رئیس جمهوری, حسن روحانی

رئیس جمهوری, حسن روحانی

آغاز عملیات نصب پایه سکو و اجرای طرح توسعه فاز ۱۱ منطقه پارس جنوبی با دستور دکتر روحانی

عملیات نصب پایه سکو و اجرای طرح توسعه فاز ۱۱ منطقه پارس جنوبی با اعتبار ۱۵۰۰ میلیون دلار با دستور رئیس جمهور آغاز شد.

21/05/2020 12:48:00 ب.ظ

عملیات نصب پایه سکو و اجرای طرح توسعه فاز ۱۱ منطقه پارس جنوبی با اعتبار ۱۵۰۰ میلیون دلار با دستور رئیس جمهوری آغاز شد

عملیات نصب پایه سکو و اجرای طرح توسعه فاز ۱۱ منطقه پارس جنوبی با اعتبار ۱۵۰۰ میلیون دلار با دستور رئیس جمهور آغاز شد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت،  حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی با عنوان «تدبیر و امید برای جهش تولید» ضمن صدور فرمان آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با توضیح مهندس بیژن زنگنه وزیر نفت و  توضیحات مهندسان و متخصصان اجرای این طرح از طریق ویدئو کنفرانس در جریان چگونگی و روند اجرای این پروژه قرار گرفت.

کیانوش عیاری: این شایعات را باور نمی‌کنم! اسرائیل از توئیتر خواست حساب کاربری خامنه‌ای را به خاطر انتشار پیام‌های یهودستیزانه و ترویج نسل‌کشی مسدود کند پژوهشگران اسرائیلی محلول ضد عفونی با تأثیر درازمدت ساختند | DW | 25.05.2020

تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز خام و انتقال به پالایشگاه فاز ۱۲ و ۴۰ هزار بشکه میعانات گازی و ۵۰۰ هزار تن LPG از جمله قابلیت های اجرای این طرح است.با اجرای کامل این فاز پارس جنوبی حدود ۱ درصد به تولید ناخالص داخلی اضافه می شود.تولید روزانه ۲ میلیارد فوت مکعب گاز غنی شده و ۵۶ میلیون متر مکعب گاز شیرین برای تزریق شبکه، ۷۰ هزار تن میعانات گازی و گاز اتان هر کدام ۱ میلیون تن از اهداف اجرای طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی است.

ندای جهش تولید در سال 99 همیشه در گوش جان ما هست و همه باید مجری آن باشیمرئیس جمهور قبل از صدور دستور آغاز بهره برداری از این طرح ملی، با قدردانی از تلاش همه دست اندرکاران فعالیت های نفتی و گازی کشور در منطقه حساس خلیج فارس برای به بهره برداری رسیدن پروژه ها و طرح های زیر ساختی در این حوزه، تاکید کرد: از اینکه در این شرایط سخت تحریم و کرونا دست از تلاش برنداشتید از شما تشکر می کنم.

دکتر روحانی با بیان اینکه  ندای جهش تولید در سال 99  همیشه در گوش جان ما هست و همه ما باید مجری آن باشیم، اظهار داشت: تلاش و کوشش خود را برای تحقق این شعار در هر شرایط سختی ادامه می‌دهیم .وزیر نفت نیز در این آیین  ضمن بیان گزارشی از روند پیشرفت پروژه ها در پارس جنوبی اظهار داشت: میدان پارس جنوبی یک موهبت الهی برای مردم کشورماست و ما در تلاشیم تا مردم را به حقشان در این میدان مشترک برسانیم.

مهندس بیژن زنگنه  افزود: تا سال ۹۲ حداکثر برداشت ما از این میدان ۲۸۰ میلیون متر مکعب در سال بود، اما امروز تولید در این میدان به ۷۰۰ میلیون متر مکعب رسیده که دو و نیم برابر شده و در سال آینده ۵۰ میلیون متر مکعب به برداشت ما از این میدان اضافه خواهد شد.

مهندس زنگنه با بیان اینکه برای اولین بار خواست ملت ما که برداشت متناسب با سهممان در میدان مشترک بود محقق شده و امروز تولید ما به اندازه‌ای رسیده که استحقاق طبیعی ماست، گفت: به جز دوران کوتاهی پس از برجام که فرصتی بود تا تجهیزات مورد نیاز توسعه میدان را خریداری کنیم، بقیه فعالیت‌های توسعه‌ای در دوران تحریم انجام شده است.

وزیر نفت با بیان اینکه تا سال ۹۲ ده فاز از پارس جنوبی به اتمام رسیده بود و ۱۷ فاز نیمه تمام داشتیم، گفت: امروز تمامی این ۱۷ فاز تکمیل شده و به جز یک پالایشگاه فاز ۱۴، بقیه فاز‌ها در مدار تولید قرار گرفتند.وی افزود: امسال تمام فعالیت‌های دریایی ما به پایان می‌رسد و این دستاورد درحالی رخ می‌دهد که با گرفتاری‌های مالی زیادی روبرو بودیم و این دستاورد‌ها با کمک‌های مالی صندوق توسعه ملی به دست آمده است.

