداد 97 تعداد سه میلیون و 221 هزار نفر به سینما رفته بودند و 28 میلیاردو و 161 هزار تومان درآمد کسب شده است.2019 آنکارا/صفا شنگول/خبرگزاری آناتولی مرکز آمار ترکیه اعلام کرد: تعداد خانه‌های فروخته‌شده در سراسر کشور در جولای سال جاری نسبت به ماه ژوئن با 66. این آ‌مار نشان می‌دهد به جز در مواقعی که افزایش قیمت بلیت باعث افزایش درآمد شده، در سایر موارد به خصوص با مقایسه مردادماه دو سال 97 و 98، مشاهده می‌کنیم که با افت محسوس فروش و مخاطبان سینما روبرو هستیم و درصد این افت به 30 درصد نیز رسیده است.2019 آنکارا/خبرگزاری آناتولی به گزارش شبکه «سی‌. محمدقاصد اشرفی (رئیس انجمن سینماداران) با تایید کاهش محسوس فروش فیلم‌ها در تابستان 98 نسبت به تابستان 97 گفت: متاسفانه وضعیت فروش فیلم‌ها نه تنها خوب نیست بلکه همین‌طور رو به کاهش است و هیچکدام از فیلم‌های اکران شده در تابستان 98 تا امروز نتوانسته‌اند آن گونه که باید مخاطبان را به سینماها بکشانند.

اشرفی ادامه داد: یکی از دلایل اصلی این مساله چیدمان غلط فیلم‌ها در دو نوبت گذشته اکران در عید نوروز و عید سعید فطر بود.ان»، سکه‌ای که سال 1894 سال در شیکاگوی آمریکا ضرب شده است، به قیمت 1.9 درصد) را داشته است. در این دو نوبت همه فیلم‌هایی که پیش‌بینی می‌شد جذاب باشند و مخاطب زیادب را به سینما بیاورند در کنار هم و به صورت همزمان اکران شدند که نه تنها در بعضی موارد به فروش خود ضربه زدند بلکه در فروش سایر فیلم‌ها نیز اثر گذاشتند. وی ادامه داد: اگر چینش فیلم‌ها به شکلی بود که تعدادی از فیلم‌هایی که در تابستان اکران شدند در عید نوروز و عید فطر اکران می‌شدند قطعا فروش بهتری داشتند و فیلم‌هایی که به فروش عالی در نوروز یا عید فطر نرسیدند، می‌توانستند با اکران در تابستان درآمد بیشتری کسب کنند. گفتنی است تنها 24 عدد از این نوع سکه‌ها در حال حاضر وجود دارد. اشرفی با اشاره به اینکه وضعیت روند اکران و افت محسوس فروش فیلم‌ها تا پایان شهریور و حتی نیمه‌های مهرماه ادامه خواهد داشت، گفت: بر اساس فیلم‌هایی که تا امروز اکران شده و فیلم‌هایی که منتظر اکران هستند نمی‌توان چشم‌انداز روشنی برای تغییر وضعیت اکران مشخص کرد و قطعا تا پایان شهریور این روند نزولی جذب مخاطب به سینماها ادامه خواهد داشت. -فروش خانه به اتباع خارجی در ترکیه فروش مسکن به اتباع خارجی در ماه جولای سال جاری نسبت به دوره مشابه در سال گذشته با 46. وی ادامه داد: در شهریورماه با آغاز ماه محرم اکثر مردم به فعالیت‌های مذهبی بعد از پایان کار و شب‌ها روی می‌آورند و همزمانی این مساله با زمان اکران فیلم‌ها قطعا ریزش مخاطبان را در سینماها به دنبال خواهد داشت..

از سوی دیگر هیچ فیلم مناسبی برای ماه محرم امسال وجود ندارد که آن را بتوان اکران کرد و امیدوار بود که کمی از کاهش این رونق کم کنند. رئیس انجمن سینماداران ادامه داد: قطعا رکود سینماها در بحث فروش تا نیمه مهرماه ادامه خواهد داشت و شاید بتوان امیدوار بود که از نیمه مهرماه به بعد با اکران فیلم‌های متفاوت و جدید فروش افزایش پیدا کند. آنها طی این مدت 1903 خانه در استانبول خریده اند. .