آصفری: موضع مجلس همان صحبت‌های ظریف در شورای امنیت است

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نظر مجلس درباره مذاکره با آمریکا | آصفری، عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: موضع مجلس همان صحبت‌های ظریف در شورای امنیت است. اگر آمریکا مایل به مذاکره با ایران است، باید تعهدات خود در برجام را اجرا کند

محمدحسن آصفری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که دهم تیرماه به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد، اظهارداشت: همانطور که وزیر محترم خارجه ایران در نشست شورای امنیت گفت، جمهوری اسلامی هیچ گاه زیر بار زور نخواهد رفت و مسائل و مشکلاتی که بین کشورها در دنیای امروز وجود دارد، فقط از طریق مذاکره و گفت وگو حل می‌شود.

نماینده مردم اراک در مجلس یادآورشد: جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات خود در برجام و پسابرجام عمل کرده است. به رغم اینکه بعضی از پروتکل‌ها مخالف منافع جمهوری اسلامی بود ولی ایران پایبندی خود را حفظ کرد. البته رفتار آمریکا ثابت کرد که آنها به هیچ پیمانی متعهد نیست و باید مانند خودشان با آنها رفتار کرد.

وی یادآورشد: هدف آمریکا از امنیتی کردن پرونده ایران، بهره برداری ازآن در انتخابات پیش رو است؛ درحالی که ایالات متحده به جای آنکه از میز شورای امنیت برای اهداف و منافع خود استفاده کند، بهتر است پاسخگوی رفتار تبعیض آمیزش بوده و باید پای نهادهای حقوق بشر به این رفتار غیرانسانی آمریکا با مردم ایران باز شود.

آصفری در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات شرکای برجام به‌ ویژه اروپایی‌ها نشان دهنده اراده آنها در حفظ برجام است، گفت: حفظ برجام یک سیاست دو طرفه است و قرار نیست جمهوری اسلامی ایران به تعهدات برجامی خود عمل کند و اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها از اجرای تعهدات خود شانه خالی کنند. اگر این اتفاق رخ ندهد، ایران برای ماندن در سایر فصول برجام، تصمیم جدی خواهد گرفت و در تصمیم جدید دیگر به سادگی نمی‌توان ایران را پای میز مذاکره آورد.

آصفری با بیان اینکه انتظار داریم کشورهای حاضر در شورای امنیت رفتار منطقی داشته باشند، در عین حال گفت: اجازه نخواهیم داد پرونده ایران برای بار دیگر جنبه امنیتی به خود بگیرد و هر گونه تلاشی در این زمینه با واکنش قاطع ایران مواجه خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه از شورای امنیت خواست به مقامات امارات مسئولیت‌های بین‌المللی‌اش را یادآوری کندنماینده دائم ترکیه در سازمان ملل از شورای امنیت خواست به مقامات امارات متحده عربی مسئولیت‌های این کشور در قبال حقوق بین الملل و حقوق بین المللی بشردوستانه را یادآوری کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار رئيس شورای عالی دولت لیبی با سفیر اتحادیه اروپا در طرابلسرئيس شورای عالی دولت لیبی با سفیر اتحادیه اروپا در این کشور پیرامون تحولات اخیر در لیبی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

‌عضو شورای تهران خواستار انتشار اسامی ساختمان‌های پرخطر شدپیشنهاد انتشار اسامی ساختمان‌های پر خطر | رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران معتقد است، راه حل غلبه بر بی توجهی مالکان برای ایمن سازی در برابر حریق، انتشار عمومی لیست اماکن پرخطر و ناایمن است حدود ۳۵۰ ساختمان ناایمن در پایتخت شناسایی شده است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شورای حکومتی فرانسه افزایش هزینه ثبت نام دانشجویان خارجی را تائید کرداکثر دانشگاه‌های فرانسه برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ شهریه‌ها را برای دانشجویان اهل کشورهای خارج از اتحادیه اروپا افزایش نداده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سنای آمریکا پس از مجلس نمایندگان به‌دنبال تصویب تحریم‌هایی علیه سرکوب در هنگ‌کنگپیش‌بینی می‌شود قانونگذاران آمریکایی روز پنجشنبه دو ژوئیه (۱۲ تیر) تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ای را در واکنش به قانون جدید امنیت ملی چین در هنگ‌کنگ نهایی کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان آمریکا در دفاع از هنگ‌کنگ علیه چین تحریم تصویب کردمصوبه مجلس نمایندگان که با حمایت مشترک دموکرات‌ها و جمهوریخواهان تصویب شد واکنشی به تصویب و ابلاغ قانون امنیت ملی چین برای هنگ‌کنگ محسوب می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »