آغاز به کار دادگاه بین‌المللی مردمی آبان برای رسیدگی به اتهامات جمهوری اسلامی | DW | 10.11.2021

19/08/1400 10:19 ب.ظ

دادگاه بین المللی مردمی آبان جلسات رسیدگی به اتهامات مربوط به قتل‌عام معترضان در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ توسط جمهوری اسلامی را آغاز کرده است. ۴۵ شاهد درباره آن روزها شهادت خواهند داد.

دادگاه بین المللی مردمی آبان جلسات رسیدگی به اتهامات مربوط به قتل‌عام معترضان در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ توسط جمهوری اسلامی را آغاز کرده است. ۴۵ شاهد درباره آن روزها شهادت خواهند داد. دادگاه مردمی آبان که به منظور بررسی کشتار و مجروح شدن صدها معترض بیگناه در ایران در جریان اعتراضات آبانماه ۱۳۹۸ شکل گرفت، از روز ۱۰ نوامبر در لندن جلسات استماع شهادت شاهدان عینی و محققان خود را آغاز کرده است.

این جلسات تا چهاردهم نوامبر ادامه خواهند داشت. این دادگاه با ابتکار سه سازمان جامعه مدنی؛"عدالت برای ایران"،"حقوق بشر ایران" و"با هم علیه مجازات اعدام" در پاسخ به درخواست و پیگیری خانواده‌های قربانیان شکل گرفته است.

این جلسات به منظور ارزیابی این مسئله برگزار می‌شوند که آيا جرائمی که گفته می‌شود توسط افرادی در ایران از جمله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و حسن روحانی، رئیس جمهور وقت در ارتباط با اعتراضات آبان انجام شده‌اند، جنایت علیه بشریت بوده‌اند یا خیر. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

HamediEbrahim اتهامات مربوط!!!مگر کور بودی که مردم را تو کوچه و خیابان به گلوله بستند. هزینه این برنامه ها از کجا تامین میشه؟ הידד לרפובליקה האסלאמית של איראן

اولین جلسه دادگاه بین‌المللی مردمی آبان برای رسیدگی به کشتار معترضان ۹۸

تشکیل دوباره دادگاه برای هشت فعال مدنی به جرم اعتراض به حجاب اجباریبياييد يك توماز يك ميليوني بر عليه حجاب اجباري جمع كنيم ببينيم قوه قضا چه غلطي ميكنه ؟ يك ميليون نفر را دادگاهي ميكنه يا به گوه خوردن مي افته ؟

صدور کیفرخواست و ارجاع پرونده حبیب اسیود به دادگاه انقلاب

ویدئو؛ بازگشت لاک‌پشت‌ها به دامن طبیعت به پاس مبارزه با جنگل‌زدایی در آمازون کلمبیاییاین حیوانات پس از آنکه پیمانی برای مبارزه با جنگل‌زدایی غیرقانونی در منطقه آمازون کلمبیا به امضا رسید در سواحل رودخانه «پوتومایو» واقع در جنوب این کشور رها شدند.

مردم ترکیه به مناسبت سالگرد درگذشت آتاترک به وی ادای احترام کردندمردم ترکیه در ساعت 9:05 دقیقه صبح امروز به مناسبت سالگرد درگذشت آتاترک، به وی ادای احترام کردند. - خبرگزاری آناتولی

با کاهش محدودیت‌های سفر به آمریکا قیمت نفت خام به ۸۴ دلار رسید▪️لغو محدودیت‌های سفر به آمریکا توسط دولت ایالات متحده و نشانه‌های بیشتر بهبود اقتصادی در جهان پس از همه‌گیری کرونا، چشم‌انداز تقاضا برای نفت را تقویت کرده است. این در حالی است که به نوشته رویترز، عرضه نفت به شدت نزدیک به تقاضا است.