تلاش برای پایان دادن به فعالیت مرکز اسلامی هامبورگ | DW | 26.05.2020 قتل دختر ۱۳ ساله توسط پدر نمونه‌ای از نقض آشکار حقوق کودک واکنش‌ها به ماجرای غیزانیه: 'خوزستان گاو شیردهی که نه آب و هوا دارد و نه دلسوز' | DW | 26.05.2020

وزیر نفت با اشاره به اینکه اجرای فاز ۱۱ به طور کامل  به شرکت ایرانی پتروپارس واگذار شده، گفت: امروز خوشحالیم که در آستانه عید سعید فطر و بعنوان یک عیدی اعلام می کنیم ۴ پایه اصلی توسعه این میدان بر روی فاز ۱۱B نصب می‌شود.مهندس زنگنه اظهار داشت: این چهارپایه امکان حفر ۱۲ حلقه چاه را فراهم می‌کند که در مرحله اول ۵ حلقه چاه حفاری خواهد شد و با تمهیداتی که اندیشیده شده سکوی بهره برداری نیز تامین خواهد شد و در ۱۴ ماه آینده تولید روزانه ۵۰ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی از این فاز که سالانه یک میلیارد فوت مکعب خواهد شد آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا دو سال آینده ظرفیت تولید این میدان به دو میلیارد فوت مکعب در سال خواهد رسید گفت: ۱/۵ میلیارد دلار در توسعه این فاز هزینه خواهد شد.مهندس زنگنه تاکید کرد: این فعالیت‌ها یک پیام دارد و آن اینکه در شرایط تحریم متوقف نمی‌شویم و تمامی پروژه‌های فعال صنعت نفت همچون توسعه میدان‌های مشترک، خط لوله انتقال نفت گوره - جاسک، طرح توسعه میادین غرب کارون و بهره برداری از طرح‌های جهش دوم پتروشیمی که ظرفیت تولید پتروشیمی کشور را به ۱۰۰ میلیون تن و ارزش ۲۵ میلیارد دلار در سال خواهد رساند با جدیت دنبال می‌شود.

ادامه مطلب: پاد »

مایک پمپئو: شرکت‌هایی که با ماهان همکاری دارند با خطر تحریم‌های احتمالی آمریکا مواجه هستندمایک پمپئو: شرکت‌هایی که با ماهان همکاری دارند با خطر تحریم‌های احتمالی آمریکا مواجه هستند پمپئو با تاکید بر این که هواپیمایی ماهان«تسلیحات و تروریست‌ها را در اطراف جهان برای جمهوری اسلامی ایران منتقل می‌کند» می‌افزاید که «چنین همکاری‌هایی، عواقبی دارد.» بخواب بابا لاهاف یخ کرد ، هی میای زر می‌زنی . دیروز از استیضا با رشوه در اومدی بخاطر سوی استفاده شخصی جنسی هی شما زر مفت اینو توییت کنید ! یعنی دوتا مطلب مفید ندارید برای ما ؟؟؟؟ جمهوری اسلامی سرتا پا تروریسته ،به جای نابودیش هر روز میگید این گوشه رو تحریم می کنم.

تاریخ دقیق آغاز تمرینات و لیگ برتر اعلام شد؛ استقلال و فولاد ۲۹ خرداد

توافق تمام طرف‌ها بر آغاز فعالیت مجدد کمیته قانون اساسی سوریهنماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه اعلام کرد تمام طرف‌ها مایل هستند دور سوم فعالیت کمیته قانون اساسی این کشور آغاز شود. - خبرگزاری آناتولی

قدردانی از کادر درمانی مقابله با ویروس کرونا به سبک مردم هند🎥قدردانی از کادر درمانی مقابله با ویروس کرونا به سبک مردم هند ویروس_کرونا کووید_۱۹ کادر_درمانی بیشتر بخوانید: ری استارت ۱۶۷ بی جا کجاست؟ شما یورونیوزی ها خیلی عشقولانه هستید.خوشم میاد از شما

جمعی از منتخبان مجلس یازدهم با سردار حاجی زاده دیدار کردند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimجمعی از منتخبان مجلس یازدهم با سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه دیدار کردند.

اجباری بودن ماسک در حمل و نقل عمومی/ با متخلفان برخورد می‌شودوزیر راه و شهرسازی: درباره پروازهای چینی، چیزی را از مردم پنهان نمی‌کنیم با شرکت‌های حمل و نقلی که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند برخورد می‌کنیم ماسک در همه وسایل حمل و نقل عمومی در حوزه های ریلی، جاده ای و هوایی اجباری است