آغاز تابستان در اروپا زیر سایه افزایش کووید؛ کشورها به چه «جعبه ابزاری» نیاز دارند؟

01/04/1401 08:42 ب.ظ

آغاز تابستان در اروپا زیر سایه افزایش کووید؛ کشورها به چه «جعبه ابزاری» نیاز دارند؟ جزئیات بیشتر🔽

شیوع انواع فرعی سویه اومیکرون به خصوص نوع ب.آ-۴ و ب.آ-۵ که با سرعت بیشتری گسترش می یابند، بر کاهش مصونیت در برابر بیماری تاثیرگذار بوده است. آیا اوضاع به سمت افزایش موارد بستری در بیمارستان‌ها پیش‌ می‌رود؟ آقای شوارتز در باره پتانسیل نسخه ب.

آ-۵ سویه اومیکرون برای رقم زدن نوع سخت بیماری می‌گوید که به دلیل در دست نداشتن داده‌های بالینیِ کاملا ثابت شده هنوز نمی‌توان با قاطعیت در این باره اظهار نظر کرد.

مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها اواسط ماه ژوئن اعلام کرد که بر اساس داده‌های محدود، «هیچ شواهدی مبنی بر اینکه انواع فرعی ب.آ-۴ و ب.آ-۵ بتوانند نوع سخت‌تر بیماری کووید را در مقایسه با دو نوع شیوع یافته ب.آ-۱ و ب.آ-۲ رقم بزنند، در دست نیست.

با این حال، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا همانند موج های قبلی هشدار داده است که بالا رفتن شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ می تواند منجر به افزایش موارد بستری در بیمارستان‌ها، پذیرش در بخش‌ مراقبت های ویژه و در نهایت به افزایش شمار مرگ و میر ناشی از این بیماری منجر شود. headtopics.com

جمعیت اروپا در مجموع به لطف واکسن‌ها و عفونت‌های گسترده گذشته بسیار ایمن شده و این امر می‌تواند به محدود شدن موارد بستری در پی افزایش ابتلا به انواع فرعی سویه اومیکرون کمک کند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ویدیوها : ویدئو؛ شیرجه در آب‌های یخ‌زده قطب جنوب همزمان با آغاز زمستان در نیمکره جنوبیویدیوها : در ایستگاه استرالیایی«ماوسان» در قطب جنوب ساکنین به استقبال زمستان و طولانی ترین شب سال رفته اند. آب تنی در آب های یخ زده که سنتی است دیرینه در گرامیداشت بلند ترین روز وشب سال و نقطه عطفی در تقویم زندگانی ساکنان قاره پوشیده از یخ.

شهرام گیل‌آبادی، از مدیران قالیباف در شهرداری، به «تجاوز جنسی» به چند زن متهم شدروایت‌هایی از سوء استفاده از مقام، «تعرض» و «تجاوز» توسط شهرام گیل‌آبادی، معاون محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران و از مدیران ارشد صداوسیما، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. کفتاران وخوکان مکتب اسلام واپسگرای افراطی شیعی آخوندی تمام فکرشان چپاول غارت تجاوز وکشتار وسفاکی واختلاس میباشد تاچه اندازه وقاحت از امت ال على و داعشيعه نيست انكه متجاوز و دزد و جانى و بچه باز نباشه چهلو چهارهزارباربه عدالت خدا وچهارگوش قبر محمد وچهارده امام کوسکشتون ریــــدم 💩🕋💩🕋💩🕋💩🕋💩 برای افریدن شمامسلمونهای کثافت خونخواردزدقاتل متعفن لاشخورچپاولگرغم گستر شادی کش زن ستیز که44سال عمرمارا سوزوندیدوایران وایرانی نابودکردید و440ملیونبارتوغیرت ملت همیشه خفته ریـدم اگرا

متهم شدن معاون وقت قالیباف در شهرداری به تجاوز به چند زنصفحه جنبش می‌تو یا من_هم ایران در توییتر روایت‌هایی از تجاوزجنسی و سوءاستفاده از موقعیت شغلی توسط «شهرام گیل‌آبادی»، معاون محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران و از مدیران ارشد صداوسیما را منتشر کرده است. اخبار_ایران

شارمهد در دادگاه به تلاش برای فروش اطلاعات موشکی سپاه به اف‌بی‌آی متهم شددر چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد در دادگاه انقلاب تهران، نماینده دادستان او را به تلاش برای «فروش» اطلاعات برنامه موشکی سپاه به اف‌بی‌آی متهم کرد. حدود یکی دوساله این بنده اسیر شماهاست از اون روز تا حالا‌ دها بار به شما ضربه زدن همه جوره این بنده خدا کاره ایی نیست،جاسو سو خائنو وطن فرون تو رگو پی خودتونه حرومزاده 🍆 خود سپاهی ها همه جاسوس اسراییل دراومدن این بیچاره که اصلا ایران نبوده چطوری برنامه پوشکی سپاه را می خواسته به اف بی آی بفروشه؟

پاسخ جمعیت امام علی به وزارت کشور: در نقش ناجی به صحنه جرم برنگردیدجمعیت امام علی در واکنش به درخواست وزارت کشور برای معرفی خانواده‌های تحت حمایت نوشت بازگشت به صحنه جرم در نقش ناجی طنز تلخی است که چون تیغی بران در گلوی تاریخ این سرزمین می‌ماند.

بزرگترین اعتصاب ۳ دهه اخیر خطوط ریلی در بریتانیا آغاز شداین حرکت اعتراضی که در واقع نیمی از شبکه ریلی سراسر بریتانیا را فلج کرده و مابقی را هم بشدت مختل کرده در روزهای پنجشنبه و شنبه هم ادامه خواهد داشت.

سویه فرعی اومیکرون به نام BA.2 به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل می‌شود

آیا اوضاع به سمت افزایش موارد بستری در بیمارستان‌ها پیش‌ می‌رود؟

آقای شوارتز در باره پتانسیل نسخه ب.آ-۵ سویه اومیکرون برای رقم زدن نوع سخت بیماری می‌گوید که به دلیل در دست نداشتن داده‌های بالینیِ کاملا ثابت شده هنوز نمی‌توان با قاطعیت در این باره اظهار نظر کرد.

مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها اواسط ماه ژوئن اعلام کرد که بر اساس داده‌های محدود، «هیچ شواهدی مبنی بر اینکه انواع فرعی ب.آ-۴ و ب.آ-۵ بتوانند نوع سخت‌تر بیماری کووید را در مقایسه با دو نوع شیوع یافته ب.آ-۱ و ب.آ-۲ رقم بزنند، در دست نیست.

با این حال، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا همانند موج های قبلی هشدار داده است که بالا رفتن شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ می تواند منجر به افزایش موارد بستری در بیمارستان‌ها، پذیرش در بخش‌ مراقبت های ویژه و در نهایت به افزایش شمار مرگ و میر ناشی از این بیماری منجر شود.

جمعیت اروپا در مجموع به لطف واکسن‌ها و عفونت‌های گسترده گذشته بسیار ایمن شده و این امر می‌تواند به محدود شدن موارد بستری در پی افزایش ابتلا به انواع فرعی سویه اومیکرون کمک کند.

با این حال پروفسور آلن فیشر، رئیس شورای سیاست‌گذاری واکسیناسیون در فرانسه ضمن طرح هشدار در این خصوص می‌گوید در فرانسه «از سرگیری تدریجی همه‌گیری» طی هفته‌های اخیر که با دو برابر شدن موارد ابتلا طی سه هفته همراه بوده منجر به «از سرگیری اندک بستری‌ها» شده و این خطر وجود دارد که شمار افراد پذیرفته شده در بخش مراقبت‌های ویژه و نیز تعداد مرگ و میر‌ها نیز افزایش یابد.

این در حالیست که کلاس اشتور، ویروس‌شناس آلمانی معتقد است که شرایط در بخش مراقبت‌های ویژه کشورش هنوز عادی است.

تدابیر ویژه‌ای برای تابستان در نظر گرفته می‌شود؟

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها از کشورهای اروپایی خواسته است که با حفظ تدابیر مراقبتی و برقراری سامانه‌های تست و واکسیناسیون همچنان «هوشیار و مراقب» بمانند.

این مرکز همچنین خواستار انجام واکسیناسیون مکمل برای دوزهای یادآوری شده تا بدین ترتیب از شیوع انوع سخت بیماری و پیشگیری از موج‌های جدید همه‌گیری گسترده جلوگیری به عمل آید.

برخی کشورها از هم‌اکنون تدابیری را برای فرا رسیدن فصل تابستان و آغاز تعطیلات اعلام کرده‌اند. ایتالیا اواسط ماه‌ ژوئن از تمدید دستورالعمل پوشیدن اجباری ماسک‌های FFP2 در وسایل حمل و نقل عمومی (به جز هواپیما) تا پایان ماه سپتامبر خبر داده بود.

وزیر بهداشت ایتالیا که تست کووید خود وی هم اکنون مثبت شده به هموطنانش به خصوص به افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و در معرض خطر توصیه کرد با دریافت دومین دوز یادآوریِ واکسن کرونا مراقبت بیشتری بکنند.

رئیس آلمانی انجمن جهانی علوم پزشکی نیز توصیه کرده که برای جلوگیری از فراگیر شدن موج جدید بیماری با «جعبه ابزاری» متشکل از ماسک، واکسن و محدودیت‌ تماس با آن مبارزه شود.